CRACKING - finalni list 05

 
CRACKING - finalni list 05
Sunday, 31 October 2010, 10:32 PM

U okviru ovog foruma studenti publikuju  List br. 5 (veličina prikaza 700/800 piksela) u skladu sa sugestijama arh. Danila Arsica (u prilogu).

Draga Mirjana,

sinoc sam pogledao sve priloge na vasem Cracking forumu. Palo mi je napamet par stvari koje mogu da vam budu od koristi, mislim da se odnose generalno na sve radove...

- skoro uvek je cracking prilog (glavni, koji obicno ide na dno lista) predstavljen kao objekat. Dok je to sigurno effektno za predstavljanje serije tj. sekvence, mislim da je jako zanimljivo kad se rezultat tretira kao slika (patern, apstraktna 2D kompozicija). Onda rezultat nije samo manifestacija algoritma, vec manipulacija tj. dizajn. Ovo se odnosi vise na List 1, ali ne iskljucuje i druge.

- isto bi bilo zanimljivo da se kod cracking algoritma ne moraju sve celije crackovati. Neke ni jednom, neke manje puta, neke vise puta. To bi ne samo teralo studente da ramisljaju i donose dizajn odluke dok se igraju/upoznaju sa alatkom, nego bi takodje uveko hierarhiju/arhitektonicnost/sistem u njihove rezultate. Naravno da cracking sam po sebi ima sistem i hierarhiju, ali to ne znaci da na primer urbanizam mora ili teba da izgleda kao matematicki savrsen cracking. Takodje, mogu se menjati boje celija, debljine linija kojim se celije crtaju....razne stvari..sve to produbljuje i obogacuje dizajn i tera coveka da misli i donosi odluke, a ne samo da slusa aloritam

- mislim da kad cracking objekti postaju arhitektura (ima dosta primera sa ljudima koji sede ili stoje pored njih itd) onda je jako vazno kako pretociti cracking koncept u arhitektonska pravila. To mora biti na logican nacin. Naravno da cracking objekti mogu postati skulpture u prostoru, ali onda nisu jos arhitektura. Ako ce postati arhitektura onda logika crackovanja mora biti pretocena u arhitektonsko pravilo sa kojim se moze igrati, tj. dizajnirati. Na primer: fasada na kojoj se otvori generisu putem kontrolisanja cracking algoritma.

- takodje je zanimljivo i korisno crtati preko inicijalnog rezultata cracking algoritma. Rukama, kompijuterom, u 3D...nije bitno. Dodati im detalje, ili layerovati novi sistem preko. Opet, razlicite boje, debljine linija...Vidite, moze dati zanimljive rezultate.

Nadam se da ce vam ovo biti od koristi. Srecan rad...

puno pozdrava,
danilo


Picture of Sasa Djak
Re: CRACKING - finalni list 05
by Sasa Djak - Monday, 8 November 2010, 12:24 PM
 
.

Picture of milos simic
Re: CRACKING - finalni list 05
by milos simic - Sunday, 14 November 2010, 11:48 AM
 
simic.milos.07.58

Picture of Dragana Ciprijanovic
Re: CRACKING - finalni list 05
by Dragana Ciprijanovic - Sunday, 14 November 2010, 1:03 PM
 
List br.5

Picture of Tijana Ilic
Re: CRACKING - finalni list 05
by Tijana Ilic - Sunday, 14 November 2010, 9:33 PM
 
http://www.dezeen.com/2010/10/05/132-5-by-issey-miyake/#more-98237

Picture of Tijana Ilic
Re: CRACKING - finalni list 05
by Tijana Ilic - Monday, 15 November 2010, 4:11 AM
 
Jos jedan list vezan za cracking povrsi...

to sam ja
Re: CRACKING - finalni list 05
by Milan Jovanovic - Sunday, 14 November 2010, 9:41 PM
 
savremena fasada

Picture of Irena Jakos
Re: CRACKING - finalni list 05
by Irena Jakos - Sunday, 14 November 2010, 9:43 PM
 
.

Picture of Marko Jovanov
izvinjenje
by Marko Jovanov - Monday, 15 November 2010, 1:28 AM
 
Ja se izvinjavam, ali sa ovim zadatkom, kao i sa zadatkom broj 04 uopšte nisam zadovoljan dobijenim rezultatima (mojim rezultatima ne tuđim).
Da li nedostatak inspiracije ili nešto drugo, eksperimenti mi jednostavno ne uspevaju kako bih ja hteo...
Picture of Miljan Popovic
Re: CRACKING - finalni list 05
by Miljan Popovic - Monday, 15 November 2010, 2:05 AM
 
list 5

Picture of katarina taranovic
Re: CRACKING - finalni list 05
by katarina taranovic - Monday, 15 November 2010, 1:26 PM
 
cracking

Picture of Ana Virijevic
Re: CRACKING - finalni list 05
by Ana Virijevic - Wednesday, 17 November 2010, 2:09 PM
 
-

Picture of Miljan Popovic
Re: CRACKING - finalni list 05
by Miljan Popovic - Monday, 22 November 2010, 4:09 AM
 
list br. 5

Picture of Karolina Chileg
Re: CRACKING - finalni list 05
by Karolina Chileg - Saturday, 27 November 2010, 11:54 PM
 
Cracking - finalni list br.5, prva varijanta

Picture of Karolina Chileg
Re: CRACKING - finalni list 05
by Karolina Chileg - Saturday, 27 November 2010, 11:55 PM
 
Cracking - finalni list br.5, druga varijanta

Picture of Milan Travar
Re: CRACKING - finalni list 05
by Milan Travar - Tuesday, 7 December 2010, 1:09 AM
 
kontext Final

Picture of Marko Jovanov
Re: CRACKING - finalni list 05
by Marko Jovanov - Saturday, 18 December 2010, 1:17 PM
 
K'o taschen-ove stranice

Picture of Petar Bojovic
Re: CRACKING - finalni list 05
by Petar Bojovic - Thursday, 6 January 2011, 10:46 PM
 
zadatak 5