Dobrodošli - predstavite se...

 
Dobrodošli - predstavite se...
Thursday, 10 February 2011, 8:13 PM
U okviru ovog foruma studenti bi trebalo da se predstave, nakon što su uredili svoj profil (sa fotografijom), kao i da navedu razloge za izbor ovog studija. Takođe, od studenata se očekuje da postave primer jednog svog studentskog rada za koji smatraju da najbolje reprezentuje njihovu dosadašnju aktivnost koja je relevantna za studio projekat...
Picture of Emilija Zlatkovic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Emilija Zlatkovic - Saturday, 19 February 2011, 9:42 PM
 

 Pozdrav svima! 

 

          Moje ime je Emilija Zlatković i trenutno živim u Beogradu. Volim umetnost, istoriju, muziku... Volim individualno projektovnje, mada mi je urbanizam postao jako zanimljiv i interesantan nakon zavrsetka kursa SP3, čak, smatram i mogućnošću da se time bavim dalje u životu.

          Ovaj studio sam izabrala iz razloga što se do sada nisam bavila takvom tematikom, odnosno projektovanjem turističkog naselja . Što se tiče parametarskog generisanja sklopova, želela bih da razvijam taj metod i smatram da će mi to jako koristiti za dalji rad. Nadam se da ću se snaći.

 

 

          Rad koji je postavljen:

            Beogradski metro i gradska struktura

            Pravni fakultet-kompoziciono rešenje

            profesor   doc.mr Aleksandra Đukić

 

                 U izradi ovog rada pored moje malenkosti ucestvovale su i moje kolege Aleksandra Đurić i Ognjen Marković.

 

 


Picture of Mirjana Devetakovic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Mirjana Devetakovic - Saturday, 19 February 2011, 10:01 PM
 
Odlično Emilija, veoma zanimljiv rad! U vezi sa parametarskim generisanjem, pokušajte da pogledate sledeci broj časopisa AD: Digital Cities http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/ad.v79:4/issuetoc. Ovaj časopis odnedavno je dostupan u elektronskom obliku sa svih računara na našem fakultetu...
Picture of M K
Dobrodošli - predstavite se...
by M K - Sunday, 20 February 2011, 12:14 AM
 
Milan Katić 2008/128
 
Živim u Beogradu inače sam iz Mladenovca.
 
Jako me zanima urbanizam, ali i ostale oblasti projektovanja, naravno.
..umetnost, muzika, dizajn, film, arh, urb, itd.
 
Izmedju ostalog interesuje parametarsko projektovanje arhitekture i dizajna,
sam sam pokušavao da istrazujem, / programe, primere,... /
i nadam se da ću sada kompletno da savladam tu oblast/tehniku.
 
Programi u kojima dobro radim su:
Autodesk AutoCAD, Google SketchUp, CorelDRAW, Adobe Photoshop,
Bunkspeed Shot / HyperShot, KeyShot /, ...
 
 
 
Na slikama je finalni rad sa studia SP3 / prof. Rajko Korica // model, skica nivelacije, parterno resenje /
Lokacija - Ulica Ustanička i Bulevar kralja Aleksandra / Metro stanica Ustanička /
Tema zadatka/koncept - Studentski kompleks / uređenje javnih površina, studentskog doma, stanica prevoza, saobraćaja, ... /
Saradnik - Jovana Jeremić



Picture of Mirjana Devetakovic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Mirjana Devetakovic - Sunday, 20 February 2011, 11:47 AM
 

http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/ad.235/pdf

Na gornjem linku imate tekst koji moze da se uklopi u ovo sto vas interesuje, elektronsko izdanje časopisa AD, Computing Self-Organization: Environmentally Sensitive Growth Modelling.

Special Issue: Techniques and Technologies in Morphogenetic Design, http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/ad.v76:2/issuetoc

Picture of Natalija Mladenovic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Natalija Mladenovic - Sunday, 20 February 2011, 12:29 PM
 
Zdravo svima, ja sam Natalija Mladenovic!

Jos od prve godine i predmeta gradjena sredina urbanizam mi je postao jako privlacan i zanimljiv. Kao i rad na svim kasnijim urbanistickim predmetima, i zanimljivo iskustvo na studio projektu 3.

Iz tog razloga sam izabrala urbanisticki studio, a konkretno studio profesora Arsica sam izabrala zbog zanimljivog nacina rada, i same teme generickog istrazivanja i modelovanja, kao i zbog teme prirode, rekreacije i turistickog kompleksa u svemu tome.

Nisam do sada imala veceg iskustva sa tim, ali bih volela, i nadam se da cu ga savladati.

Ovo je rad sa studio urbanizma 3, kod profesora Rajka Korice.
Tema je bila metro stanica- Glavna posta, a koncept je bio povezivanje parkova i ozelenjavanje centra grada, i stvaranje novih putanja i sema kretanja.



Picture of Milica Jovanovic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Milica Jovanovic - Sunday, 20 February 2011, 6:35 PM
 
Ja sam Milica Jovanović i bila sam na SP3 isto kod profesora Arsića, pa sam ovaj studio izabrala pre svega zbog dobrog utiska iz prvog studia urbanizma, a i jako mi se svideo sadašnji koncept na kojem ćemo raditi. U prvom studiju urbanizma imala sam odličnu radnu grupu, i odličan timski rad... Nasam se istom i u ovom semestru.
Ovo su radovi iz prošlog semestra:

Picture of Milica Jovanovic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Milica Jovanovic - Sunday, 20 February 2011, 6:38 PM
 
:)

Picture of Sibina Bojic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Sibina Bojic - Monday, 21 February 2011, 12:02 AM
 
Pozdrav svima!Moje ime je Sibina, dolazim iz Kragujevca. Za ovaj studio sam se odlucila po preporuci kolega koji su bili na sp3 kod profesora Arsića, i po interesantnoj temi zadatka.Takodje tema generičkog istraživanja i modelovanja čine mi se jako interesantnom za povezivanje sa zadatom temom.
Prikazan plakat je deo rada sa sp3,na kome smo obrađivali lokaciju Trg Republike...

Picture of Jelena Knezevic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Jelena Knezevic - Tuesday, 22 February 2011, 2:44 PM
 
Ćao,
ja sam Jelena Knežević. 
Na prošlom studiu sam bila kod profesorke Aleksandre Djukić, a zadata stanica je bila Tvornička.
Ovaj studio sam izabrala zato što me interesuje tema i područje koje će se obrađivati. Još uvek nisam imala priliku da radim na ovakav način i radujem se budućoj saradnji.

Picture of Jelena Knezevic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Jelena Knezevic - Tuesday, 22 February 2011, 2:48 PM
 
Inače, moj projekat je bila biblioteka, sa medijatekom, i još jedan manji objekat koji je služio kao izložbeni prostor. Ja sa još jednim kolegom sam radila, srušili smo ceo blok, napravili kružni tok i novu glavnu saobraćajnicu. U dva novodobijena bloka smo smestili stanovanje, poslovni centar i biblioteku.

Picture of radmila petrovic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by radmila petrovic - Tuesday, 22 February 2011, 10:38 PM
 
Pozdrav svima! Ja sam Radmila Petrovic,i na osnovu iskustva i rada u prvom semestru, kao i zanimljive teme u novom semestru izabrala sam ovaj studio, a na slikama je projekat ArtˆMedia Centra na mestu Staklenca na Trgu Republike...

Picture of radmila petrovic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by radmila petrovic - Tuesday, 22 February 2011, 10:36 PM
 
..

Picture of Ana Virijevic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Ana Virijevic - Wednesday, 23 February 2011, 9:51 AM
 

Za ovaj studio sam se odlucila zbog nacina rada prof. Petar Arsica koji sa svojim timom na vest i zanimljiv nacin vodi studente istovremeno u vise aspekata aktivnosti i preokupacija, uceci nas da izabranu temu prikazujemo kroz sistematsku i studiozno sprovedenu selekciju.

Na slikama je finalni rad sa studia SP3/ urbanisticki sklop Bloka 26



Picture of irina dzudovic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by irina dzudovic - Wednesday, 23 February 2011, 9:55 PM
 
Moje ime je Irina Džudović.
Ovaj studio sam izabrala zbog teme, ali su mi u izboru pomogli i studenti iz prethodnih generacija, na koje su profesor Petar Arsić i njegovi saradnici ostavili veoma jak utisak.
Do sada nisam imala kontakta sa parametarskim generisanjem sklopova.

Na SP3 bila sam kod profesora Zorana Đukanovića, gde smo koleginica Beljaković Nevena i ja rešavale okruženje stanice metroa kod Opštine Novi Beograd. Bavile smo se rešavanjem prostora oko objekata: Berze (SIV3) i SO Novi Beograd, a kao detalj smo projektovale podzemnu galeriju ispred SO Novi Beograd.


Picture of irina dzudovic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by irina dzudovic - Wednesday, 23 February 2011, 9:47 PM
 
....

Picture of irina dzudovic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by irina dzudovic - Wednesday, 23 February 2011, 9:49 PM
 
....

Picture of Aleksandra Djuric
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Aleksandra Djuric - Thursday, 24 February 2011, 3:44 PM
 
Za ovaj studio sam se odlucila zbog veoma aktuelne i zanimljive teme projektovanja odmaralista/turistickog i rekreativnog centra, kojom se do sada nisam bavila.

Na slici je prikazan rad sa Studio projekta 3 - Kreativan grad
kod profesorke doc.mr Aleksandre Djukic

Deo parternog resenja - stanica Pravni fakultet

ja
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Ognjen Markovic - Thursday, 24 February 2011, 8:13 PM
 
Odlucio sam se za ovaj studio jer se interesujem za "zelenu" gradnju i kombinovanje prirode i arhitekture, zelim da na ovom studiu unapredim svoje znanje u toj oblasti.

Picture of jelena maric
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by jelena maric - Thursday, 24 February 2011, 9:38 PM
 
Поздрав свима,
Ја сам Јелена Марић из Београда. Рад у групи код професора Петра Арсића изабрала сам по препоруци колега који су се упознали са његовим радом на предмету студио пројекат 3- урбанизам. Један од разлога такође је и то што ћемо се бавити урбаним планирањем-тема коју смо обрађивали у прошлом семестру на пројекту лаког шинског система у Београду. Са групом студената радила сам на околини метро станице на подручју Новог Београда.(код тржног центра Нови Меркатор).

Picture of Stefana Ilic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Stefana Ilic - Sunday, 27 February 2011, 6:12 PM
 
Moje ime je Stefana Ilic..
Ovaj studio sam izabrala prvenstveno zbog zanimljive teme i pristupa rukovodioca predmeta studentima kao i zbog mog licnog interesovanja prema ovoj oblasti, a to su spoj arhitekture i prirode..
Prikazan je rad iz studija prof. Ralevica, stanica SO Novi Beograd..

Picture of Bojan Roncevic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Bojan Roncevic - Sunday, 27 February 2011, 9:32 PM
 

Pozdrav svima.Moje ime je Bojan Rončević i iz Beograda sam.Zanima me kompjutersko modelovanje  i uopšte sve što spada u CGI.Interesujem se i za Socio-Technical Design i njegov  uticaj na arhitekturu i urbanizam.

Za ovaj studio sam se odlucio ,između ostalog ,i zbog toga što je tema projektnog zadatka proizašla iz realne potrebe i želje jedne lokalne zajednice.A i po preporuci studenata koji su na SP3 bili kod prof.Arsića .

Na predmetu studio projekat 3 – urbanizam sam bio kod prof. Djukanovića gde sam se bavio urbanom strukturom u neposrednoj okolini metro stanice „Ustanička“.Plakati koje sam postavio predstavljaju nadzemni i podzemni deo projekta i ambijetalne prikaze.


Picture of Bojan Roncevic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Bojan Roncevic - Sunday, 27 February 2011, 9:57 PM
 
ambijentalni prikazi

Picture of Bojan Roncevic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Bojan Roncevic - Sunday, 27 February 2011, 10:12 PM
 
podzemni deo

Picture of Dragan Andric
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Dragan Andric - Sunday, 27 February 2011, 10:36 PM
 
Pozdrav svima.Zovem se Dragan Andric,na prošlom studiu bio sam kod profesora Rajka Korice.
Ovaj studio sam izabrao zbog lokacije i okruženja kojim se bavimo .


Picture of petra nikic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by petra nikic - Sunday, 27 February 2011, 11:22 PM
 
Pozdrav svima...

Zanimljivost urbanog planiranja, specificnost i mogucnosti lokacije , odnos arhitekture i prirode ,njihova veza ....
Sve pohvale od strane studenata koji su vec imali priliku da saradjuju sa pofesorima koji vode ovaj studio,za njihovu ukljucenost u radu i nacinu pristupanja istom ...


Picture of petra nikic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by petra nikic - Sunday, 27 February 2011, 11:28 PM
 
:)

Picture of petra nikic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by petra nikic - Sunday, 27 February 2011, 11:32 PM
 
:D

Picture of Nada Cirkovic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Nada Cirkovic - Thursday, 28 April 2011, 10:06 PM
 
Zdravo, ja sam Nada, na proslom studiu SP3 bila sam kod profesora Zorana Djukanovica. Ovaj studio sam izabrala prvenstveno zbog teme i podrucja kojim se bavimo... Pozdrav

Picture of Nada Cirkovic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Nada Cirkovic - Thursday, 28 April 2011, 10:11 PM
 
Ovo je deo zadatka koji smo radili na temu Gore-dole, levo-desno - Beogradski metro-stanica Pravni fakultet

Picture of Nada Cirkovic
Re: Dobrodošli - predstavite se...
by Nada Cirkovic - Thursday, 28 April 2011, 10:14 PM
 
podseca na genericka istrazivanja :)