Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection

 
Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
Monday, 7 July 2014, 1:01 AM

imagesCAW0OPAR.jpg

Zadatak 04 – Koristeći poznate komande u programu SketchUp, napraviti kubičnu formu inspirisanu kolekcijom IENAMI (http://www.metaphys.jp/product/nature/archives/2012101572.php). Dimenzije inicijalne kocke 600/600cm. Kao odgovor na ovaj zadatak napraviti 2 referentna prikaza veličine 400/400 piksela i priložiti izvornu datoteku .skp. U tekstu dati komentar koji ukratko objašnjava postupak crtanja.

Ovaj zadatak aktuelan je do 8. aprila 2014. godine.

Picture of Nataša Matić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Nataša Matić - Monday, 31 March 2014, 11:05 PM
 

Inicijalnu kocku sam kreirala kombinacijom alata Rectangle  i Push/Pull.

Deformisala sam kubičnu formu ponavljanjem opcije Push/Pull i definisala međuodnose površina, odnosno zapremina.

Što se tiče materijalizacije, iz sekcije Windows/Materials/Vegetation-Water sam odabrala odgovarajuće površine kojima sam prekrila udubljene delove alatom Paint Bucket.



Picture of Tara Jakšić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Tara Jakšić - Tuesday, 1 April 2014, 10:17 PM
 

Prvo sam pomoću alatki line i Push/pull napravila kocku 60x60 cm, a onda sam definisala stepenište i ostale volumene pomoću istih alatki. Prostore u kojima se nalazi trava i voda (iz Sketchupovih materijala, obojene pomoću Paint Bucket) definisala sam takođe alatkom Push/Pull.



Picture of Dušan Zonji
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Dušan Zonji - Wednesday, 2 April 2014, 3:42 PM
 

Inicijalnu kocku izradio sam primenom alatki Line i Push/Pull. Sve ostale elemente koji se pojavljuju takođe sam pravio upotrebom istih alatki. Za predstavljanje vodene površine, kao i za zelene površinu, koristio sam boje, umesto tekstura.



Picture of stefan slavic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by stefan slavic - Wednesday, 2 April 2014, 5:49 PM
 

prvo sam inicijalnu kocku izradio pomoću alatki Line i Push/Pull,a zatim sam primenom istih alatki modelovao ostatak.



Picture of Srdjan Micanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Srdjan Micanovic - Wednesday, 2 April 2014, 6:39 PM
 

Inicijalnu kocku sam kreirao koristeći komande,Shapes i Push/Pull. Svi ostali elementi koji se pojavljuju na modelu,napravljeni pomocu komandi Shapes i Push/Pull.




Picture of Mina Esov
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Mina Esov - Thursday, 3 April 2014, 2:29 PM
 

Pomocu komandi rectangle i push/pull napravila sam inicijalnu kocku 600x600x600cm, zatim sam istim komandama izmodelovala ostatak, na kraju sam vodene, zelene i staklene povrsine obojila paint bucketom



Picture of Jovana Kovacevic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jovana Kovacevic - Thursday, 3 April 2014, 2:36 PM
 

Pomocu alatke rectangle sam napravila pocetku kocku ukucavajuci dimenzije 600*600*600cm. Koristeci se line toolom i push/pullom izmodelirala sam stepenice i ostatak kocke. Povrsine sam bojila paint bucketom.



Picture of Stefan Hadzi Arsenovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Stefan Hadzi Arsenovic - Thursday, 3 April 2014, 4:49 PM
 

Opcijom rectangle sam napravio kocku dimenzije 600x600x600cm. Koristeci se line toolom i push/pullom docrtao sam stepenice i ostale delove. Povrsine sam bojio paint bucketom.



Picture of Ljubica Djordjevic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ljubica Djordjevic - Monday, 7 April 2014, 3:08 AM
 

Polazna tacka u konstrukciji datog objekta jeste formiranje kvadrata datih dimenzija. To cinimo komandom Rectangle. Nakon toga komandom Push/Pull stvaramo trodimenzionalni objekat takodje date visine. Sledi niz intervencija koje imaju cilj oslobadjanje zapremine kocke i iskoristavanje tog prostora. Denivelisanje je izvrseno preko stepenica koje nastaju kao kombinacija horizontalna + vertikalna ravan ( gaziste + celo ). Na kraju ivice objekta su eliminisane tako sto je  na paleti izabrana alatka  View/Edge styles/Edges.



Picture of Katarina Đurić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Katarina Đurić - Thursday, 3 April 2014, 5:43 PM
 

Inicijalnu kocku sam napravila pomocu komandi Rectangle Push/Pull. Nakon toga sam pomocu te dve komande i komande Line, oduzimanjem zapremine od pocetne kocke, napravila novu formu. Stepenice sam nacrtala koristeci komandu Line i komandu Divide iz pomocnog menija. Povrsine koje predstavljaju vodu i travu obojila sam pomocu komande Paint Bucket.



Picture of Kruna Zivkovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Kruna Zivkovic - Thursday, 3 April 2014, 5:52 PM
 

Inicijalnu kocku uradila sam pomocu alatke Shapes i Push/pull. Ostale elemente pomocu linija i kreiranja povrsina koje sam kasnije menjala sa Push/pull komandom. Model je na kraju materijalizovan alatkom Paint bucket.



Picture of Branka Krstić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Branka Krstić - Thursday, 3 April 2014, 6:08 PM
 

Opcijom Lines nacrtala sam ivice inicijalne kocke, a zatim sam koristeci Shapes popunjavala i oblikovala zapreminu. Vodu i zelenu povrsinu sam obojila uz pomoc Paint Bucketa.



Picture of Nikola Bezarević
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Nikola Bezarević - Thursday, 3 April 2014, 9:32 PM
 

Kocka dimenzije 600x600x600 je transformisana pomocu opcija Rectangle + Push/Pull, stepenice su radjene uz pomoc dodate linije koja je podeljena na jednake delove (opcija Devide), a vodena i travnate povrsine su obojene odredjenom texturom (Materials).



Picture of Ivan Vaci
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ivan Vaci - Thursday, 3 April 2014, 10:29 PM
 

uglavnom opcija push sa dodatnim elementima koje su stepenice sve ostalo je photoshop



Picture of Marko Riboskic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Marko Riboskic - Friday, 4 April 2014, 12:54 PM
 

Za izradu inicijalne kocke koristio sam rectangle tool + pull/ push tool i unosio željene dimenzije. Stepeništa samcrtao koristeći line tool za crtanje linije pa onda push/pull tool-om uvlačenjem dobio 3d. Teksture izvukao iz paint toola.



Picture of Aleksandra Radovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Aleksandra Radovic - Friday, 4 April 2014, 1:24 PM
 

Prvo sam pomoću alatki line i Push/pull napravila kocku 60/60. Stepenice i ostatak modela su napravljene na isti način. Kasnije sam pomoću Windows/Material opcije dodala teksturu water i vegetation



Picture of Maja Glisovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Maja Glisovic - Friday, 4 April 2014, 1:51 PM
 

Kocku sam dobila pomocu kvadratnog oblika i alatke push/pull. Dalje sam na njoj radila ili liniju po liniju ili  pomocu pushpulla a koristila sam i offset. Podesila stil,boju,senku,liniju.



Picture of Ivan Šuić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ivan Šuić - Friday, 4 April 2014, 3:08 PM
 

1- konstruisana kubicna forma 

2 - crtanje pravougaonika po stranicama kocke i koriscenje alatke press-pull kako bi se kocka razudila

3- takodje na isti nacin radjene i stepenice alatkom press-pull

4- materijalizacija-paint bucket

i na kraju vray renderizacija



Picture of Sanja Milosevic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Sanja Milosevic - Friday, 4 April 2014, 5:00 PM
 

Prvo sam kreirala inicijalnu kocku velicine 600x600 cm,pomocu opcije Line,zatim sam definisala stepeniste,pomocu opcije Rectangle i Push/Pull, time sam definisala i debljine odredjenih delova, shodno tome sam odredila pojedine elemente,pomocu opcija Rectangle,Line i Push/Pull. Za materijalizaciju sam koristila Paint Bucket.


Picture of Uros Markovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Uros Markovic - Friday, 4 April 2014, 5:11 PM
 

Za izradu mog modela koristio sam mrezu 6x6m pri cemu mi je 1M iznosio 100cm(1M). Stepenice sam dobijao uz pomoc komande Push/Pull kao i ostale delove modela. Paint bucketom sam bojio zelenilo i staklo.


Picture of Andrea Todorovski
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Andrea Todorovski - Friday, 4 April 2014, 7:24 PM
 

Koriscennjem opcija rectangle i push/pull dobila sam prvobitnu kocku koju zatim koriscenjem line i push modifikujem do zeljene forme. Koristila sam i opciju offset. Za teksture koristim materials / water ili vegetation.

Picture of Dina Jovanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Dina Jovanovic - Friday, 4 April 2014, 7:41 PM
 

Kocku 6x6m sam kreirala kombinacijom alata Rectangle i Push/Pull. Promenila sam kubičnu formu ponavljanjem opcije Push/Pull. Materijalizaciju sam radila iz sekcije Windows/Materials/Vegetation-Water i onda sam odabrala odgovarajuće površine kojima sam prekrila udubljene delove i delove stakla alatom Paint Bucket.



Picture of Nikola Tirnanic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Nikola Tirnanic - Friday, 4 April 2014, 9:23 PM
 

Kocku sam oblikovao koristeci kombinaciju alata rectangle i push/pull.

Za materijalizaciju koristio sam alat paint bucket i tako dobio travnate povrsine.



Picture of Milica Markovic
Zadatak 4
by Milica Markovic - Friday, 4 April 2014, 10:31 PM
 

Prvo sam konstruisala osnovu 600/600cm, zatim na nju ucrtavava dodatne elemente. Alatke koje sam najvise koristila su press-pull kako za izbacene tako i za udubljene forme, rectangle. Na samom kraju, uvodjenje materijalizacije i senke.  



Picture of Jovana Mihailovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jovana Mihailovic - Friday, 4 April 2014, 11:17 PM
 

Inicijalnu kocku sam kreirala alatima rectangle i push/pull. Ostale intervencije su takodje nastale pomocu tih alata. Materijalizacija pomocu opcije windows/materials.



Picture of Isidora Ilic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Isidora Ilic - Saturday, 5 April 2014, 12:15 AM
 

Za izradu mog modela koristio sam mrezu 600x600cm. Stepenice sam dobijala uz pomoc komande Push/Pull kao i ostale delove modela, dok sam paint bucketom sam bojila zelenilo i prikazivala staklene povrsine.



Picture of Jovan Filipovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jovan Filipovic - Saturday, 5 April 2014, 12:56 AM
 

Pomocu komandi rectangle, line i push/pull napravio sam inicijalnu kocku 600x600x600cm, zatim sam istim komandama izmodelovao ostatak, a potom sam zelene povrsine obojio paint bucketom.



Picture of Nevena Alavuk
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Nevena Alavuk - Saturday, 5 April 2014, 1:50 AM
 

Inicijalna kocka dimenzija 600x600x600cm konstruisana je pomoću komandi rectengle i push/pull, kako bih dobila razuđenu formu koristila vam već pomenute komande uz dodatak komande line. Konačna forma pretvorena je u komponentu komandom make component zatim sam dodala materijal i senku funkcijama material odnosno shadows.



Picture of Stefan Radojković
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Stefan Radojković - Saturday, 5 April 2014, 3:35 AM
 

Kubični model napravljen je kombinacijom alata - line, rectangle, push/pull; divide...



Picture of Tamara Nešić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Tamara Nešić - Saturday, 5 April 2014, 3:36 AM
 

Dobijeni oblik dobijen je koriscenjem alata: rectange, line i push/pull. Obojen paint bucket-om.



Picture of Sonja Jokić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Sonja Jokić - Saturday, 5 April 2014, 11:50 AM
 

Koristila sam se uglavnom alatkama Rectangle i Push/ Pull, i tokom kreiranja inicijlne kocke, kao i na kraju dobijene forme. 
Odabranim materijalom iz sekcije Windows/ Materials (Translucent/ Colors), pomoću alatke Paint Bucket "ofarbala" sam svoju formu. 



Picture of Ana Stipanić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ana Stipanić - Saturday, 5 April 2014, 3:21 PM
 

Za pravljenje kocke, njeno izdubljivanje i stepenište koristila sam alatku line kombinovanu sa alatkom push/pull. Za primenu materijala koristila sam Paint Bucket.  Render sam uradila pomoću plugin-a V-Ray.



Picture of Mirko Milanović
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Mirko Milanović - Saturday, 5 April 2014, 1:55 PM
 

Konstruisao sam kocku 600x600x600, pomoću komande line iscrtao stepenište prema zadatim merama. Komandom push/pull uvukao unutar kocke, određenu dužinu u stepeništnom prostoru. Polja u unutar kocke, konstruisao sam pomoću offset, za određeni parametar i time dobio određenu formu. Teksture sam odradio o fotosopu.  



Picture of Dimitrije Stanojevic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Dimitrije Stanojevic - Saturday, 5 April 2014, 2:39 PM
 

Kocku sam kreirao pomocu alitki rectangle i push/pull.Pomocu opcije line tool  i push/pull izmodelirao sam stepeniste, kao i ostatak prostora.



Picture of Martina Milosavljević
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Martina Milosavljević - Saturday, 5 April 2014, 5:00 PM
 

Napravila sam kocku dimenzija 600x600mm, a zatim pomocu alatki Line i Push/Pull je oblikovala.



Picture of Dalibor Mijajlovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Dalibor Mijajlovic - Saturday, 5 April 2014, 5:03 PM
 

Inicijalnu kocku sam kreirala kombinacijom alata Rectangle i Push/Pull.

Deformisala sam kubičnu formu crtanjem Line tool i  ponavljanjem opcije Push/Pull .



Picture of Marko Petrovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Marko Petrovic - Saturday, 5 April 2014, 5:05 PM
 

Inicijalnu kocku sam izradio pomocu alatki Line i Push/Pull,a zatim sam primenom istih alatki modelovao i ostatak.



Picture of Nikola Miletic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Nikola Miletic - Saturday, 5 April 2014, 5:32 PM
 

Inicijalnu kocku izradio sam primenom alatki Rectangle i Line. Ostali segmenti su napravljeni koriscenjem alatki Line i Push/Pull. Providne i zelene povrsine sam dobio koriscenjem materijala i alatke Paint Bucket.

Ovakav model sam dobio spajanjem i kombinovanjem meni zanimljivih postojecih elemenata u IENAMI kolekciji i novih, izmisljenih delova.



Picture of Suzana Simic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Suzana Simic - Saturday, 5 April 2014, 5:38 PM
 

Pocetnu kocku sam uradila pomocu alatki rectangle i push/pull. Ostale elemente sam dobila pomocu alatke line. Za prikaz vodene povrsine, kao i za zelene povrsine, koristila sam alatku Paint Bucket. Slike sam izradila pomocu opcije print screen, i njenim adekvatnim isecanjem na dimenzije 400x400 piksela.



Picture of Miloš Golubović
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Miloš Golubović - Saturday, 5 April 2014, 5:48 PM
 

Opcijom rectangle sam napravio kocku dimenzije 6m*6m*6m. Toolom i push/pullom docrtao sam stepenice i ostale delove. Povrsine sam bojio paint bucketom u zeleno i plavo.



Picture of Marija Stancic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Marija Stancic - Saturday, 5 April 2014, 6:17 PM
 

Inicijalnu kocku, 600/600/600cm sam oblikovala pomocu alatki line, shapes, push/pull, kako bih dobila zeljeni oblik, smicanjem odnosno pomeranjem delova kocke. A zatim povrsine obradila pomocu paint bucket-a.



Picture of Sonja Pesic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Sonja Pesic - Saturday, 5 April 2014, 6:28 PM
 

Prvo sam nacrtala ramove osupljenih delova, opcijom push sam ih podigla na njihove visine, isto to ucinila za podeste onda iscrtala testerastu liniju.

Picture of Nikola Fidanov
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Nikola Fidanov - Saturday, 5 April 2014, 7:04 PM
 

My inspiration by ''IENAMI'' house.



Picture of Ana Petrovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ana Petrovic - Saturday, 5 April 2014, 7:47 PM
 

Pomocu opcija Rectangle i Push/Pull napravila sam inicijalnu kocku 600x600x600 cm. Koristeci iste opcije definisala sam stepeniste i ostale delove. Za materijalizaciju sam koristila opciju Paint Bucket.



Picture of Ella Bisak
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ella Bisak - Saturday, 5 April 2014, 10:03 PM
 

Samu kocku 600/600/600cm kao i sve deformacije na njoj dobila sam koristeci alatke Rectangle,Line i Push/Pull.

Za predstavljanje travnatih i zastekljenih povrsina koristila sam Paint Bucket i vec ponudjene materijale,vegetation i translucent.



Picture of Milana Petković
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milana Petković - Saturday, 5 April 2014, 10:36 PM
 

Pomoću alatki line i Push/Pull napravila sam kocku,a zatim sam deformisala tu formu ponavljanjem opcije Push/Pull. Materijalizaciju sam uradila pomoću alatke Paint Bucket.



Picture of Lea Pavlovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Lea Pavlovic - Saturday, 5 April 2014, 10:41 PM
 

rectangle, push/pull, paint bucket



Picture of Luka Krznarić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Luka Krznarić - Saturday, 5 April 2014, 11:05 PM
 

Inicijalnu kocku kreirao sam kombinacijom alata push/pull i line.

Udubljene delove prekrio sam alatom paint bucket (Vegetation i Water) za providne povrsine koristio sam opciju translucent.

 



Picture of Jelena Pilipovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jelena Pilipovic - Saturday, 5 April 2014, 11:58 PM
 

Inicijalnu kocku (600x600x600cm) kreirala sam pomocu komandi rectangle i push/pull,zatim sam istim komandama modelovala ostatak.Vodene,zelene i staklene povrsine dobila sam alatkom paint bucket.



Picture of Milan Milenkovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection by Milan Milenkovic
by Milan Milenkovic - Sunday, 6 April 2014, 12:06 AM
 

iz kubicne forme 6x6m  sam izbacio neke delove,ubacio stepeniste i postavio travu na vrhu forme



Picture of Milica Živković
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milica Živković - Sunday, 6 April 2014, 12:43 AM
 

Željeni oblik sam dobila promenom oblika kocke uz pomoć komande line, push-pull i move. Za primenu materijala koristila sam Paint Bucket korišćenjem već postojećih materijal u sketchup-u. Radi boljeg sagledavanja proporcija dodala sam i siluetu čoveka (window-components). Na kraju sam ono što sam radila u programu sačuvala kao sliku(file-export-2d graphic).



Picture of Mila Stojanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Mila Stojanovic - Sunday, 6 April 2014, 1:10 AM
 

Inicijalnu kocku sam kreirala kombinacijom alata Rectangle  i Push/PullSve ostale elemente koji se pojavljuju takođe sam pravila upotrebom istih alatki i alatkom Line. Za odgovarajuce povrsine koristila sam alatku Paint Bucket.


Picture of Milica Djokic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milica Djokic - Sunday, 6 April 2014, 1:32 AM
 

koriscene alatke -  line, rectangle, push/pull


Picture of Mira Maletkovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Mira Maletkovic - Sunday, 6 April 2014, 1:53 AM
 

Inicijalnu kocku sam kreirala kombinacijom alata Rectangle i Push/Pull.

Deformisala sam kubičnu formu crtanjem Line tool i  ponavljanjem opcije Push/Pull 



Picture of Aleksandra Ilic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Aleksandra Ilic - Sunday, 6 April 2014, 2:17 AM
 

Alatkama Line i Push/Pull napravila sam kocku 600x600x600, i definisala stepeniste i prostore u kojima se nalazi trava (iz Sketchupovih materijala).



Picture of Milica Urosevic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milica Urosevic - Sunday, 6 April 2014, 2:18 AM
 

Incijalnu kocku 600x600cm sam modelovala pomocu opcija line i push/pull

intervencije na kocki rađene su pomoću opcija line, push/pull, erase, show/hide shadow

za materijalizaciju koristila sam opciju paint bucket



Picture of Anđela Ivković
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Anđela Ivković - Sunday, 6 April 2014, 1:44 PM
 

Pomocu alatki Rectangle i Push/Pull sam napravila kocku trazene zapremine. Onda sam istim alatkama definisala udubljenja i prosupljenja na kocki. Stepenista su napravljena pomocu Line tool i Push/Pull. Pored tih alatki koristila sam tape measure tool za premeravanja i dobijanja ivica jednake sirine. Teksture su dodate pomocu Paint bucket tool, a zatim dalje definisane u programu za rendering Kerkythea.

Ienami model 1Ienami model 2

Picture of Nikola Popovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Nikola Popovic - Sunday, 6 April 2014, 2:04 PM
 

Inicijalnu kocku sam kreirao kombinacijom alata Rectangle  i Push/Pull.

Deformisao sam kubičnu formu ponavljanjem opcije Push/Pull i definisao međuodnose površina, odnosno zapremina.

Što se tiče materijalizacije, iz sekcije Windows/Materials/Vegetation odabrao sam odgovarajuće površine kojima sam prekrio udubljene delove alatom Paint Bucket.

 



Picture of Bojan Vukanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Bojan Vukanovic - Sunday, 6 April 2014, 2:11 PM
 

Kocka je nastala nakon sto je Kvadrat (Rectangle) izdignut komandom Push/Pull na visinu 600. Nakon toga odabrane  sekcije kocke sam eliminisao koristeci Erase. Zatim pocnje formiranje stepenica na taj nacin sto se uporedo formiraju jedna vertikalna pa zatim i horizontalna ravan. Slijedi nekoliko korekcija kako bi se svakoj konacnoj ravni dala debljina. Na kraju, obojene su pojedine povrsine i forma je gotova.



Budimpesta
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Dragan Vukovic - Sunday, 6 April 2014, 2:30 PM
 

Napravio sam kvadrat 6*6m zatim pomocu push and pull komande izdigao celu povrsinu za 6m i time dobio kocku. U glavnom je sve pomocu line i push and pull komande pomocu kojih sam oduzimao delove iz prvobitne kocke i dobijao oblike koji su sad na slici
Komande koje su ubrzavale rad ( ractangle, offset, follow me i bucket) i za kraj odradjen je render sa v-ray om.



Budimpesta
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Dragan Vukovic - Sunday, 6 April 2014, 3:10 PM
 

*

Picture of Nikola Kostic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Nikola Kostic - Sunday, 6 April 2014, 3:24 PM
 

Inicijalna kocka dimenzija 600*600cm napravljena pomocu komandi Rectangle Push/Pull. Pomocu te dve komande i komande Line, oduzimanjem zapremine od pocetne kocke, dobijena je nova forma. Stepenice su nacrtane komandom Line Divide iz pomocnog menija. Povrsine koje predstavljaju vodu i travu obojila sam pomocu komande Paint Bucket pa su zatim prerađene u photoshopu

 


Picture of Nikola Jankovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Nikola Jankovic - Sunday, 6 April 2014, 4:52 PM
 

Koristio sam liniju, pus/pul i materijale i na kraju sam renderisao..


Picture of Luka Jacimovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Luka Jacimovic - Sunday, 6 April 2014, 5:01 PM
 

Luka Jaćimović 105/2013

Inicijalna kocka dimenzija 600*600cm napravljena pomocu komandi Rectangle Push/Pull. Pomocu te dve komande i komande Line, oduzimanjem zapremine od pocetne kocke, dobijena je nova forma.  Povrsine koje predstavljaju vodu i travu obojila sam pomocu komande Paint Bucket.



Picture of Jovana Opalic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jovana Opalic - Sunday, 6 April 2014, 4:57 PM
 

Alatkama Line i Push/Pull napravila sam kubicnu formu. Inicijalne dimenzije kocke su 600x600 cm. Zatim za bojenje zelenih povrsina koristila sam komandu Paint Bucked, a za dodavanje senke opciju Shadows.



Picture of Milica Petrovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milica Petrovic - Sunday, 6 April 2014, 6:01 PM
 

Inicijalnu kocku (600x600x600cm) kreirala sam pomocu komandi rectangle i push/pull,zatim sam istim komandama modelovala ostatak.Vodene i zelene povrsine dobila sam alatkom paint bucket.



Picture of momir nikolic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by momir nikolic - Sunday, 6 April 2014, 5:59 PM
 

Na kocku, ivice 600cm, primenio sam alatke poput pull, move, protactor, offset, i osnovne alatke za crtanje. Unosenjem vrednosti dobio sam precizno odredjen objekat. Stepenice sam nacrtao odredjivanjem nagiba i visine stepenika. Uz pomoc array opcije sam dobio cele stepenice.



Picture of Mihailo Simic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Mihailo Simic - Sunday, 6 April 2014, 6:00 PM
 

Pocetnu kubus dimenzija 6*6*6 m sam napravio preko alatke rectangle, posle sam preko opcija line i push/pull uradio stepeniste.I na kraju sam preko paint bucket opcije odradio materijalizaciju.



Picture of Simona Tajic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Simona Tajic - Sunday, 6 April 2014, 6:13 PM
 

Koristeći line tool iscrtan je kvadrat 600x600 u osnovi, nakon toga pomoću push/pull sam podigla na visinu 600cm, i tako kreirala kocku. Na toj kocki sam koristeći opciju push/pull udubila stepenice i sve ostalo što postoji na modelu. Određene površine su obojene pomoću opcije paint bucket.



Picture of Luka Ilić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Luka Ilić - Sunday, 6 April 2014, 6:13 PM
 

Inicijalnu kocku sam napravio kombinacijom alata Rectangle i Push/Pull.
Ponavljanjem opcije Push/Pull sam deformisao kocku i odnose površina i zapremina.
Iz sekcije Windows/Materials/Vegetation-Water sam odabrao površine kojima sam prekrio delove alatom Paint Bucket.



Picture of Zoja Milic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Zoja Milic - Sunday, 6 April 2014, 6:42 PM
 

Svoj objekat dobila sam tako sto sam pravila povrsine pomocu alatke shapes i onda izdizala odredjene visine pomocu alatke push/pull. Stepenice i pojedine delove sam crtala pomocu alatke lines. Vodu, zelene povrsine, i transparentne povrsine sam dobila pomocu alatke paint bucket. 


Picture of Luka Lukac
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Luka Lukac - Sunday, 6 April 2014, 8:42 PM
 

Sve glavne forme sam dobio koristeci osnovne komande. Pomocu Line i Rectangle sam dobio povrsine fasada, stepenista i bazena. Formiranje debljina omogucila mi je komanda Push/Pull, kao i za udubljivanje, prethodno upotrebivsi komanu Offset. Na kraju sam dodao materijale za vodu i travu koristeci Paint Bucket. Moja kubicna forma se odlikuje arhitektonskim atributima, nastojeci da prikazem uticaj kolekcije IENAMI na moje stvaranje u arhitekturi.



Picture of Iva Njunjic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Iva Njunjic - Sunday, 6 April 2014, 11:30 PM
 

Formu sam dobila koristeci komande Rectangle i Push/Pull. Obradjene povrsine vode i trave uradila sam uz pomoc opcije Materials.



Picture of Nevena Mandic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Nevena Mandic - Sunday, 6 April 2014, 9:57 PM
 

Inicijalnu kocku sam izradila pomocu alatki Shapes i Push/Pull kao i ostatak modela. Povrsine sam bojila alatkom Paint Bucket.



Picture of Milica Zivkovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milica Zivkovic - Sunday, 6 April 2014, 10:41 PM
 

Inicijalnu kocku sam kreirala kombinacijom Rectangle i Push/Pull alatki.
Pomocu istih definisala sam stepeniste i povrsine na kojima se nalazi trava/voda i koji su obojeni Sketchup materijala iz Paint Bucket-a.



Picture of Dusan Glisic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Dusan Glisic - Sunday, 6 April 2014, 10:47 PM
 

Inicijalnu kocku formirao sam kombinacijom alata rectangle i push/pull.

Formiranje finalne forme izvrsio sam istim funkcijama dok sam stepenista i podeste crtao.

Povrsine sam tretirao alatom Paint Bucket.



Picture of Ana Marija Vasić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ana Marija Vasić - Sunday, 6 April 2014, 11:14 PM
 

Koristila sam Line i Rectangle za kreiranje oblika. Push/Pull za stvaranje forme i antiforme i na kraju definisala liniju u Styles i koristeći kanticu obojila zelene površine.



Picture of vida nedeljkovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by vida nedeljkovic - Sunday, 6 April 2014, 11:25 PM
 

Pomocu alatki line i push/pull sam prvo dobila kocku 600/600cm,a ostale oblike i stepeniste napravila sam pomocu istih alatki.povrsine sam bojila pomocu paint bucketa.



Picture of vida nedeljkovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by vida nedeljkovic - Sunday, 6 April 2014, 11:36 PM
 

skp

Picture of Marija Blagojevic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Marija Blagojevic - Sunday, 6 April 2014, 11:54 PM
 

Rectangle/Line

Offset

Push and pull

Eraser

Paint Bucket



Svako svet vidi drugacije, moj je apsolutno umetnicki fabulozno fantastican!
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Marina Georgijević - Monday, 7 April 2014, 12:22 AM
 

Kocku sam napravila tako sto sam je isrtala pomocu alatke rectangle i alatke push/pull. Pomoću tih alatki sam uradila najveći deo zadatka i izdizala razlicite etaže pomocu njih. Stepenište takodje uz iscrtavanje stepenika po stepenika. Bazenčić i travu sam napravila pomocu alatke paint bucket. Pomocu istog alata sam napravila i staklene povrsine. Na kraju sam dodala senku i to je to :)



Picture of Tina Ignjatović
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Tina Ignjatović - Monday, 7 April 2014, 12:29 AM
 

Inicijalnu kocku dimenzija 600x600x600cm sam modelovala pomoću komadi rectangle i push/pull. Željenu formu i definisanje volumena sam dobila primenom istih alata. Za materijalizaciju sam primenila alat paint bucket.



Picture of Veljko Divac
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Veljko Divac - Monday, 7 April 2014, 12:38 AM
 

Inicijalnu kocku menjao sam koristeci opcije crtanja linije, push i pull dok nisam dobio zeljenu formu. Dobijenu formu sam sredio dodavajuci materijale i menjajuci stil. 



Picture of Iva Dugandzija
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Iva Dugandzija - Monday, 7 April 2014, 1:12 AM
 

Kocku dimenzija 600x600x600cm sam nacrtala uz pomoc komandi rectangle i push/pull. Koristila sam i paint bucket za bojenje povrsina.



Picture of Marijana Filipovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Marijana Filipovic - Monday, 7 April 2014, 1:22 AM
 

Inicijalana kocka dimenzija 600x600x600cm je napravljena pomocu komandi rectangle, line i push/pull, a koristeci iste komande dobijena je i konacna forma. Povrsine sam obojila pomocu paint bucket komande.



Picture of Jelena Markovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jelena Markovic - Monday, 7 April 2014, 8:42 AM
 

Pomocu komandi rectangle i push/pull napravila sam inicijalnu kocku 600x600x600cm. Istim komandama sam izmodelovala stepeniste i krovnu bastu. 



Picture of Ivana Savic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ivana Savic - Monday, 7 April 2014, 9:56 AM
 

Prvo sam napravila kocku dimenzija 600x600x600 cm, koristeći alatke Rectangle i Push/pull. Zatim, koristeći iste alatke, uradila sam stepenište, da bih na kraju željene površine materijalizovala alatkom Paint Bucket.



Picture of Milica Stanković
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milica Stanković - Monday, 7 April 2014, 11:24 AM
 

Pomoću opcija line i Push/pull napravila sam kocku, a onda sam oblikovala  tepenište i ostale volumene koristeci iste. Prostor u kome se nalazi trava kao i ceo volumen kocke sam definisala i materijaliyovala pomocu Sketchup materijala, obojila pomoću Paint Bucket alatke.



Picture of Iris Glavas
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Iris Glavas - Monday, 7 April 2014, 11:46 AM
 

Render 1Render 2

Napravila sam kubus pomocu Rectangle tool i Push-Pull tool-a, i dalje slobodnim crtanjem i ponovnim koriscejnem Push-Pull-a pravila proreze i stepenice. 

Picture of Jelena Zaric
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jelena Zaric - Monday, 7 April 2014, 12:04 PM
 

Pomoću alatki Rectangle i Push/Pull napravila sam inicijalnu kocku 600/600cm, a zatim Line Tool-om i Push/Pull-om napravila stepenice. I na kraju Paint Bucket sam koristila da obojim zelene površine.



Picture of Danica Mijonic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Danica Mijonic - Monday, 7 April 2014, 12:18 PM
 

Ovu formu dobila sam koristeci komande line, rectangle, push i pull



Picture of Tamara Milijanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Tamara Milijanovic - Monday, 7 April 2014, 3:17 PM
 

Model je nastao pretezno koriscenjem komandi push/pull i rectangle. Pomocu paint bucket-a dobijen je utisak vegetacije i vode.



Picture of Natalija Stojic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Natalija Stojic - Monday, 7 April 2014, 4:47 PM
 

Inicijalna kocka 600x600x600cm je napravljena pomocu komandi Rectangle i Push/Pull, koje su i u daljem radu koriscene, kao i komanda Line. Zelene povrsine su dobijene koriscenjem Paint Bucket-a.



Picture of Bosko Milovanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Bosko Milovanovic - Monday, 7 April 2014, 5:26 PM
 

''Коцка-кућа'' је настала коришћењем опције ''push/pull'' али претходно формирајући базични облик - квадрат. Одузимањем као и додавањем појединих сегмената формирао сам простор који је еволуирао од кубуса до нечег налик простору за боравак .



Picture of Dunja Stefanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Dunja Stefanovic - Monday, 7 April 2014, 6:01 PM
 

Prvo sam kreirala inicijalnu kocku dimenzija 600x600cm opcijom Line, a potom sam definisala ostale elemente modela pomocu opcija Rectangle i Push/Pull. Za materijalizaciju sam koristila opciju Paint Bucket.



Picture of Katarina Simonovski
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Katarina Simonovski - Monday, 7 April 2014, 6:14 PM
 

Prvo sam napravila kocku dimenzija 600x600x600 a zatim sam na stranicama iscrtala siluete stepenista i ulegnuca prema zadatim dimezijama. Ove siluete sam komandom push/pull pretvorila u povrsine i oblike. Pomocu Paint bucketa sam prikazala vodene i zelene povrsine na objektu.



Picture of Snezana Krnic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Snezana Krnic - Monday, 7 April 2014, 6:36 PM
 

Pomocu komandi REOTANGLE i PUSH/PULL napravila sam inicijalnu kocku dimenzije 600*600*600mm. Pomocu tih komandi, oduzimanjem zapremine, napravila sam novu formu.Takodje, za izradu nove forme koristila sam opcije: LINES i MOVE. Povrsinu koja predstavlja travnatu podlogu obojila sam pomocu opcije PAINT BUOKET.

 



Picture of Filip Mihajlovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Filip Mihajlovic - Monday, 7 April 2014, 6:44 PM
 

Inicijalnu kocku sam kreirao kombinacijom alata Rectangle  i Push/Pull.

Deformisao sam kubičnu formu ponavljanjem opcije Push/Pull i definisao međuodnose površina, odnosno zapremina. Dobio sam odgovarajucu formu.

Što se tiče materijalizacije, iz sekcije Windows/Materials/Vegetation-Water sam odabrao odgovarajuće površine kojima sam prekrio udubljene delove alatom Paint Bucket.


Picture of Sara Vasic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Sara Vasic - Monday, 7 April 2014, 6:55 PM
 

Kocku sam napravila pomocu komandi line, rectangle i push/pull. Povrsine sam obojila pomocu paintbucket tool.



Picture of Jovana Ninkovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jovana Ninkovic - Monday, 7 April 2014, 6:59 PM
 

Najpre sam formirala kocku dimenzija 600x600x600, a zatim sam line i push/pull alatkama izdubila prilazno stepeniste za gornju platformu, gde sam teksturom prikazala vodenu povrsinu koja svojim prozracnim dnom takodje sluzi kao izvor svetlosti za donji prostor, skriven unutar kocke, u koji se ulazi sa njene suprotne strane. Paint bucket-om sam takodje obojila i zelene povrsine koje su adekvatno pokrivene 'face me' 2d travnatim objektima. 



Picture of Marina Petru
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Marina Petru - Monday, 7 April 2014, 7:30 PM
 

Inicijalna kocka je kreirana alatkama Rectangle i Push/Pull.Ostali elementi su nastali kombinovanjem ovih alatki.



Picture of Milica Ristović
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milica Ristović - Monday, 7 April 2014, 7:46 PM
 

Linijama sam iscrtala osnovu zadatih dimenzija 6x6m, zatim sam koristeci alatku Push/Pull strukturu podigla istih 6m, istom alatkom sam i dobila formu, udubljujuci prethodno linijom nacrtane oblike. Koristila sam teksture stakla i trave radi realisticnijeg prikaza.



Picture of Minja Pantic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Minja Pantic - Monday, 7 April 2014, 7:49 PM
 

Inicijalnu kocku sam kreirala kombinacijom alata Rectangle i Push/Pull. Potom sam je modifikovala ponavljanjem opcije Push/Pull po prethodno iscrtanim linijama (alatka Line). Za zaobljene ivice upotrebljen je alat Arc.

Odgovarajuće površine prekrila sam materijalom (Paint Bucket alatka) iz sekcije Windows/Materials/Vegetation-Translucent.



Picture of Jelena Zlatanović
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jelena Zlatanović - Monday, 7 April 2014, 8:14 PM
 

Inicijalnu kocku, 600/600/600cm sam oblikovala pomocu alatki line, shapes, push/pull, kako bih dobila zeljeni oblik, smicanjem odnosno pomeranjem delova kocke.



Picture of Bojan Bacevic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Bojan Bacevic - Monday, 7 April 2014, 8:26 PM
 

Inicijalnu kocku sam kreirao kombinacijom alata Rectangle  i Push/Pull.

Deformisao sam kubičnu formu ponavljanjem opcije Push/Pull i definisao međuodnose površina, odnosno zapremina, dobivsi odgovarajucu formu.



Picture of Ana Berbatović
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ana Berbatović - Monday, 7 April 2014, 8:30 PM
 

Inicijalnu kocku sam deformisala pomocu alatke Push/Pull i Rectangle.

Paint Bucket alatku sam koristila za odgovarajuce povrsine.



Picture of Aleksa Babic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Aleksa Babic - Monday, 7 April 2014, 8:34 PM
 

Da bih postigao krajnji suplji izgled inicijalne kocke crtao sam objekat iz etaza, i najvise koristio push/pull opciju zajedno sa line opcijom, na kraju sam dodao vodu, vegetaciju i plocice na zamisljeni objekat bazena/fontane.



Picture of Milica Lazarević
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milica Lazarević - Monday, 7 April 2014, 8:37 PM
 

Prvo sam kreirala kvadrat datih dimenzija koristeci shapes. Njega sam pomocu funkcije push/pull podigla u kocku. Sve elemente koji čine ovaj objekat uradila sam pomoću ovih funkcija i na kraju sam povrsine obojila koristeci paint bucket.



Picture of Ana Berbatović
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ana Berbatović - Monday, 7 April 2014, 8:38 PM
 

Inicijalnu kocku sam deformisala alatkama Push/Pull i Rectangle.

Paint Bucket alatku sam koristila za zelene povrsine.



Picture of Jovana Pavlovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jovana Pavlovic - Monday, 7 April 2014, 8:53 PM
 

Inicijalnu kocku sam dobila koriscenjem alatki line i push/pull, a zatim oduzimanjem odredjenih delova istim alatkama dobila zeljenu formu. Materijalizacija je nastala koriscenjem alatke paint bucket i teksture koja imitira vegetaciju.



Picture of Lidija Stojić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Lidija Stojić - Monday, 7 April 2014, 8:58 PM
 

Inicijalnu kocku 600/600cm sam nacrtala pomoću alata Rectangle i Push/Pull. Stepenice sam nacrtala pomoću alata Line i Push/Pull. Koristila sam materijale iz SketchUp-a, Windows/Materials/Vegetation-Water-Wood.



Picture of Bojana Sicovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Bojana Sicovic - Monday, 7 April 2014, 9:10 PM
 

Prvo sam napravila inicijalnu kocku zadatih dimenzina 600*600cm pomocu line tool i push/pull-a. Zatim sam, pomocu istih alatki , inicijalnu kocku usecala testerastom linijom stepenista,kvadrata koje sam samo ekstrudovala u jednu ili drugu stranu kako bih dobila zeljenu formu.Za teksturu trave koriscen je paint bucket.


Picture of Sava Prisunjak
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Sava Prisunjak - Monday, 7 April 2014, 9:10 PM
 

Prvo sam pomocu Push/Pull alatke napravio kocku.
Posle sam radio stepeniste sa line i takodje push and pull alatkom kao i sva ispupcenja i udubljena na kocki. Zelenilo i voda su skecapovi materijali pa sam ih samo primenio.



Picture of Ana Marija Veljovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ana Marija Veljovic - Monday, 7 April 2014, 9:16 PM
 

Inicijalnu kocku sam kreirala kombinacijom alata Rectangle i Push/Pull. Deformisala sam kubičnu formu crtanjem Line tool i ponavljanjem opcije Push/Pull .



Picture of Vanja Spasenovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Vanja Spasenovic - Monday, 7 April 2014, 9:50 PM
 

Pocetnu kocku 600x600x600cm formirala sam koristeci komandu Rectangle i Push/Pull. Za ostale elemente pored ovih sam koristila i komandu Line. Zelene povrsine sam obojila Paint Bucket-om.



Picture of aleksandra tunic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by aleksandra tunic - Monday, 7 April 2014, 9:27 PM
 

 2D osnova je koja je izdignuta pomoću alatke push/pull. Stepenice i ostatak modela su napravljene na isti način. Teksture su dodate pomocu tool-a material.



Picture of Jovan Životić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jovan Životić - Monday, 7 April 2014, 9:34 PM
 

Inicijalnu kocku sam dobio uz pomoc alatki line i push/pull, zatim sam linijama iscrtavao stepenike na stranicama kocke i alatkom push/pull suzavao gabarit iste. Paint bucket-om sam predstavio materijalizaciju vegetacije.

Picture of Jelena Andjelkovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jelena Andjelkovic - Monday, 7 April 2014, 9:48 PM
 

Inicijalnu kocku sam kreirala kombinacijom alata Rectangle  i Push/Pull. Deformisala sam kocku istim alatima kako bih dobila odredjeni izgled. Na kraju sam na odredjenim poljima dodala materijalizaciju.



Picture of Ana Kordic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ana Kordic - Monday, 7 April 2014, 9:53 PM
 

Koristeci alatke line i Push/pull napravila sam kocku dimenzija 10x10m, a onda sam definisala stepenište koristeci alatku divide i push/pull.  pomoću Paint Bucket-a sam obojila travu. 



Picture of Dejan Paripovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Dejan Paripovic - Monday, 7 April 2014, 10:01 PM
 

Vezba 4



Picture of Stefan Stojcic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Stefan Stojcic - Monday, 7 April 2014, 10:04 PM
 

Koriscenjem alatki RECTANGLE i PUSH/PULL formirana je kocka,a zatim izmodelirana koriscenjem prethodno navedenih alatki i alatke LINE.Unos materijala u model je izveden korisnjenjem alatke PAINT BUCKET.



Picture of Miloš Mandić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Miloš Mandić - Monday, 7 April 2014, 10:08 PM
 

Ovo remek delo sam uradio koristeci opcije RectanglePush/Pull.

A ove sjajne povrsine sam naneo opcijom Paint Bucket.



Picture of Ivana Milicevic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ivana Milicevic - Monday, 7 April 2014, 10:08 PM
 

Najpre sam konstruisala kocku dimenzija 600x600x600cm a zatim je deformisala koriscenjem komandi push/pull i move. Na kraju sam pomocu paint bucket komande dodala teksturu i na kraju senke. 



Picture of Darija Raseta
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Darija Raseta - Monday, 7 April 2014, 10:10 PM
 

Pomocu komande rectangle i push/pull napravila sam kocku,a zatim sam primenom istih komandi izmodelovala ostatak. A zelene i staklene povrsine sam obojila paint bucketom.



Picture of Marko Lukic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Marko Lukic - Monday, 7 April 2014, 10:16 PM
 
Inicijalna kocka je nastala koriscenjem line I push/pull alatki, zatim koriscenjem istih alatki vrsio sam deformacije kocke dok nisam dobio zeljenu formu. Sto se tice zavrsne obrade koristio sam paint bucket alatku.


Picture of Irina Petkovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Irina Petkovic - Monday, 7 April 2014, 10:18 PM
 

Kubicnu formu sam izmenila ponavljanjem opcije push/pull i dobila novu formu. Prostor u kojem se nalaze voda i trava sam obojila pomocu Paint Bucket-a.


Picture of Ruzica Muravljov
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ruzica Muravljov - Monday, 7 April 2014, 10:18 PM
 

261

Picture of Nadja Ninkovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Nadja Ninkovic - Monday, 7 April 2014, 10:20 PM
 

Kocku dimenzija 600x600x600 (dobijenu koriscenjem alatki Rectangle i Push/Pull) sam izdubila istim alatkama dobijajuci stepenice i prostore za bazen i zelenilo. Materijalizacija je dobijena alatkom Paint Bucket. Objekat ima pristup krovu iz unustrasnjosti kao i iz spoljasnjeg prostora. 



Picture of Stevo Marijanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Stevo Marijanovic - Monday, 7 April 2014, 10:34 PM
 

Koristeci Line, Push/pull, offset i paint bucket tool, uspao sam da namestim ovaj model.



Picture of Atanasije Janicijevic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Atanasije Janicijevic - Monday, 7 April 2014, 10:36 PM
 

Vezba 4



Picture of katarina obradinovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by katarina obradinovic - Monday, 7 April 2014, 10:39 PM
 

Koristeci SketchUp program, prvo sam napravila kocku 6mx6m pomogu Line tool-a. U daljoj izradi forme koristila sam push&pull tool i offset tool, a kasnije sam namestila da mi crtez bude kao sketch.

Picture of Mladen Kostadinovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Mladen Kostadinovic - Monday, 7 April 2014, 10:41 PM
 

Za izradu zadatka koriscene su alatke rectangle, push//pull kao i paint bucket.




Picture of Uros Markovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Uros Markovic - Monday, 7 April 2014, 11:01 PM
 

Pomocu komandi rectangle i push/pull napravio sam kocku 6x6x6m, zatim sam istim komandama izmodelovao ostatak, na kraju sam odredjene povrsine obojio paint bucketom.



Picture of Deana Gvozdenovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Deana Gvozdenovic - Monday, 7 April 2014, 11:09 PM
 

Kocku sam kreirala kombinacijom alata Rectangle  i Push/Pull.

Deformisala sam kubičnu formu ponavljanjem opcije Push/Pull i definisala međuodnose površina, odnosno zapremina.

Što se tiče materijalizacije, iz sekcije Windows/Materials/Vegetation-Water sam odabrala odgovarajuće površine kojima sam prekrila udubljene delove alatom Paint Bucket.



Picture of Katarina Djurovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Katarina Djurovic - Monday, 7 April 2014, 11:10 PM
 

Koristila sam Rectangle i Line alatke za iscrtavanje objekta, kao i Push/Pull alatku. Za dodavanje efekta trave i vode koristila sam Paint Bucket alatku.



Picture of Samra Jonovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Samra Jonovic - Monday, 7 April 2014, 11:14 PM
 

Kocku dimenzija 600x600x600mm napravila sam uz pomoc komandi Push/Pull i Reotangle, pa sam oduzimanjem zapremine i uz pomoc komandi Lines i Move napravila novu formu. Iimitaciju trave obojila sam pomocu Paint Bouket.

Picture of Nikola Saric
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Nikola Saric - Monday, 7 April 2014, 11:19 PM
 

Pomocu komandi rectangle i push/pull napravio sam kocku 600x600x600cm, zatim sam istim komandama izmodelovao ostatak, na kraju sam vodene i zelene povrsine obojio paint bucketom.



Picture of Katarina Jovicic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection Katarina Jovicic
by Katarina Jovicic - Monday, 7 April 2014, 11:27 PM
 

Prvo pomocu alatke Line i Push/pull napravimo kocku 600x600x600 cm. Pomocu Paint Bucket koristimo opcju Vegetation i  Translucent. 



Picture of Nikola Biševac
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Nikola Biševac - Monday, 7 April 2014, 11:31 PM
 

Inicijalnu kocku izradio sam primenom alatki Line i Push/Pull. Transformaciju kocke vršio sam pomoću istih alatki. Za predstavljanje stakla, vodene površine i zelenila, koristio sam teksture(opcija paint bucket).



Picture of Samra Jonovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Samra Jonovic - Monday, 7 April 2014, 11:31 PM
 

Kocku dimenzija 600x600x600mm.napravila sam pomocu komandi reotangle i push/pull. Pomocu tih komandi, komandi limes i move i oduzimanjem zapremine dobila sam novu formu. Travu sam dobila pomocu opcije paint bouket.



Picture of Rajko Milenkovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Rajko Milenkovic - Monday, 7 April 2014, 11:37 PM
 

Inicijalnu kocku izradio sam primenom alatki Line i Push/Pull. Sve ostale elemente koji se pojavljuju takođe sam pravio upotrebom istih alatki. Za predstavljanje vodene površine, kao i za zelene površinu, koristio sam teksture.

 



Picture of Mina Kostic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Mina Kostic - Monday, 7 April 2014, 11:38 PM
 

Koristila sam opciju push pull da napravim stepenice, a iscrtavanjem i brisanjem povrsina sam napravila rupe u prvobitnom kubicnom objektu, zatim sam u window pa materials ubacila povrsinu vode, kamenja i vegetaciju.



JA
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Filip Prica - Monday, 7 April 2014, 11:40 PM
 

Poceo sam od kocke zadatih dimenzija. Podelio sam je na 16 manjih kocaka, a onda sam ih spustao tako da napravim razlicite prostore i visinske odnose. 



Picture of Jelena Mitrašinović
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jelena Mitrašinović - Monday, 7 April 2014, 11:42 PM
 

Pomocu alatki Rectangle i Push/Pull  napravila kocku 600x600 cm.Zatim sam line tool-om definisala etazu i isto tako napravila ogradu i stepeniste.  Pored tih alatki koristila sam tape measure tool za premeravanja i dobijanja ivica jednake sirine. Teksture su dodate pomocu Paint bucket tool.



Picture of Milovan Jekic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milovan Jekic - Tuesday, 8 April 2014, 12:01 AM
 

Koristeci vec nama poznate opcije (push/pull, line, rectangle, i materijalizaciju) dosao sam do savrsenog resenja kubicne forme. Ovim resenjam sam predstavio prostor kao otvorenu formu, igrajuci se sa senkom i dubinom prostora. Sve ovo sam postigao raznim otvorima u nameri da snop svetla ucini prostor vidljivim.



Picture of Marko Negovanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Marko Negovanovic - Monday, 7 April 2014, 11:45 PM
 

Inicijalnu kocku domenzija 600/600/600cm sam izradio primenom alatki Line i Push pull. Sve elemente koji se pojavljuju sam takodje pravio pomocu istih alatki. Za predstavljanje zelenih povrsina koristio sam boju.


Picture of Sara Antov
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Sara Antov - Monday, 7 April 2014, 11:46 PM
 

Osnovna kocka zadatih domenzija kreirana je alatkama Rectangle i Pull/Pull. Ponavljanjem ovih opcija razvila sam formu koju upotpunjuje materijalizacija dobijena upotrebom alatke Paint Bucket.



Picture of Milica Zukanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milica Zukanovic - Monday, 7 April 2014, 11:46 PM
 

Kocku sam oblikovala koristeci kombinaciju alata rectangle i push/pull.

Za materijalizaciju sam koristila alat paint bucket i tako dobila obojene povrsine.



Picture of Ljubiša Drndarević
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ljubiša Drndarević - Monday, 7 April 2014, 11:50 PM
 

Inicijalnu kocku sam napravio pomocu komandi Rectangle i Push/Pull. Nakon toga sam pomocu te dve komande i komande Lineoduzimanjem zapremine od pocetne kocke napravio formu. Stepenice sam nacrrao korisreci Line i komandu Divide iz pomocnog menija. Povrsine koje predstavljaju tracu obijio sam pomocu komande Paint Bucket.



Picture of Tamara Vuckovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Tamara Vuckovic - Monday, 7 April 2014, 11:52 PM
 

Napravila  sam kocku 30x30x30 cm uz pomoć alatke Rectangle i Push/Pull. Za stepenice sam koristila komande copy, paste, move i rotate jer sam napravila jedan stepenik koji sam kopirala i rotirala.



Picture of Tamara Djurdjevic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Tamara Djurdjevic - Monday, 7 April 2014, 11:58 PM
 

Kocku 600x600cm napravila sam pomocu alatki Line i Push/Pull. Zatim sam pomocu istih dobila udubljenja i konstruisala stepenice. Teksture sam sam dodavala pomocu Paint Bucket-a, tako sto sam ih odabrala u ponudjenim materijalima.



Picture of Vasilije Glavas
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Vasilije Glavas - Monday, 7 April 2014, 11:58 PM
 

Pomocu osnovnih funkcija je ovo izvedeno.



Picture of Anka Savatic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Anka Savatic - Tuesday, 8 April 2014, 12:05 AM
 

Push pull opciju sam koristila za crtanje kocke ,koju sam bojila pomocu paint bucket-a.



Picture of Jelena Marjanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jelena Marjanovic - Tuesday, 8 April 2014, 12:08 AM
 

Formu kocke sam dobila pomocu alatki Rectangle i Push/Pull. Za dobijanje udubljenja , koristila sam alatku Push/Pull. Sto se tice materijalizacije, odradjena je u Photoshop-u.



Picture of Katarina Andric
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Katarina Andric - Tuesday, 8 April 2014, 12:12 AM
 

Pomoću alatki Rectangle i Push/pull sam napravila kocku, koju sam kasnije deformisala oduzimanjem nekih segmenata takodje alatkom Push/pull. Za materijalizaciju stakla, zelene površine i vode koristila sam alatku Paint Bucket.



Picture of Katarina Stojanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Katarina Stojanovic - Tuesday, 8 April 2014, 12:13 AM
 

Inicijalnu kocku sam napravila pomocu rectangel i push/pull. Od ostalih komandi sam koristila komandu line. I na kraju sam model materijalizovala alatkom Paint bucket.



Picture of Aleksandar Mihajlovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Aleksandar Mihajlovic - Tuesday, 8 April 2014, 12:16 AM
 

 

Inicijalnu kocku sam kreirao kombinacijom alata Rectangle  i Push/Pull.

Deformisao sam kubičnu formu ponavljanjem opcije Push/Pull i definisao međuodnose površina, odnosno zapremina. Dobio sam odgovarajucu formu.

Što se tiče materijalizacije, iz sekcije Windows/Materials/Vegetation-Water sam odabrao odgovarajuće površine kojima sam prekrio udubljene delove alatom Paint Bucket.


Picture of Sara - Marija Simic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Sara - Marija Simic - Tuesday, 8 April 2014, 12:27 AM
 

Krenula sam od kvadrata koji sam zatim pomocu alatke "push/pull" izdigla do kocke zadatih dimenzija.

Istom alatkom i alatkom line sam dalje oblikovala model i napravila stepeniste.

Vegetaciju sam uvela preko alatke "get models".

Na kraju, model sam renderovala preko V-ray-a..



Picture of Filip Jočić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Filip Jočić - Tuesday, 8 April 2014, 12:29 AM
 

Najpre sam konstruisao kocku dimenzija 600x600x600cm a zatim je deformisao koriscenjem komandi push/pull i move. Najvise koristim komandu line.



Picture of Jelena Marjanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jelena Marjanovic - Tuesday, 8 April 2014, 12:30 AM
 

vezba04

Picture of Zorana Pavlovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Zorana Pavlovic - Tuesday, 8 April 2014, 12:35 AM
 

Koristeci Line tool, Rectangle Tool i Push/Pull tool stvorila sam ovaj objekat. Pomocu paint bucketa sam obelezila vegetaciju i vodenu povrsinu, a iz 3d warehouse-a sam uzela drvo. 

Picture of Zorana Pešić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Zorana Pešić - Tuesday, 8 April 2014, 12:40 AM
 

Inicijalnu kocku 600/600 cm sam kreirala kombinacijom alata Rectangle i Push/Pull. Kocku sam deformisala ponavljanjem opcije Push/Pull i tako definisala medjuodnose povrsina. Staklene povrsine, zelenilo i vodu prikazala sam koriscenjem alata Paint bucket.



Picture of Jovana Periz
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jovana Periz - Tuesday, 8 April 2014, 12:41 AM
 

Iz pocetnog kvadrata opcijom Push/Pull nastao je 3D oblik koji sam linijski doradjivala i bojila. 



Picture of jovana rankovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by jovana rankovic - Tuesday, 8 April 2014, 1:16 AM
 

kocku sam kreirala kombinacijom opcija rectangle i push/pull.

ostale elemente pomocu linija i kreiranja povrsina koje sam kasnije menjala sa push/pull opcijom.

model je na kraju materijalizovan alatom paint bucket. 



Picture of Margita Vajović
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Margita Vajović - Tuesday, 8 April 2014, 1:45 AM
 

Iz kocke 6x6x6 su pomoću line tool, push and pull, follow me, rectangle tool oduzimani kubusi. Površine su obrađene u Materials, a pošto v-ray odbija da sarađuje večeras, nažalost nemam render. 



Picture of Djordje Tatic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Djordje Tatic - Tuesday, 8 April 2014, 1:52 AM
 

Osnovna kocka dobijena pomocu rectangle i push/pull alata.
Ostatak izveden uz pomoc line, rectangle i push/pull alata.
Materijalizacija izvrsena uz paint bucket



Picture of luka nikolic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by luka nikolic - Tuesday, 8 April 2014, 1:54 AM
 

Prvo sam napravio formu kocke 60x60 pomocu alatke rectangle,stepeniste sam definisao i koristio sam alatke push/pull,umesto materijala stavio sam boje.



Picture of Natalija Rajovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Natalija Rajovic - Tuesday, 8 April 2014, 2:17 AM
 

Kocku  i udubljenja ivice 30 pomocu komande Rectangle i Push/Pull. Komandom Line model stepenika.



Picture of Milutin Vukoičić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milutin Vukoičić - Tuesday, 8 April 2014, 2:30 AM
 

Кренуо сам од коцке 600 са 600 сантиметара и помоћу опције push/pull сам увлачио површине  одузимајући их од укупне масе коцке. Степениште сам добио тако што сам делио линију опцијом divide. Делови који представљају воду и траву су боје нанете на површину.



Picture of Anka Mirkovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Anka Mirkovic - Tuesday, 8 April 2014, 2:33 AM
 

Prvo sam pomocu Rectangle/Tool ucrtala kvadrat i zatim pomocu PushUp Tool dobila kocku i onda sam pomocu Line Tool, Rectangle Tool ucrtavala pomocne povrsine koje sam na kraju bojila pomocu Painy Buscet Tool.



Picture of Aleksandra Maksimovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Aleksandra Maksimovic - Tuesday, 8 April 2014, 2:47 AM
 

Prvo sam pomocu Rectangle/Tool ucrtala kvadrat i zatim pomocu PushUp Tool dobila kocku i onda sam pomocu Line Tool, Rectangle Tool ucrtavala pomocne povrsine koje sam na kraju bojila pomocu Painy Buscet Tool.



Picture of Stefan Radunovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Stefan Radunovic - Tuesday, 8 April 2014, 3:04 AM
 

Polazeci od kubicne forme kocke ova forma je dobijena uvlCENJEM ILI IZVLACENJEM POJEDINIH NJENIH DELOVA POMOCU KOMANDE PUSH PULL.......TAKODJE PRIMENJIVANA JE I KOMADNA OFFSET......PRIMENJENI SU MNOGI MATERJALI TAKO DA JE NAROCITO DATO NA ZNACAJU SAMOJ MATERJALIZACIJI FORME....



Picture of Mila Pantelic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Mila Pantelic - Tuesday, 8 April 2014, 8:25 AM
 

Inicijalnu kocku dimenzija 600/600cm sam kreirala koristeci alatke Rectangle i Push/Pull. Pomocu istih alatki, izdizanjem i spustanjem povrsina sam dobila konacan objekat. Zelenilo sam skinula pomocu opcije Get models, i skaliranjem ga dovela u odgovarajuci polozaj.



Picture of Ognjen Graovac
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ognjen Graovac - Tuesday, 8 April 2014, 10:24 AM
 

Sa alatkama rectangle, line i push/pull napravio sam kocku dimenzija 6/6/6m i stepeništa. Povrsine sam obojio alatkom paint bucket.



Picture of Nemanja Škorić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Nemanja Škorić - Tuesday, 8 April 2014, 10:24 AM
 

inicijalnu kocku sam izradio pomoću alatki Line i Push/Pull,a zatim sam primenom istih alatki modelovao ostatak.  Staklo, voda i zelenilo je urađeno pomoću istih materijala za renderovanje.



Picture of Nemanja Škorić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Nemanja Škorić - Tuesday, 8 April 2014, 7:56 PM
 

novi render



Picture of Dina Stefanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Dina Stefanovic - Tuesday, 8 April 2014, 10:30 AM
 

Pomocu komandi rectangle, line i push/pull napravila sam inicijalnu kocku 6m*6m*6m, zatim sam sa istim komandama napravila ostatak. Na kraju sam zelene i staklene povrsine obojila sa alatkom paint bucket.



Picture of Jovan Vladimir Cukovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jovan Vladimir Cukovic - Tuesday, 8 April 2014, 10:47 AM
 

iz pocetne kocke sam izvlacio delove i dobio interesantnu formu koju sam obogatio zelenim povrsinama na "krovu" objekta



Picture of Stevan Simovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Stevan Simovic - Tuesday, 8 April 2014, 10:48 AM
 

Kocku sam uradio upotrebom alatki Line i Push/Pull i Restangle. Ostale elemente sam uradio pomocu istih komandi. Prikaz vegetacije sam dobio pomocu tool-a Paint bucket > materials/ vegetation/vegetation_honeylocust



Picture of Milica Radovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milica Radovic - Tuesday, 8 April 2014, 10:57 AM
 

-shape tool

-push/pul tool

-materials: Vegetation, Translucent



Picture of Bogdan Ivaniš
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Bogdan Ivaniš - Tuesday, 8 April 2014, 10:57 AM
 

Kocku sam izmenjivao pomocu komanda line, rectangle, pull/push. Tako sam dobio ovakav oblik koji sam obogatio zelenim povrsinama uglavnom po obodu etaza.



Picture of Olga Radović
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Olga Radović - Tuesday, 8 April 2014, 11:03 AM
 

Kombinacijom alata Rectangle i Push/Pull kreirala sam inicijalnu kocku. Deformisala sam kocku istim alatima kako bih dobila odredjeni izgled. Na kraju sam na odredjenim poljima dodala materijalizaciju



Picture of Andjela Rajovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Andjela Rajovic - Tuesday, 8 April 2014, 11:38 AM
 

Na stranicama kocke iscrtala sam "testerastu" liniju vertikalnog preseka kroz stepeniste, a zatim povrsinu iznad linije uvukla u kocku na taj nacin dobila stepeniste sa odmorisima. Podelila sam gornju povrsinu kocke na 3 dela pen tool-om, jedan odredila za travnjak, uradila offset i povrsinu sa travom spustila malo nadole. Drugi deo je bazen gde sam ponovo uradila offset, uvukla unutrasnju povrsinu na dole i na taj nacin napravila dno bazena, ubacila povrsinu koja predstavlja povrsinu vode i obojila transparentno plavom bojom. treci deo su stepenice koje spajaju gore navedena dva nivoa.



Picture of Mila Petrusic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Mila Petrusic - Tuesday, 8 April 2014, 11:43 AM
 

Za izradu ovog modela koristila sam komandu line za iscrtavanje stepenista, a zatim push/pull za deformisanje kocke. takodje sam koristila grass materijal. jedna slika je obican export iz sketchup-a a druga je V-ray render, takodje iz sketchup-a

 



Picture of Minja Radenković
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Minja Radenković - Tuesday, 8 April 2014, 12:44 PM
 

inicijalnu kocku kreirala sam kombinacijom alata rectangle i push/pull. 
korišćenjem alatke line definisala sam profile stepenišnih krakova (testerastih linija), a zatim ponovnom upotrebom alata push/pull definisala međuodnose površina, odnosno zapremina. takođe, koristila sam i opciju offset. kada je u pitanju materijalizacija, iz kataloga window / materials odabrala sam grass. za generisanje priloženih prikaza upotrebila sam plugin v-ray



Picture of SLOBODAN VULIN
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by SLOBODAN VULIN - Tuesday, 8 April 2014, 3:52 PM
 

Koristio sam komandu line  da iscrtam objekat u bazi onda sam radio push/pull.Za krov sam koristio komandu offset.



Picture of Strahinja Gojkov
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Strahinja Gojkov - Tuesday, 8 April 2014, 7:23 PM
 

Prvo sam kreirao inicijalnu kocku velicine 600x600 cm,pomocu opcije Line,zatim sam definisao stepeniste,pomocu opcije Rectangle i Push/Pull.



Picture of Ivana Milovanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ivana Milovanovic - Tuesday, 8 April 2014, 7:45 PM
 

Inicijalnu kocku napravila sam pomocu alatki Shapes i Push/pull. Ostale elemente pomocu linija i kreiranja povrsina koje sam kasnije menjala sa Push/pull komandom. Obojena povrsina je dobijena alatkom Paint bucket.



Picture of Ana Radovanović
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ana Radovanović - Tuesday, 8 April 2014, 7:46 PM
 

Inicijalnu kocku izradila sam primenom alatki Line i Push/Pull. Sve ostale elemente koji se pojavljuju takođe sam pravila upotrebom istih alatki. Za predstavljanje vodene površine, kao i za zelene površinu, koristila sam boje, umesto tekstura.

Picture of Milica Lasica
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milica Lasica - Tuesday, 8 April 2014, 8:01 PM
 

Kombinacijom alata Rectangle i Push/Pull kreirala sam inicijalnu kocku u SkechUp-u.Zatim sam deformisala sam kocku istim alatima kako bih dobila odredjeni izgled.Na kraju sam uz pomoc rendera dobila krajnji izgled povrsina.



Picture of Aleksandra Pantelic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Aleksandra Pantelic - Tuesday, 8 April 2014, 9:43 PM
 

Pomocu alata Rectangle, Line i Push/Pull kreirala sam inicijalnu kocku(600,600,600) u SkechUp-u.Zatim sam deformisala sam kocku istim alatima kako bih dobila odredjeni izgled.



Picture of Jelena Marjanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jelena Marjanovic - Tuesday, 8 April 2014, 8:05 PM
 

Inicijalnu kocku sam formirala koristeci alate line i push/pull, zatim je deformisala ponavljajuci opciju push/pull pazljivo odredjujuci odnose izmedju formi.
Za materijalizaciju sam koristila Vegetation i Water kojima sam prekrila neke od dobijenih povrsina.



Picture of Jelena Mojićević
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jelena Mojićević - Tuesday, 8 April 2014, 8:20 PM
 

Oblik sam dobila koristeci alatke push/pull, rectangle i line na pocetnoj kocki.



Picture of Ana Banovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ana Banovic - Tuesday, 8 April 2014, 8:36 PM
 

Prvo sam nacrtala kvadrat 6x6m komandom line. Zatim sam koristila opciju push/pull da bih dobila kocku. Ostale oblike dobijala sam ''izdubljivanjem'' kocke komandama line i push/pull.



Picture of Jovana Kolasinac
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jovana Kolasinac - Tuesday, 8 April 2014, 8:53 PM
 

Kocku dimenzija 600x600 sam nacrtala pomocu alatki shapes i push/pull;
Formu ove kocke sam menjala pomocu alatki lines, i takodje shapes i push/pull;
Odredjene povrsine sam obojila pomocu paint bucket-a;
Stepenice sam preuzela iz opcije get models...



Picture of Luka Pavlovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Luka Pavlovic - Tuesday, 8 April 2014, 8:55 PM
 

A


Picture of Vanja Vujanović
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Vanja Vujanović - Tuesday, 8 April 2014, 8:56 PM
 

Inicijalnu kocku dimenzija 600x600x600 cm sam napravio pomocu komande rectangle i push/pull, kasnije sam sve ostale intervencije radio istim tim komandama dok sam zelene povrsine i vodene uradio  komandom paint bucket.



Picture of Fedor Juric
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Fedor Juric - Tuesday, 8 April 2014, 9:05 PM
 

Korsitio sam alatku extrude na kvadratke module zadate forme, da bi isecanjem i kreiranjem novih formi napravio donekle javni prostor, koji poziva na interakciju.


Picture of Vesna Mihajlovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Vesna Mihajlovic - Tuesday, 8 April 2014, 9:15 PM
 

Inicijalnu kocku sam kreirala pomocu funkcija line,offset,rectangle i push/pull



Picture of Jana Milovanović
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jana Milovanović - Tuesday, 8 April 2014, 9:26 PM
 

Pomocu komandi rectangle, line i push/pull napravila sam inicijalnu kocku 6m*6m*6m, zatim sam sa istim komandama napravila ostatak. Na kraju sam zelene i staklene povrsine obojila sa alatkom paint bucket.



Picture of Ana Antonijevic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ana Antonijevic - Tuesday, 8 April 2014, 9:30 PM
 

koristila sam opcije rectangle, line i push/pull za iscrtavanje kocke i svih ostalih detalja, a za bojenje sam koristila paint bucket i materijale za render.. Slike sam pravila renderisanjem

Morala sam da kompresujem sketch up fajl jer je veci od 2 MB zbog koriscenja materijala



Picture of Luka Terzic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Luka Terzic - Tuesday, 8 April 2014, 9:39 PM
 

Rectangle, circle, push pull, paint bucket. Za render koriscen V ray.



Picture of Dunja Matic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Dunja Matic - Tuesday, 8 April 2014, 9:42 PM
 

Inicijalnu kocku sam kreirala alatkama push/pull. A za materijalizaciju sam koristila alatku windows/materials/vegetation/water.



Picture of Miljana Dejanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Miljana Dejanovic - Tuesday, 8 April 2014, 9:48 PM
 

Kocku dimenzija 600x600 sam nacrtala pomocu alatki shapes i push/pull, zatim tu kocku doradjivala uz pomoc istih alatki i alatke linesa, a povrsine sam obojila pomocu alatke paint bucket.



Picture of Tijana Mitic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Tijana Mitic - Tuesday, 8 April 2014, 9:49 PM
 

Inicijalnu kocku dimenzije 600x600 kreirala sam alatkama rectangle i push/pull. Zatim sam rectangle alatkom iscrtala ogradu i obojila segmente paint bucket opcijom.



Picture of Milica Stojanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milica Stojanovic - Tuesday, 8 April 2014, 10:19 PM
 

Koristeci Line, Push/pull, offset i paint bucket tool napravila sam ovaj model



Picture of Danica Todorovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Danica Todorovic - Tuesday, 8 April 2014, 10:37 PM
 

Inicijalnu kocku sam kreirala kombinacijom alata Rectangle  i Push/Pull.

Deformisala sam kubičnu formu ponavljanjem opcije Push/Pull i definisala međuodnose površina, odnosno zapremina.

Što se tiče materijalizacije, iz sekcije Windows/Materials/Vegetation-Water sam odabrala odgovarajuće površine kojima sam prekrila udubljene delove alatom Paint Bucket.





Picture of Senja Radonjic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Senja Radonjic - Tuesday, 8 April 2014, 10:37 PM
 

Kocku ivice 30 cm kreirala sam pomocu alata Rectangle i Push/Pull. Primenom alatke Line nacrtala sam testerastu liniju stepenista i ponovnim koriscenjem opcije Push/Pull dobila trodimenzionalan oblik. Takodje sam upotrebljavala alatku Offset da bih dobila odredjena ponavljanja. 

Pojedine povrsine pokrila sam materijalizacijom Water_Pool i  Translucent_Glass_Tinted.



Picture of Stefan Mihailovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Stefan Mihailovic - Tuesday, 8 April 2014, 10:51 PM
 

osnova 600*600 cm . Najviše korišćena komanda pull/push , kao i alati : line , rectangle , eraser and move. Prikaz dopunjen pomoću Edge style i line style...



Picture of Milena Ristic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milena Ristic - Tuesday, 8 April 2014, 10:47 PM
 

Komande koje sam kombinovala za crtanje su line i push-pull

Bojila sam sa paint bucketom



Picture of Filip Nikolić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Filip Nikolić - Tuesday, 8 April 2014, 10:56 PM
 

Za osnovu strukture sam koristio rectangle funkciju sa push/pull funkcijom. Strukturu sam oblikovao line, push/pull, rectangle, offset funkcijama.



Picture of Milica Pavic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milica Pavic - Tuesday, 8 April 2014, 11:01 PM
 

Napravivsi kvadratne i pravougaone oblike,kocku sam obradjivala push/pull opcijom u SketchUp-u izdizuci i spustajuci odredjene sekvence kako bh dobila zadovoljavajuci oblik.



Picture of Katarina Despotovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Katarina Despotovic - Tuesday, 8 April 2014, 11:03 PM
 

Inicijalnu kocku dimenzija 600x600x600 cm sam napravila pomocu komande rectangle i push/pull, kasnije sam sve ostale intervencije radila istim tim komandama dok sam zelene povrsine i vodene uradila  komandom paint bucket.



Picture of Tea Grabovica
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Tea Grabovica - Tuesday, 8 April 2014, 11:14 PM
 

Inicijalnu kocku uradila sam pomocu alatke Shapes i Push/pull. Ostale elemente pomocu linija i kreiranja povrsina koje sam kasnije menjala sa Push/pull komandom. Model je na kraju materijalizovan alatkom Paint bucket.



Picture of Luka Terzic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Luka Terzic - Tuesday, 8 April 2014, 11:21 PM
 

Zaboravio sam u prolom prilogu da prilozim model.



Picture of Jelena Kovacevic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jelena Kovacevic - Tuesday, 8 April 2014, 11:27 PM
 

Prvo sam pomoću alatki line i Push/pull napravila kocku 60/60. Stepenice i ostatak modela su napravljene na isti način. Kasnije sam pomoću Windows/Material opcije dodala teksturu water i vegetation



Picture of Milica Djurdjevic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milica Djurdjevic - Tuesday, 8 April 2014, 11:31 PM
 

Push pull opciju sam koristila za crtanje kocke ,koju sam bojila pomocu paint bucket-a.



Picture of Luka Buncic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Luka Buncic - Tuesday, 8 April 2014, 11:35 PM
 

Inicijalnu kocku sam izradio primenom  Rectangle-a i Line komande. Ostali delovi su napravljeni koriscenjem alatki Line i Push/Pull. Transparentne i zelene povrsine sam dobio pomocu komande Paint Bucket.



Picture of Petar Palibrk
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Petar Palibrk - Tuesday, 8 April 2014, 11:41 PM
 

 Pomocu komandi rectangle i push/pull napravio sam inicijalnu kocku , zatim sam istim komandama izmodelovao ostatak, na kraju sam vodene, zelene i staklene povrsine obojilo paint bucketom

 



Picture of Katarina Jecmenica
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Katarina Jecmenica - Wednesday, 9 April 2014, 12:26 AM
 

Kombinovala sam komande push i pull. 

Bojila sam sa paint bucketom.

 

 



Picture of Filip Vasiljevic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Filip Vasiljevic - Wednesday, 9 April 2014, 12:30 AM
 

Inicijalnu kocku sam radio koristeci alatke rectangle i push/pull,koje sam koristio da bi dobijao i konacnu formu. povrsine (voda,vegetacija) sam obradjivao koristeci paint bucket.



Picture of Hristina Cirkovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Hristina Cirkovic - Wednesday, 9 April 2014, 12:34 AM
 

Koriscen je line tool, push pull, paint bucket



Picture of Nikola Misic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Nikola Misic - Wednesday, 9 April 2014, 11:55 AM
 

Prvo sam iscrtao kvadrat 60x60 i uz pomocu alatke push&pull napravio kocku visine 60com. Koristeci se istom alatkom napravio sam udubljenja u kocku iscrtavajuci posebno linije za prolaze i stepenjice. pomocu bucket tool sam obojio deo bazena,terase i prilaza bazenu



Picture of Matija Pekić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Matija Pekić - Thursday, 10 April 2014, 8:59 PM
 

Za izradu modela sam koristio alate: line, push/pull, bucket tool.



Picture of Tina Urosevic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Tina Urosevic - Friday, 11 April 2014, 2:02 AM
 

Pomoću alatki Rectangle i Push/Pull napravila sam inicijalnu kocku 600/600cm, a zatim Line Tool-om i Push/Pull-om napravila stepenice. I na kraju Paint Bucket sam koristila da obojim zelene površine.

Picture of Milan Beč
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milan Beč - Monday, 14 April 2014, 6:13 PM
 

Bazu kocke dimenzije 12 x 12 m nartao opcijom Rectangle, zatim objekat kreirao osnovnom opcijom Push/Pull.
Opcijom Push podelio objekat na dve celine. Što se tiče ove šarene materijalizacije koristio sam opciju Glass tri boje. Na krovnoj ravni upotrebio sam jedan od slojeva koji prikazuje materijalizaciju trave. Koristio alat Paint Bucket.
Po završetku rada na zadatku mislio sam da uklonim konturne linije objekta ali bi se onda gubila prava slika koji senka ni pod jednim uglom ne bi uspela da dočara.
Opcijom Shadow uveo senke na radu.



Picture of Milena Andric
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milena Andric - Tuesday, 15 April 2014, 8:03 PM
 

Pomocu komandi rectangle i push/pull napravio sam kocku 6x6x6m, zatim sam istim komandama izmodelovao ostatak, na kraju sam odredjene povrsine obojio paint bucketom.





Picture of Nemanja Antonijevic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Nemanja Antonijevic - Thursday, 17 April 2014, 8:31 PM
 
Pomoću alatki line i Push/pull napravio sam kocku 60x60 cm. Potom sam definisao stepenište i preostalo prostornu organizaciju pomoću istih alatki. Prostore u kojima se nalazi trava i voda sam definisao takodje pomocu alatke Push/Pull, a zatim ih obojio pomocu Paint Bucket alata.


Picture of Dragan Petrovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Dragan Petrovic - Saturday, 19 April 2014, 1:50 PM
 

Cubic form inspired by IENAMI collection. The first picture represnts form in an upwards direction while the second one represents the same form in a downwards direction. The size of the form can be measured by propotionate scaling of the stairs.



Picture of Milana Jotic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Milana Jotic - Sunday, 20 April 2014, 7:25 PM
 

Kocku kao i sve intervencije na njoj uradila sam pomocu opcija Rectangle i Push/Pull, a povrsine sam bojila pomocu Paint Bucket.



Picture of Irina Jemcov
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Irina Jemcov - Monday, 21 April 2014, 8:39 PM
 

Preko alatki Rectangle i Push/Pull kreirala sam inicijalnu kocku 600x600x600cm. Zatim sam koristeci se istim alatkama oblikovala postojecu kocku, i pomocu alatke paint bucket obojila zeljene povrsine ili ih napravila transparentnim



Picture of Stefana Radovanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Stefana Radovanovic - Tuesday, 22 April 2014, 12:00 AM
 

Kocku 6x6m sam kreirala kombinacijom Rectangle i Push/Pull. Promenila sam kubičnu formu ponavljanjem opcije Push/Pull. Materijalizovala odredjene segmente iz sekcije Windows/Materials/Vegetation, Water, Translucent.



Picture of Daria Topić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Daria Topić - Tuesday, 22 April 2014, 6:55 PM
 

Korišćene alatke rectangle, push/pull, paint bucket...



Picture of Jelisaveta Vukadinović
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jelisaveta Vukadinović - Wednesday, 23 April 2014, 12:03 AM
 

U radu sam koristila alatke push/pull, rectangle i paint bucket.



Picture of Mirjana Mihajlovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Mirjana Mihajlovic - Wednesday, 23 April 2014, 7:42 AM
 

Rectangle, Push/Pull, Line i Paint bucket



Picture of Marina Jevremovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Marina Jevremovic - Saturday, 3 May 2014, 7:32 PM
 

podigla sam kvadrat u visinu da bih dobila kocku pa posle toga koristila najvise line i push alatku kako bih dobila zeljeni oblik




Picture of Tina Urosevic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Tina Urosevic - Tuesday, 6 May 2014, 1:57 AM
 

Formu sam napravila  komandom push/pull. Stepenište sam napravila tako što sam prvo iscrtala testerastu liniju, i zatim upotrebila gore navedenu komandu



Picture of Kristina Rankovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Kristina Rankovic - Thursday, 8 May 2014, 8:02 PM
 

Prvo sam konstruisala osnovu 600/600cm, zatim na nju ucrtavava dodatne elemente. Alatke koje sam najvise koristila su press-pull kako za izbacene tako i za udubljene forme, rectangle. Na samom kraju, uvodjenje materijalizacije i senke.  


Picture of Aleksandra Cirovski
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Aleksandra Cirovski - Saturday, 10 May 2014, 4:26 PM
 

Inicijalnu kocku sam sam kreirala koristeci komande Lines i Push/Pull kao i ostale elemente.Za zelenu i staklenu povrsinu koristila sam Paint Bucket.



Picture of Katarina Zlatić
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Katarina Zlatić - Monday, 12 May 2014, 10:39 PM
 

za svoju varijaciju na enami kocku koristila sam prevashodno alatku rectangle, zatim push/pull, i paint bucket. 



Picture of Isidora Todorovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Isidora Todorovic - Tuesday, 13 May 2014, 3:29 PM
 

inicijalnu kocku 600x600 kreirala sam kombinacijom alata rectangle i push/pull.

koriscenjem alatke line definisala sam profile stepenisnih krakova, a zatim ponovnom upotrebom alata push/pull definisala sam medjuodnose povrsina, odnosno zapremina.

Kada je u pitanju materijalizacija, iz kataloga window/materials odabrala sam grass i water_pool_light.

 



Picture of Aleksandra Milatović
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Aleksandra Milatović - Thursday, 22 May 2014, 11:44 PM
 

Recitangle, Push/Pull, Line, Paint Bucket



Picture of Christopher Nicette
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Christopher Nicette - Monday, 26 May 2014, 5:29 PM
 

IENAMI



Picture of Dragomir Ristanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Dragomir Ristanovic - Wednesday, 4 June 2014, 11:38 PM
 

Koristeci koristeci Rectangle tool napravio sam kvadar cija je osnova kvadrat 600x600, potom sam koristeci Line i Push/Pull tool nju obradio do zeljene forme, kasnije sam pomocu Paint bucket ubacio zelenilo i vodu i tako dosao do konacne forme.



Picture of Tijana Šećerov
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Tijana Šećerov - Sunday, 8 June 2014, 4:40 PM
 

Kocka 600x600 je kreirana alatkama rectangle i push/pull.Kombinacijom tih alatki nastali su i ostali elementi.



Picture of Jelena Damjanovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jelena Damjanovic - Saturday, 14 June 2014, 4:55 PM
 

Inicijalnu kocku ivice 60 centimetara napravila sam kombinacijom alata Rectangle i Push/Pull.  Korišćenjem alatke Line definisana je testerasta linija stepenista, a zatim ponovnom upotrebom alata Push/Pull definisan je njihov volumen.
Za materijalizaciju sam koristila Grass i Water_Pool_Light.
Na kraju je upotrebljen i plugin V-Ray.



Picture of Ruzica Muravljov
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ruzica Muravljov - Monday, 16 June 2014, 11:05 AM
 

Prvo sam nacrtala kocku zadatih dimenzija uz pomoc alata Rectangle i Push/Pull. Stepeniste sam oblikovala kombinacijom alatki line i Push/Pull. Prikaz materijalizacije je izvrsen komandom Window/Materials/Vegetation.



Picture of Ana Maria Atanaskovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ana Maria Atanaskovic - Wednesday, 18 June 2014, 9:12 AM
 

Prvobitna kocka je kreirana, zatim modelovana kombinacijom opcija rectangle-push/pull-line. Materijalizacija je izvršena komandom Window/Materials.



Picture of ersid mandija
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by ersid mandija - Friday, 20 June 2014, 2:33 PM
Picture of dea brajoviq
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by dea brajoviq - Friday, 20 June 2014, 2:39 PM
Picture of Pavle Pavlovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Pavle Pavlovic - Friday, 20 June 2014, 3:31 PM
 

Pomocu komandi rectangle i push/pull napravio sam kocku 500x500x500cm, potom sam na isti nacin izmodelovao ostatak, vodene i zelene povrsine obojio paint bucketom.


Picture of Ivana Jancic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Ivana Jancic - Friday, 20 June 2014, 8:29 PM
 

Pomoću alatki push/pull sam napravila kocku i pomoću istih je transformisala.



Picture of Divna Tesic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Divna Tesic - Saturday, 21 June 2014, 12:31 AM
 

Rectangle/Line

Offset

Push and pull

Eraser

Paint Bucket


Picture of Jovana Krivokapic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Jovana Krivokapic - Saturday, 21 June 2014, 2:51 AM
 

koristila sam alate push/pull, rectangle

za promenu boje i teksture paint bucket.

takodje sam koristila alatke kao sto su zoom, pan i orbit.

Picture of Kristina Rankovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Kristina Rankovic - Saturday, 21 June 2014, 4:57 AM
 

Na kocku, ivice 600cm, primenila sam alatke poput pull, move, protactor, offset, i osnovne alatke za crtanje. Unosenjem vrednosti dobio sam precizno odredjen objekat. Stepenice sam nacrtala odredjivanjem nagiba i visine stepenika. Uz pomoc array opcije sam dobila cele stepenice.


Picture of Sara Mirkovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Sara Mirkovic - Saturday, 21 June 2014, 2:32 PM
 

.


Picture of Petar Palibrk
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Petar Palibrk - Wednesday, 9 July 2014, 9:39 AM
Picture of Stefan Ilic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Stefan Ilic - Friday, 11 July 2014, 2:09 PM
 

Model je iscrtan pomocu komandi line, offset i push/pull.

skp. file prelazi granicu od 2 mb za upload



Picture of Kristina Cvetkovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Kristina Cvetkovic - Saturday, 12 July 2014, 8:01 PM
 

inicijalnu kocku sam formirala pomocu alatki line i push/pull. Ponavljanjem alatke push/pull sam deformisala kocku. 



Picture of vasilija stanojevic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by vasilija stanojevic - Sunday, 24 August 2014, 9:27 PM
 

Kubicna osnova dimenzija 600x600cm. Izdignuto za 18 visina stepenika. Ubaceno par materijala, izbusena jedna prostorija na medjupodestu. Izdignuta ograda 120 cm. Koristene komande najcesce : 

"Push/Pull"
"Offset"
"Move"
"Eraser"
"Paint Bucket".



Picture of Nikola Todorovic
Re: Zadatak 04 / Exercise 04: Spatial model inspired by the IENAMI Collection
by Nikola Todorovic - Wednesday, 27 August 2014, 6:25 PM
 

Najcesce koriscene komande su push/pull. Koristio sam i offset, kvadrat itd.