Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI

 
Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
subota, 29. juni 2013, 15:02

 

imagesCAW0OPAR.jpg

Zadatak 02 – Koristeći poznate komande u programu SketchUp, napraviti kubičnu formu inspirisanu kolekcijom IENAMI (http://www.metaphys.jp/product/nature/archives/2012101572.php). Dimenzije inicijalne kocke 30/30cm. Kao odgovor na ovaj zadatak napraviti 2 referentna prikaza veličine 200/200 piksela i priložiti izvornu datoteku .skp. U tekstu dati komentar koji ukratko objašnjava postupak crtanja.

Za odgovor na ovaj zadatak predviđeno je 7 dana. Svaki zadatak nosi do 10 poena. Procenat koji će neki zadatak imati u ukupnom broju poena predviđenom za kvalitet redovnog rada, biće određen naknadno.

Slika Cedomir Dodic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Cedomir Dodic - petak, 8. mart 2013, 19:02
 

Najpre sam nacrtao kocku ivice 30 cm (0.3m) pomocu komandi rectangle i push/pull. Zatim sam skratio dve strane na kojima se nalaze stepenice. Nakon iscrtavanja stepenica nacrtao sam podestnu plocu pomocu istih komandi koje sam koristio i za izradu kocke. Prostor ispod polaznog stepenisnog kraka sam ispunio pomocu komande push/pull.



Slika nikola balanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la nikola balanovic - petak, 15. mart 2013, 10:56
 

napravljenu kocku 30*30*30 komandom push/pull sam oblikovao dodao teksture zelenila i vode .



Slika Milos Jokic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milos Jokic - petak, 8. mart 2013, 19:36
 

Ovo telo sam konstruisao iz vise prizmi razlicitih visina (retangle i push/pull tool). "rampe" sam dobio tako sto sam select tool-om odabrao zeljenu ivicu i onda sam je move toolom podizao do odredjene visine. udubljenja i ispupcenja sam napravio koristeci offset i move/pull komande. kasnije sam nezeljene linije "sakrio" tako sto sam nakon nihovog selektovanja odabrao opciju smooth.



Slika Marina Karapandžić
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marina Karapandžić - petak, 8. mart 2013, 20:22
 

Za pocetak pomocu alatke line sam nastrala bocni izgled stepenista sa podestima,zatim sam to pomocu push/pull-a dobila zeljenu 3d formu odredjenih dimenzija.Isto to sam primenila i na drugom kraku stepenista.Zatim sam pomocu rectangle i push-a dobila jedan kvadar na kome sam pomocu line-a nacrtala dva kvadrata stim sto sam samo taj deo razlike kvadrata pomocu push-a podigla na odgovarajucu visinu.I time sam dobila jednu kubicnu formu inspirisanu kolekcijom IENAMI. 



Slika Valentina Đapjaš
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Valentina Đapjaš - četvrtak, 14. mart 2013, 16:45
 

Nakon sto sam podigla kocku zadatih dimenzija koristila komandu line kako bih iscrtala ono sto je potrebno iseci. Komadnom push/pull sam deformisala kocku po iscrtanoj ideji.
Udubljene delove sam obojila zelenom bojom kako bih pokazala da je to prostor koji se moze iskoristiti za ideju zadatu kao inspiracija. 



Slika Pavle Kostic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Pavle Kostic - petak, 8. mart 2013, 20:31
 

za izradu ovog modela koristio sam komandu line za iscrtavanje stepenista, a zatim push/pull za deformisanje kocke. takodje sam koristio grass materijal. jedna slika je obican export iz sketchup-a a druga je V-ray render, takodje iz sketchup-a



Slika Minja Mladenović
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Minja Mladenović - petak, 8. mart 2013, 21:12
 

Prvo sam napravio kocku 30x30x30cm. odredio sam rectangle-ovima u osnovi koliki ce biti podest, duzina stepenisnih krakova, i opcijom Push/Pull sam izdizao/spustao te povrsine i dobio sam ovaj model.



Slika Aleksandar Govedarica
Re: Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Aleksandar Govedarica - subota, 9. mart 2013, 00:56
 

Nacrtao sam kocku pomocu komandi rectangle i push/pull. Zatim sam dodao dve strane na kojima se nalaze stepenice. 



Slika Predrag Milovanović
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Predrag Milovanović - subota, 9. mart 2013, 04:29
 

Inicijalnu kocku ivice 30 centimetara kreirao sam kombinacijom alata Rectangle i Push/Pull.
Korišćenjem alatke Line definisao sam profile stepenišnih krakova (testerastih linija), a zatim ponovnom upotrebom alata Push/Pull definisao međuodnose površina, odnosno zapremina.
Takođe, koristio sam i opciju Offset.

Kada je u pitanju materijalizacija, iz kataloga Window / Materials odabrao sam Grass i Water_Pool_Light.

Za generisanje priloženih prikaza, upotrebio sam plugin V-Ray.



Slika Mirjana Devetakovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Mirjana Devetakovic - subota, 9. mart 2013, 10:19
 

Odlicno!!!

Slika Nadja Radojcic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nadja Radojcic - subota, 9. mart 2013, 11:15
 

Kocka, ivice 30 cm, nastala je kombinacijom komandi rectangle i push/pull. Nakon toga sam kreirala stepenice pomocu alatke line, pa sam koristila push/pull da bih dobila trodimenzionalni oblik. Koristila sam i opciju offset u kombinaciji sa push/pull.



Slika Mirjana Devetakovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Mirjana Devetakovic - subota, 9. mart 2013, 18:44
 

Odlicni radovi do sada!!!

Slika Jevrem Jakovljevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jevrem Jakovljevic - subota, 9. mart 2013, 12:43
 

kocka ivice 30cm, napravljena pomocu komande push-pull, posle toga sam koristio alatku line,za ovo iscrtavanje, a zatim opet obojio neke povrsine alatkom paint bucket.



Slika Andrea Todorovski
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Andrea Todorovski - subota, 9. mart 2013, 13:16
 

Zamišljena prostorna struktura dobijena je komandama rectangle, line, push/pull, a teksture su koriscene pomocu opcije paint bucket (vegetation i water). Rotirajuci dobijenu strukturu pomocu opcije orbit trazimo pogled iz ugla najpogodnijeg za prikazivanje forme.



Slika Milena Lazic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milena Lazic - subota, 9. mart 2013, 13:44
 

Prvo sam napravila kocku ivice 30 pomocu komande Rectangle i Push/Pull. Koristeci iste te komande napravila sam udubljenja i ipupcenja. Zatim sam komandom Linenapravila model stepenika i kopirala ga. Odredjene povrsine sam pokrila Materials-Vegetation, Water.



Slika Jovan Stefanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jovan Stefanovic - subota, 9. mart 2013, 19:32
 

Nacrtao sam kocku 0,3x0,3m i naneo sam stepenice direktno na kocku i uz pomoc opcije push - pull pomerio ostatak povrsine nazad i tako sam formirao stepenice zatim sam koristio sledecu opciju line i iscrtao kvadrate koje sam uz pomoc opcije push - pull formirao supljine i ispune



Slika Marijana Petrovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marijana Petrovic - subota, 9. mart 2013, 21:32
 

 Na kocki dimenzija 30x30, kojoj sam prvo iscrtala osnovu, a zatim visinu podiga komandom push/pull, kombinacijom offset i push/pull napravila sam kubuse i alatkom line iscrtala testerastu liniju stepenista a zatim mu dala i trecu dimenziju (push/pull).

Za materijalizaciju sam iskoristila vegetation, a za konacan prikaz u meniju view - edge style iskljucila sve suvisne konturne linije.



Slika Bogdan Djokic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Bogdan Djokic - nedelja, 10. mart 2013, 09:29
 

nakon što sam nacrtao kocku,komandom push/pull sam kako izvukao kubuse iz kocke tako ih i suzbio u istu,nakon toga sam komanom paint bucket došao do vodenih i travnatih površina



Slika Pavle Majstorovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Pavle Majstorovic - nedelja, 10. mart 2013, 15:17
 

Kocku dimenzija 30/30/30 cm sam napravio koristeći alatke push/pull tako što sam kvadrat dimenzija 30x 30 cm (0.3 m) razvuko do kocke. Stepenice sam napravio tako što sam ih iscrtao alatkom line a onda alatkom push/pull oduzeo ili dodao željeni deo.



Slika Katarina Radicevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Katarina Radicevic - nedelja, 10. mart 2013, 16:11
 

Nacrtala sam kocku 30x30cm, zatim sam pomocu komandi rectangle i push/pull oblikovala svoj objekat, travu i vodu sam dobila pomocu komande paint bucket. Nakon toga sam isla na view i ukljucila komandu shadows.



Slika Valentina Gajic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Valentina Gajic - nedelja, 10. mart 2013, 19:00
 

Na pocetku sam pomocu rectangle nacrtala kvadrat dimenzija 30/30cm, zatim sam pomocu push/pull-a dobila 3d formu. Zatim sam pomocu alatke line nacrtala bocni izgled stepenista, a potom sam pomocu push/pull-a dobila zeljenu formu. Isto to sam primenila i na drugi deo stepenista. Potom sam pomocu rectangle i pus-a dobila podignude i spustene delove. Na kraju sam obojila neke povrsine alatkom paint bucket. I time dobila jednu kubicnu formu inspirisanu IENAMI.

 



Slika Dunja Dunjic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Dunja Dunjic - nedelja, 10. mart 2013, 22:23
 

Kao i svi, prvo sam napravila kocku 30x30x30 cm uz pomoć alatke Rectangle i Push/Pull. Koristivši alatku Line i Push/Pull, podelila sam kocku na dve polovine od kojih je jedna bila manje visine. Zatim sam, u osnovi, odmah do kocke, konstruisala stepenice ( Line + Move ) i ponovo iskoristila Push-Pull opciju, a taj isti proces  ponovila i na drugim stepenicama koje vode od niže polovine kocke do ''ravnog krova'' ( odnosno druge polovine kocke ). Za pravljenje ''bašta'' koristila sam Offset + Push/Pull, i za farbanje Paint Bucket. Takođe, za bolji prikaz objekta, iskoristila sam Shadow Settings i Show/Hide Settings kao i View -->  brojne opcije ( Shadows, Edge Style, Face Style, itd. )



Slika Dunja Dunjic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Dunja Dunjic - sreda, 13. mart 2013, 21:58
 

Pošto sam zaboravila da okačim .skp file, a nije dozvoljen naknadni edit ( sem onaj koji traje pola sata posle post-a ), .skp kačim ovde! Isključene su ivice na View - Edge Styles - Edges i prikazana je senka na opciji Show/Hide Shadows u jednom od toolbarova.

Slika Marija Kosovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marija Kosovic - nedelja, 10. mart 2013, 22:20
 

Nacrtala sam prvo zicani model kocke koji sam podelila na polja koja zelim da ispunim pomocu opcije push/pull. Za stepenice sam koristila komande copy, paste, move i rotate jer sam napravila jedan stepenik koji sam kopirala i rotirala.



Slika Stefan Nikolic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Stefan Nikolic - ponedeljak, 11. mart 2013, 18:20
 

Na kocku, ivica 30cm, primenio sam alatke poput pull, move, protactor, offset, i osnovne alatke za crtanje. Unosenjem vrednosti dobio sam precizno odredjen objekat. Stepenice sam nacrtao odredjivanjem nagiba i visine stepenika. Uz pomoc array opcije sam dobio cele stepenice. koristio sam vray render za prezentovanje objekta.



Slika Dejana Djordjevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Dejana Djordjevic - utorak, 12. mart 2013, 19:51
 

Pocetna kocka ivice 30 cm je nacrtana komandom  rectangle i push/pull... Odsecanjem i dodavanjem delova osnovne kocke napravila sam prolaze i stepenice koje su predstavljene ravnom kosom povrsinom, umesto uobicajno. To sam postigla komandama push/pull, line, tape measure tool... Delove koji su predstavljeni kao bazen uradjeni su komandama push/pull, tepe measure tool i paint bucket...



Slika Petar Jelisavac
Одговор: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Petar Jelisavac - utorak, 12. mart 2013, 20:38
 

Za izradu modela sam koristio komande: line i push/pull - za stepeniste, rectangle i push/pull - za osnovni oblik tj. kocku i za deformisanje njenog oblika, line - za staklenu ogradu. Materijali: clear_glass Archetectural - za staklo, cesped_relieve - za travnate povrsine, preuzeo sam ih sa http://www.vray.com/free_vray_tools/vismat_material_collection/ i http://www.flyingarchitecture.com/materials-natural/. Za renderovanje prilozenih prikaza modela sam koristio V-Ray plugin-a za SketchUp. /// nisam mogao da postavim .skp fajl u odgovor jer je veci od 500Kb, niti sam uspeo da ga kompresujem na 500Kb, pa sam ga okacio na sendspace, link: http://www.sendspace.com/file/6hdahf



Slika Ana Miletić
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ana Miletić - sreda, 13. mart 2013, 18:05
 

Kocka dimenzija 30x30x30 nastala kombinacijom rectangle i push/pull alatke, line je korišćeno za stepenišne linije. Takođe je korišćena i opcija offset a za materijalizaciju su korišćene teksture (vegetation i water).



Slika Milica Mihailovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milica Mihailovic - sreda, 13. mart 2013, 18:35
 

Na osnovnu kocku 30x30x30 cm, koju sam napravila komandama rectangle i push/pull, dodavala sam i oduzimala delove istim komandama kako i za pravljenje kocke, ali i  line i tepe measure tool... Dok sam zelene povrsine obojila komandom paint bucket...



Slika Milica Mihailovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milica Mihailovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:42
 

I nakon daljeg izucavanja ovog programa unapredila sam prethodni rad.

Napravila sam kvadrat 30x30cm i pomocu pull/push tool od kvadrata dobila kocku. Na stranicama kocke iscrtala sam "testerastu" liniju vertikalnog preseka kroz stepeniste, a zatim povrsinu iznad linije uvukla u kocku na taj nacin dobila stepeniste sa odmorisima. Podelila sam gornju povrsinu kocke na 3 dela pen tool-om, jedan odredila za travnjak, uradila offset i povrsinu sa travom spustila malo nadole. Drugi deo je bazen gde sam ponovo uradila offset, uvukla unutrasnju povrsinu na dole i na taj nacin napravila dno bazena, ubacila povrsinu koja predstavlja povrsinu vode i obojila transparentno plavom bojom. treci deo su stepenice koje spajaju gore navedena dva nivoa.



Slika Ana Stojić
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ana Stojić - sreda, 13. mart 2013, 19:24
 

Kocku ivice 30 cm kreirala sam pomoću alata Rectangle i Push/Pull. Primenom alatke Line nacrtala sam testerastu liniju stepeništa i, ponovnim korišćenjem opcije Push/Pull, dobila trodimenzionalan oblik. Takođe sam upotrebljavala alatku Offset

Određene površine pokrila sam materijalizacijom, i to: Vegetation_Juniper 2 i Water_Pool.



Slika Nadja Drageljevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nadja Drageljevic - sreda, 13. mart 2013, 20:41
 

Pvo sam iscrtala odgovarajucu osnovu za kocku komandom line, a onda sam je podigla na odgovarajucu dimenziju uz  push/pull. Zatim sam linijski iscrtala stepenice i podeste i sa push/pull im dala trecu dimenziju. Onda sam offsetom i uz njegovu malu korekciju na gornjoj strani kocke obelezila prostor koji sam sa push/pull spustila i napravila udubljenje u kome sam za materijal koristila grass. Uklonila sam ivicne linije. I na kraju sam ubacila senku.



Slika Aleksandra Milovanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Aleksandra Milovanovic - sreda, 13. mart 2013, 21:58
 

Zadatu kocku 30x30cm formirala sam pomoću alata Rectangle --> Push/Pull.

Zatim sam pomoću alata line, formiranu kocku izdelila na module 5x5 cm, kako bi lakše struktuirala kocku. Čitava izrada svodi se na korišćenje ovih alata - push/pull za izvlačenje i uvlačenje kubusa, i alat line i Offset za definisanje površina.
Stepenište sam, takođe, dobila kombinacijom ovih alatki, najpre sam formirala osnovu jednakih širina gazišta,pa pomoću alata push/pull podigla stepenike na željenu visinu.

Za jasno definisanje materijalizacije dobijene strukture: Window --> Materials --> Vegetation




Slika Marijana Petrovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marijana Petrovic - sreda, 13. mart 2013, 22:21
 

Izvinjavam se sto nisam odmah okacila skp fajl, pa ga sad prilazem:

Slika Tamara Ilic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Tamara Ilic - sreda, 13. mart 2013, 23:47
 

Kocku 30/30cm sam dobila tako sto sam uz pomoc alata line iscrtala kvadrat, a zatim koristeci alat push/pull dobila i visinu te kocke. Gazista stepenista sam prvenstveno iscrtala linijski u osnovi, a nakon ponovnog koriscenja push/pull alata dobila i trecu dimenziju tog stepenista. Takodje, neke povrsine na ovoj kocki sam materijalizovala: Materials - water_deep - vegetation_grass.


Slika Vesna Simic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Vesna Simic - četvrtak, 14. mart 2013, 00:38
 

Prvi put radim sa programom Sketch up, koristila sam opcije kao sto su push/pull, offset, divide, line, rectangle i neke materijale, poput trave i vode.



Slika Mina Markovic
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Mina Markovic - četvrtak, 14. mart 2013, 13:59
 

Inicijalnu kocku dobila sam koriscenjem komandi rectangle i push/pull, zatim sam komandom line iscrtala stepeniste na fasadi i ponovo koristila opciju push/pull. Takodje sam dodala materijalizaciju vode i trave izabravsi karticu window/materials/vegetation i water. Kombinacijom ovih nekoliko opcija i eksperimentisanjem dobila sam krajnji rezultat :)



Slika Marina Mihailovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marina Mihailovic - četvrtak, 14. mart 2013, 14:07
 

Uz kocku sam dodala stepeniste, zatim sam napravila prvi sprat koristeci alatku push/pull i stepeniste za drugi sprat. Alatkama rectangle i push/pull sam izdubila mesta za vegetaciju i obojila ih. Istim alatkama sam napravila i vrata na prvom spratu.



Slika Nevena Novcic
Одговор: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nevena Novcic - četvrtak, 14. mart 2013, 14:28
 

Prilozi su nastali od inicijalne kocke ivice 30 cm,koju sam dobila kombinacijom alata push/pull i rectangle.

Zatim sam napravila stepenice iscrtavajci testerastu liniju posle cega sam alatom push/pull dobila zeljeni broj i dimenzije stepenika.

Efekat vode i trave dodala sam koristeci komandu window>materials>water(vegetation).



Slika Nevena Novcic
Одговор: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nevena Novcic - petak, 15. mart 2013, 18:06
 

.

Slika kavindra jayasinghe
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la kavindra jayasinghe - četvrtak, 14. mart 2013, 14:43
 

i drew the 30 X 30 cm..using command rectangla push and pull.then i used some lines and slides to draw..



Slika Jelena Ivanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jelena Ivanovic - četvrtak, 14. mart 2013, 15:05
 

Pre svega sam nacrtala kocku datih dimenzija, zatim pomoću komandi line i push/pull napravila podelu na spratove i prostor za stepenište. Zatim sam u osnovi napravila podelu stepenišnog kraka na stepenice, pa u bočnom izgledu iscrtala testerastu liniju, i tako koristeći komandu push/pull oformila stepenice. Vodene i travnate površine napravila sam takodje pomoću ove komande, pa ih obojila paint bucket - om.



Slika Nadja Radojcic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nadja Radojcic - četvrtak, 14. mart 2013, 15:13
 

Posto sam zaboravila da okacim zadatak i u skp formatu, radim to sada jer ne mogu na vec okaceni post.

Slika Nevena Bozovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nevena Bozovic - četvrtak, 14. mart 2013, 15:33
 

Prvo sam nacrtala osnovu uz omić opcije rectangle.Zatim sam tu osnovu podelila na celine uz pomoć line,a onda sam sa opcijom push/pull podigla te celine i ostavila šupljinu unutar kocke.Stepenšte sam konstruisala na određene celine zajedno sa podestom i onda uz pomoć push/pull podigla ih na određene visine.Onda sam celu kocku obojila u belo u opciji color.



Slika Julija Dzogaz
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Julija Dzogaz - četvrtak, 14. mart 2013, 15:46
 

Prventsveno sam kreirala kocku dimenzija 30x30x30, zatim sam pomocu Line-toola obelezila delove zidova kocke koje zelim da izdubim i za to koristila Push/Pool tool.
Takodje, pomocu Line Toola i Push/Pool toola sam obelezila konturu a zatim dala i volumen stepenicama.



♥
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jovana Rusimovic - četvrtak, 14. mart 2013, 16:22
 

Kocku ivice 30x30x30 centimetara kreirala sam kombinacijom alata Rectangle i Push/Pull. Koriscenjem alatke Line definisala sam profile stepenista, a zatim ponovno upotrebom alata Push/Pull definisala sam stepeniste, odnosno zapreminu stepenista. Takodje, koristila sam i opciju Offset. Kada je u pitanju materijalizacija, iz spustajuceg menija Window / Materials odabrala sam Vegetatio_HoneyLocust i Water_Sparkling.



Slika Valentina Đapjaš
Re: Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Valentina Đapjaš - četvrtak, 14. mart 2013, 16:54
 

Nakon sto sam podigla kocku zadatih dimenzija, komandom line sam iscrtala delove koje sam zamislila da uklonim, a uklonjeni su komandom push/pull.
Udubljene delove sam obojila zelenom bojom kako bih pokazala da je to prazan prostor predvidjen za ideju koja je trebala da nas inspirise. 



Slika Katarina Skrbic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Katarina Skrbic - četvrtak, 14. mart 2013, 17:08
 

Najpre sam napravila kvadrat dimenzija 30x30, koji sam opcijom push/pull modifikovala u kocku. Dalje sam takodje opcijom push/pull "izdubila" i tranformisala tu kocku u ovu dobijenu formu. Stepenista sam napravila pomocu opcije line i push/pull, dok sam travnate i vodene povrsine stvorila pomocu opcije window/materials/vegetation i water



Slika Dusan Muncan
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Dusan Muncan - četvrtak, 14. mart 2013, 17:47
 

Prvo sam napravio kocku 30x30x30 cm. Zatim sam komandama line i rectangle crtao povrsine kojima sam komandom push/pull dao i trecu dimenziju. Za mterijaliaciju koristio sam komandu window/materials.



Nasmejani ja...
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Sasa Perisic - četvrtak, 14. mart 2013, 18:04
 

Kocku ivice 30cm sam dobio komandama RECTANGLE i PUSH/PULL.
Iscrtavanjem testeraste linije dobio sam osnovni oblik stepenista, i dobio ga koristeci se istom komandom PUSH/PULL.
Za ostatak izdubljenih i ispupcenih delova sam koristio opet RECTANGLE i PUSH/PULL
 


Slika Boris Miletic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Boris Miletic - četvrtak, 14. mart 2013, 18:18
 

Koristio sam sve moguce funkcije... Prvi put sam koristio google sketchup i super sam se snasao! Program je dosta lak za koriscenje i raznovrstan u svojim mogucnostima...



Slika Duska Prodanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Duska Prodanovic - četvrtak, 14. mart 2013, 18:19
 

SketchUp Pro 8
rectangle30cm(pretvoriti u milimetre ili metre--->ukucati--->enter),push/pul na gore 30 cm (pretvoriti u milimetre ili metre--->ukucati--->enter)
Korišćenjem alatke Line,pravila sam profile stepenica,zatim sam alatkom push/pul definisala njihove površine(zapremine).Koristila sam  Offset alat u kombinaciji sa push/pull alatkom. Materijali : window----> materials----> water ; stone 
Renderovanje: pulings----> v-ray



Slika Ana Rasulic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ana Rasulic - petak, 15. mart 2013, 20:30
 

savršeno!

Slika Aleksandra Stevanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Aleksandra Stevanovic - četvrtak, 14. mart 2013, 18:29
 

Za ovu formu koristila sam alatku LINE a zatim sam 2D prikaz pretvarala u 3D pomocu alatke PUSH/PULL. Sacuvala sam samu sliku. A prikaz je pomocu opcije export.



Slika Nadežda Vuković
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nadežda Vuković - četvrtak, 14. mart 2013, 18:32
 

Osnova je odrađena tako što je nacrtana 2D osnova, koja je izdignuta kasnije pomoću alatke push/pull. Stepenice i ostatak modlea su napravljene na isti način. Kasnije sam pomoću windows>>material opcije dodala teksturu kamenja i vode.



Slika sara lukic
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la sara lukic - četvrtak, 14. mart 2013, 18:34
 

 

prvo sam nacrtala stepenice gde sam alakom push dostigla zeljenu sirinu. zatim sam to ponovila jos dva puta. onda sam crtala kvadrat u sredini koji sam takodje istom tom alatkom podigla na odredjenu visinu i tu smestila bazen.zatim sam spojila treci krak sa malo duzim podestom i tu stavila zelenilo,travu koja se oslanja na sest stubova.



Slika sara lukic
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la sara lukic - četvrtak, 14. mart 2013, 18:37
 

unapred se izvinjavam sto nisam mogla da okacim skp file..posto mi zauzima vise nego sto je dozvoljeno.iako sam smanjila. Donecu na fles u toku predavanja.Nadam se da cete da uvazite... unapred hvala.

Slika sara lukic
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la sara lukic - petak, 15. mart 2013, 15:18
 

ipak sam uspela..

Slika Maša Cvijović
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Maša Cvijović - četvrtak, 14. mart 2013, 18:38
 

Prvo sam napravila kocku dimnezija 30x30 cm pomocu rectangle tool-a i push/pool alatke. Na slican nacin sam dobijala ostale kubicne forme unutar kocke. Stepenice sam izdigla vec pomenutom komandom iz testeraste linije za cije sam iscrtavanje napravila mrezu pomocu funkicije divide. Pomocu opcije materials sam napravila simulaciju vode i trave. U daljoj doradi sam koristila funkcije smooth kao i view opcije kako bih dobila bolji vizuelni prikaz.



Slika Jovana Lukic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jovana Lukic - petak, 15. mart 2013, 19:53
 

Vrlo ste napredni koleginice, opcija divide je tek danas bila na predavanju!! :DD

Slika Iva Bozic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Iva Bozic - četvrtak, 14. mart 2013, 18:41
 

Za konsrtukciju kocke 30X30 cm koristila alatku rectangle i push/pull. stepenice sam dodavala altkama line i rectangle, a za fasadu offset. Zatim sam dodala senku opcijom shadows.



Slika Ana Dodić
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ana Dodić - četvrtak, 14. mart 2013, 18:41
 

1. formiranje zadate kocke alatima Rectangle i Push/Pull

2. formiranje stepeništa alatima Line i Push/Pull

3. formiranje "bazena" alatima Line, Offset i Push/Pull

4. materijalizacija opcijom iz menija Window > Materials



Slika Sanja Djurdjevic
Re: Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Sanja Djurdjevic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:54
 

Koristila sam opcije rectangle i push/pull, a zatim opcije line i push/pull da bih dobila prikazani objekat. Za obradu povrsina koristila sam paint bucket.



Slika Marina Visic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marina Visic - četvrtak, 14. mart 2013, 18:45
 

Korišćenjem osnovnih komandi (rectangle, push/pull, draw line.. ) uspela sam da dobijem nešto što svojim izgledom podseća na IENAMI kocke..



Slika Danilo Blagojevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Danilo Blagojevic - četvrtak, 14. mart 2013, 19:11
 

Ovo telo dobijeno je pomocu dve jednostavne funkcije line i push/pull.



Slika Aleksandra Trikos
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Aleksandra Trikos - četvrtak, 14. mart 2013, 19:12
 

Kocka ivice 30x30cm kreirana pomocu alata Rectangle i Push/Pull.Pomocu alata Line i Push/Pull konstruisane stepenice kao i odredjene prostorije.

Materijali : Water_Pool i Grass

Opcijom Windows-Styles postignut lepsi izgled slike.

Slika Aleksandra Trikos
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Aleksandra Trikos - subota, 16. mart 2013, 12:23
 

Izvinjavam se zbog kasnjenja.Tehnicki problemi.

Slika Darije Delic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Darije Delic - četvrtak, 14. mart 2013, 19:17
 

Prvo sam formirao stepenisne krake(podeste-prvo opcija rectangular pa onda opcija push/pull,stepenice-opcijom line sam iscrtao testerastu liniju pa onda opcija push/pull).Kule na kojima se nalaze zelene povrsine sam dobio tako sto sam iz osnove opcijom push/pull podigoa na odredjenu visinu a zatim istom funkcijom ih izdubio.Boju sam naneo preko opcije paint bucket.



Slika Darije Delic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Darije Delic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:50
 

skp file

Slika Dejana Gaćeša
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Dejana Gaćeša - petak, 15. mart 2013, 07:03
 

prvo sam odradila kocku 30x30, a zatim sam ubacila stepeniste u nju.



Slika Tamara Radic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Tamara Radic - četvrtak, 14. mart 2013, 19:20
 

Slika sa panoa maturanata 2012
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Mina Bec - četvrtak, 14. mart 2013, 19:20
 

Kocku ivica 30cm sam dobila komandama rectangle i push/pull
Iscrtavanjem testeraste linije dobila sam osnovni oblik stepenista zatim sam koristila komandu push/pull i dobila 3d prikaz.
Za ostatak izdubljenih i ispupcenih delova sam koristio opet vec pomenute komande.

Slika sa panoa maturanata 2012
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Mina Bec - četvrtak, 14. mart 2013, 19:33
 

:)

Slika Tamara Kostić
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Tamara Kostić - četvrtak, 14. mart 2013, 19:33
 

Za modelovanje kocke koristila sam komande rectangle i push/pull.  Stepeniste sam napravila tako sto sam komandom line izvukla testerastu liniju, a zatim 3d napravila komandom push/pull. Za sve ostale intervencije sam uglavnom koristila komande kao sto su line, rotate, push/pull. 



Slika Nemanja Šekularac
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nemanja Šekularac - četvrtak, 14. mart 2013, 19:30
 

Formu sam napravio pretežno izdizanjem površina, tj. komandom push/pull. Stepenište sam napravio tako što sam prvo iscrtao testerastu liniju, i zatim upotrebio gore navedenu komandu. Materijale, tj travu sam ubacio preko komande Window - Material, i kanticom obojio željenu površinu.

Prvi prikaz je export iz SketchUp-a, a drugi je iz SketchUp-ovog plugin-a, pod nazivom V-Ray.



Slika Ivona Jovanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ivona Jovanovic - četvrtak, 14. mart 2013, 19:30
 

Kocku 30*30 sam dobila tako sto sam pomocu rectangle tool-a nacrtala kvadrat u osnovi a zatim pomocu push/pull tool-a dobila trecu dimenziju. Stepeniste sam dobila pomocu testeraste linije koju sam iscrtala sa line tool-om a zatim i pomocu push/pull. Koristila sam line i rectangle tool kako bih oznacila mesta koja zelim da povucem ili uvucem takodje pomocu push/pull alatke. Nepotrebne linije sam obrisala sa erase tool-om i ponistavanjem opcije edges..Za materijalizaciju sam koristila opcije vegetation i water.



Slika Ana Dutina
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ana Dutina - četvrtak, 14. mart 2013, 19:31
 

Prvo sam odredila podelila kocku 30/30 na tri nivoa, odakle mi je proizaslo postojanje tri stepenisna kraka. Nakon toga sa odredila polozaje stepenica sto mi je i odredilo izgled objekta.


Slika Ljubica Milacic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ljubica Milacic - četvrtak, 14. mart 2013, 19:32
 

3d model ovakvog objekta dobila sam koristeci opcije rectangle u osnovi, zatim Copy, paste, push i pull kako bih podigla ove slike u 3d oblike..na ovaj nacin sam dobijala i stepenice.
Koristeci opciju components i materials, dodala sam zelenilo



Slika Tamara Djordjevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Tamara Djordjevic - četvrtak, 14. mart 2013, 19:42
 

Prvo sam nacrtala kocku zadatih dimenzija uz pomoc alata Rectangle i Push/Pull.
Stepeniste sam oblikovala kombinacijom alatki line i Push/Pull.
Prikaz materijalizacije je izvrsen komandom Window/Materials/Vegetation.



ASDAS
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Bogdan Popovic - četvrtak, 14. mart 2013, 20:02
 

Po prvi put sam radio u SketchUp-u , jednostavno sam istrazivao cemu koja komanda sluzi i inspirisan nekim primerima ienami kocaka koje sam nasao na internetu sam i sam napravio jednu takvu.

Slika Dobrivoje Bojić
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Dobrivoje Bojić - četvrtak, 14. mart 2013, 19:55
 

Prvo sam nacrtao kocku dimenzija 30x30x30 cm. Zatim sam pomoću komande LINE, izvukao konture stepeništ, a pomoću komande RECTANGLE sam pravio površine. Pomoću komande PUSH/PULL sam napravio ostale elemente, ovu komandu sam najčešće koristio. Koristio sam opciju MATERIALS, za bojenje pojedinih površina ( trava i voda ). Prilozi su običan export iz SketchUp-a.



Slika Jelena Kojic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jelena Kojic - četvrtak, 14. mart 2013, 19:55
 

Za izradu zadatka koristila sam push/pull i line komande za deformisanje kocke i formiranje stepenista, takodje primenila sam i teksture water i grass.



Slika Milica Rakovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milica Rakovic - četvrtak, 14. mart 2013, 20:00
 

Prvo sam konstruisala kocku 30x30x30 cm pomocu alata rectangle i push/pull. Zatim sam iscrtala testerastu liniju pomocu alata line, i sa push/pull alatom izvukla stepeniste. Nakon toga sam opet koristila rectangle i push/pull alate. Travu sam prikazala koristeci paint bucket. 



Slika Ana Stipanić
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ana Stipanić - četvrtak, 14. mart 2013, 21:52
 

Prvo sam pomoću alatki line i Push/pull napravila kocku 30x30 cm, a onda sam definisala stepenište i ostale volumene pomoću istih alatki. Prostore u kojima se nalazi trava (iz Sketchupovih materijala, obojene pomoću Paint Bucket) definisala sam alatkom Offset i Push/Pull. Render je uradjen u pluginu V-ray.



Slika Milica Rakovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milica Rakovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:39
 

i jos .skp format...

Slika Tamara Radic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Tamara Radic - četvrtak, 14. mart 2013, 20:01
 

Nikada do sada nisam koristila ovaj program , ali sam inspirisana kockama Ienami , probala da shvatim neke osnovne funkcije i da sa dosadasnjim znanjem napravim sto interesantniji model. 

p.s. Izvinjavam se zbog ponovljenog post-a , imala sam problema sa kompjuterom. Nadam se da cete mi izaci u susret i prihvatiti ovaj post. 

Slika Aleksandra Mitković
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Aleksandra Mitković - četvrtak, 14. mart 2013, 20:27
 

Prilikom izrade zadatka koristila sam alatke kao što su Line, Rectangle i najviše Push/Pull u kombinaciji sa alatkom Offset. Prvo nam nacrtala kocku 30/30/30 na kojoj sam vršila intervencije inspirisana kolekcijom IENAMI.
Završna faza bila je materijalizacija i stil preko komandi Window - Materials - Vegetation i Window - Styles. Dodala sam i senku koja bi istakla oblik (Window - Shadows)



Slika Nevena Stošić
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nevena Stošić - četvrtak, 14. mart 2013, 20:33
 

Kocku dimenzija 30x30x30 sam dobila pomocu alata Line, nacrtavsi kvadrat koji sam potom transformisala u kocku koristeci Push/Pull. Pomocu istih alata sam dobila i ostale elemente, a koristila sam i dimenzije za visinu od 10cm i podelu ivice kocke na 6x5cm. Za "baste" sam koristila Materials/Grass. Iskljucila sam opcije koje prikazuju koriscene linije i ose i dodala senku.



Slika Vanja Gnječ
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Vanja Gnječ - četvrtak, 14. mart 2013, 20:32
 

Prvo sam napravila kocku zadatih dimenzija, line tool-om sam iscrtavala i opcijom push/pull dobila ovvaj model



Slika Srdjan Radovanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Srdjan Radovanovic - četvrtak, 14. mart 2013, 20:40
 

Početnu formu kocke 30x30x30 sam izmenio alatkom push/pull a zatim istom alatkom izvukao stepeniste iz dobijenih formi. Iz opcije materials sam dodao elemente vode i zelenila 



Slika Marek Njemček
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marek Njemček - četvrtak, 14. mart 2013, 20:39
 

Prvo sam napravio kocku ivice 30x30, pomocu komandi rectangle i Push/Pull.. Koristeci ove iste komande napravio sam udubljenja u objektu i prostor koji je namenjen za stepenice. Komandom line oznacio sam stepenice i dizao ih sa Push/Pull. Povrsine gde se nalazi zelenilo, voda, staklo pokrio sam materijalima sa komandom Paint bucket..



Slika Jovana Petkovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jovana Petkovic - četvrtak, 14. mart 2013, 20:40
 

Najpre sam napravila kocku ivice 30 pomocu komande Rectangle i Push/Pull. Koristeci iste te komande napravila sam udubljenja i ipupcenja. Zatim sam komandom Linenapravila model stepenika i naredbom Push/Pull napravila 3D stepenice. Odredjene povrsine sam pokrila Materials-Vegetation.



Slika Natalija Djokovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Natalija Djokovic - četvrtak, 14. mart 2013, 20:45
 

Najpre sam nacrtala kocku a zatim pomocu komande line i push/pull oblikovala stepenice. Istu komandu push/pull i rectangle sam koristila kako bih izdubila kocku i dobila zeljeni oblik. Onda sam komandom materials obojila zeljene povrsine.



Taras Subotić
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Taras Subotić - četvrtak, 14. mart 2013, 20:48
 

sketchup me je iznenadio svojom lakocom i jednostavnoscu koriscenja, naprosto je ne moguce ne snaci se. prvo sam konstruisao kocku dimenzija 30cm, potom sam koristio alatke line, erase, push, pull, offset i move a na kraju sam paint bucketom obojio pojedine elemente. 



Slika Adam Sunturlic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Adam Sunturlic - četvrtak, 14. mart 2013, 20:48
 

Nakon iscrtavanja pocetne kocke 30x30x30cm (Rectangle, Push/Pull), na njenoj gornjoj strani sam napravio malo udubljenje (Rectangle, Push/Pull). Potom sam u to udubljenje spustio tri instance (koriscenjem Move alatke kao Array) ranije napravljene komponente 'Kamen mudrosti' (napravljene koriscenjem Line, Move, Rotate), koje sam morao da prilagodim udubljenju koristeci alatku Scale. Zatim sam zatvorio udubljenje (Line) i koristeci Position Camera i Walk alatke napravio tri kruga oko modela u smeru suprotnom od smera kazaljke na satu. Pri ponovnom usmeravanju kamere ka modelu koriscenjem Orbit i Pan alatki, otkrio sam da se kocka pretvorila u trenutni model.



Slika Nikola Abramovic
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nikola Abramovic - četvrtak, 14. mart 2013, 20:55
 

Prvo sam konstruisao kocku, dimenzija 30/30/30cm, pomocu komandi rectangle i push/puul.Zatim sam stepenice crtao linijski (line), testerastu liniju, a zatim pravio kubicnu formu, alatkom push/puul.Za materijalizaciju sam koristio vegetation i water. Osim ovih komanda, koristio sam jos: movie, offset, komandu edges kako bih uklonio vidljive konturne ivice, i komandu style.



Slika Iris Puzovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Iris Puzovic - četvrtak, 14. mart 2013, 20:52
 

Inicijalnu kocku sam napravila uz pomoc alata Rectangle i Push/PullKorišćenjem alatke Line definisala sam profile stepenišnih krakova. Upotrebom alata Push/Pull i opcije Offset sam dobila zeljene oblike.
Sto se tice materijalizacije, iz kataloga Window / Materials iskoristila sam Grass i Water, kao i Colors da bih postigla boju stakla.



Slika irena nikolic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la irena nikolic - četvrtak, 14. mart 2013, 20:56
 

inicijalnu kocku 30x30 napravila sam koristeci rectangle i opciju push/pull,koristila sam opciju line da bih konstruisala konturu stepenista koju sam definisala dalje sa push/pull,kada sam dobila zeljeni oblik koristila sam window-materials-artificial grass, pool water i fence 



Slika David Debeljevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la David Debeljevic - četvrtak, 14. mart 2013, 20:57
 

Nacrtao sam osnovu 30x30cm uz pomoć line komande. Koristeći push/pull napravio sam telo i u kombinaciji sa line komandom određene delove spuštao i dizao. Stepenice sam radio na isti način, iz drugih blokova "vadio" stepenike. Koristeći colour obojio sam određene površine u zelenu boju.



Slika Danica Lečić
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Danica Lečić - četvrtak, 14. mart 2013, 20:59
 

Prvo sam napravila kocku 30x30x30 cm koristeći alatke rectangle i Push/Pull.U osnovi sam odmah do kocke konstruisala stepenice(line+ move) i na njima iskoristila push/pull.to isto sam uradila i na stepenicama koje vode od nižeg dela kocke do višeg.Za pravljenje baste i dela sa vodom koristila sam opciju Offset+Push/Pull,i ofarbala sam unutrasnjost koristeći opciju Paint Bucket (vegetation,water).takodje sam koristila Shadow Settings i Show/Hide Settings kao i View.



Slika Jana Kulic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jana Kulic - četvrtak, 14. mart 2013, 21:06
 

Prvo sam napravila kocku 30x30cm koriscenjem komandi 'rectangle' i 'push/pull', zatim sam linijama iscrtala oblike koje sam zelela da udubim u kocki (opet, koriscenjem komande 'push/pull'). Rampe sam dobila spajanjem tacaka koje se nalaze na potrebnim visinama pravaougaonim ravnima. Koristila sam teksturu 'grass' za zelene povrsine.

Slika Немања Стаменковић
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Немања Стаменковић - četvrtak, 14. mart 2013, 21:09
 

за израду модела применио сам алатке pull, offset и основне алатке за цртање, за материјализацију коришћена основна библиотека sketchup-а, за рендер коришћен maxwell 



Slika Зорана Делић
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Зорана Делић - četvrtak, 14. mart 2013, 21:10
 

Kocku sam izmenila najvise pomocu Push/Pull i Offset komandi. Neke linije i ivice kocke su sakrivene (hide), ali je vecina vidljiva.




Slika Jovana Petkovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jovana Petkovic - četvrtak, 14. mart 2013, 21:12
 

kasnim jedan minut.nisam stavila skp nadam se da cete mi izaci u susret

Slika Nevena Simic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nevena Simic - četvrtak, 14. mart 2013, 21:15
 

Za izradu ovog modela koristila sam SketchUp. Najpre sam iscrtala kvadrat i pomocu opcije Push/Pull sam taj kvadrat pretvorila u kocku. Za izradu stepenica sam koristila komandu Line, Push/pull, Erase.

Teksture koje sam koristila su Grass i Water.



Slika Magdalena Miljkov
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Magdalena Miljkov - četvrtak, 14. mart 2013, 23:56
 

Koristi;a sam rectangle opciju da bih dobila  povrsinu kvadrata a onda opciju push/pull za deformisanje kubusa. Posle toga sam napravila stepenice i sam objekat



Slika Stefan Popic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Stefan Popic - četvrtak, 14. mart 2013, 21:17
 

Koristio sam rectangle opciju da bih dobio kvadrat a zatim push/pull za deformisanje kvadrata. Posle toga sam napravio stepenice i formirao objekat po svojoj ideji.


Slika Mila Nedic
Одговор: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Mila Nedic - četvrtak, 14. mart 2013, 21:34
 

Kocku dimenzija 30cm sa konstruisala koriscenjem opcija Rectangle i Push/Pull. Zatim sam nacrtala stepeniste koristeci testerastu liniju i Push/Pull opciju. Bazene sa travom i vodom sam napravila koristeci opciju Offset i popunila ih opcijama Materials Water i Grass. Na samom kraju sam iskoristila dve razlicite senke za ova dva pogleda (opcija Shadows).



Slika Marija Vujović
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marija Vujović - četvrtak, 14. mart 2013, 21:27
 

Kocku ivice 30cm sam dobila kombinacijom opcija rectangle i push/pull. Stepeniste je konstruisano kombinacijom opcija line i push/pull. Nekim povrsinama sam dodelila materijale, koristivsi opciju windows/materials. Ostale delove kocke sam izdubila takodje koristivsi opciju push/pull.



Slika Filip Benčina
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Filip Benčina - četvrtak, 14. mart 2013, 21:29
 

Moja kubična forma urađena je pomoću komandi retangle, line, push/pull i opcije materials.



Slika Andrea Skundric
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Andrea Skundric - četvrtak, 14. mart 2013, 21:32
 

Crtano je komandama Rectangle/Push /Pull/na kraju Paint bucket kao finalizacija(materijalizacija)pojedinih elemenata...



Slika Sonja Brdar
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Sonja Brdar - četvrtak, 14. mart 2013, 22:02
 

Prvo sam nacrtala kvadrat 30*30cm, i podigla visinu 30cm pomoću push/pull tool-a. Zatim sam koristila line da nacrtam stepenice i rectangle na nacrtam pravougaona udubljenja kao i move tool. Najviše sam koristila push/pull tool da podignem visine ili udubim određene površine i napravim otvore. Na kraju sam paint bucket-om ubacila teksturu zelenila.



Slika sofija stjelja
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la sofija stjelja - četvrtak, 14. mart 2013, 21:46
 

Prvi put se susrecem sa SkechUp-om ali deluje kao jednostavan program.Svoju formu sam dobila koristeci opcije push and pull,nakon iscrtavanja oblika alatkom rectangle i line.Takodje alatku paint bucket sam koristila kako bih materijalizovala neke povrsine.



Slika Anja Dedovic
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Anja Dedovic - četvrtak, 14. mart 2013, 21:40
 

Nacrtala sam kocku pa formirala prostor za stepeniste komandama rectangle i push i komandama line i push formirala stepeniste.
Efekte trave dobila sam odabirom materijala.



Slika Anja Dedovic
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Anja Dedovic - petak, 15. mart 2013, 12:22
 

....

Slika Milan Pejčinović
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milan Pejčinović - četvrtak, 14. mart 2013, 21:43
 

Prvo sam nacrtao kocku 30x30, pa sam je zatim oblikovao dobijanjem formi iz linija koje su kasnije bile smanjene ili uvecane alatkom Push/Pull. Zidovi su obojeni sivom bojom (Materials), dok je od ostalih materijala koriscena jos i voda i trava (Materials>Water,Vegetation).



Slika Katarina Komazec
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Katarina Komazec - četvrtak, 14. mart 2013, 22:06
 

Za kocku dimenzija 30x30x30cm, stepeniste i kasnije deformacije kocke sam koristila alatke Line, Rectangle i Push/Pull. Kada je materijalizacija u pitanju izabrala sam Water_Sparkling i Vegetation_HoneyLocust.



Slika Luka Minic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Luka Minic - četvrtak, 14. mart 2013, 21:43
 

Prvo sam napravio kvadrat velicine 30x30. zatim sam izabrao opciju PUSH/PULL, podigao do visine 30 i oblikovao objekat. zelenilo i vodu sam ubacio pomocu opcije PAINT BUCKET.



Slika Marija Marić
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marija Marić - četvrtak, 14. mart 2013, 21:43
 

Nacrtala sam inicijalnu kocku 30/30cm pomocu komande rectangle i push/pull.Nakon toga nacrtala sam stepenice pomocu komande line i push/pull.Sto se tice materijalizacije koristila sam Window - materials.Na kraju radi vizuelnog efekta koristila sam Window - styles.



Slika Teodora Jankovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Teodora Jankovic - četvrtak, 14. mart 2013, 21:53
 

Prvo sam nacrtala kvadrat 30*30 pomocu line tool-a, a zatim sam pomocu push/pull dobila trecu dimenziju. Sa line tool-om sam iscrtala delove koje sam zelela da uvucem ili izvucem. Stepenice sam dobila tako sto sam prvo nacrtala testerastu liniju sa line tool-om a potom sa push/pull takodje dobila 3d.



Slika Marija Zlatkovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marija Zlatkovic - četvrtak, 14. mart 2013, 21:51
 

   Kocku ivice 30 cm nacrtala sam pomoću alata Rectangle i Push/Pull. Zatim sam nacrtala stepeniste koristeci testerastu liniju i Push/Pull opciju. Delove sa travom,plocicama i vodom sam napravila koristeci opciju Offset i popunila ih opcijama Materials (Water,Tile i Grass). Za krajnji izgled modela koristila sam senke, opcije Shadows.



Slika Isidora Sekulic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Isidora Sekulic - četvrtak, 14. mart 2013, 21:54
 

Najprije sam uz pomoc opcije rectangle i opcije push/pull napravila kocku dimenzija 30/30/30 cm. Zatim uz pomoc line opcije a zatim opcije push/pull izdvojila dvije rampe koje su ispred ove kocke, a zatim uz pomoc opcije offset napravila mjesto u sredini kocke u kojem sam zatim napravila stepenice uz pomoc opcija rectangle i push/pull. Takodje isti nacin je iskoriscen i za druge stepenice. 



Slika Uroš Stojadinović
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Uroš Stojadinović - četvrtak, 14. mart 2013, 21:57
 

Za izradu ovog zadatka koristio sam osnovne opcije sketchup-a koje uključuju Line, Move, Copy, Push/Pull... Prvo sam formirao osnovne kubuse sa različitim visinama i formirao podeste na različitim nivoima, povezao ih kosim ravnima, dodao stepenice(komande Line, Push/Pull, Move/Copy). Pomoću opcije Windows/Materials dodati su Grass(vegetacija) i Water(vodena površina).

Za prikaz modela koristio sam Vray plugin za sketchup.



Slika Tamara Ruzic
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Tamara Ruzic - četvrtak, 14. mart 2013, 21:59
 

Nacrtala sam kocku ivice 30cm pomucu komandi rectangle i push-pull,a komandom line podelila na razlicite celine. Za iscrtavanje stepenista takodje sam  koristila komande line i push-pull.



Slika Kristina Ranimirov
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Kristina Ranimirov - četvrtak, 14. mart 2013, 22:02
 

Za konsrtukciju kocke 30X30 cm koristila alatku rectangle i push/pull. Sve promene gabarita jesu uradjene uz pomoc istih alatki. Dodala sam senku opcijom shadows. Materijalizacija koju sam koristila jeste vegetation i water.



Slika Teodora Radosavljevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Teodora Radosavljevic - četvrtak, 14. mart 2013, 22:04
 

Inicijalni modul kocke nastao je koriscenjem opcije Rectangle (baza),a treca dimenzija opcijom Push/Pull. Kasnije sam tu opciju koristila da napravim dodatke kocki (rampe,grede itd). Za materijalizaciju trave i vode koristila sam opcije Materials --> Vegetation i Translucent. View pcijom  Shaded with textures sam postigla efekat 3D prostora i senki.



Slika Зорана Делић
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Зорана Делић - četvrtak, 14. mart 2013, 22:05
 

Nisam mogla kao jedan fajl da ubacim slike i skp.

Slika Marija Zdravkovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marija Zdravkovic - četvrtak, 14. mart 2013, 22:09
 

Prvo sam nacrtala kocku dimenzija 300x300x300 mm. Onda sam uz pomoc LINE TOOL iscrtala testerastu liniju (5mm i 10 mm naizmenicno)  i tako stvorila povrsinu za opciju PUSH/PULL kojom sam napravila stepenice.. Ove opcije sam koristila tokom citavog rada na ovom zadatku. Upotrebila sam architectural design style, teksturu trave u materials i dodala senku. Sliku modela sam eksportovala u rezoluciji 6000 x 5273 pixela. 
Zbog velicine .skp fajl nisam mogla da postavim na elearning, zato prilazem link za download. 
http://www.sendspace.com/file/liy2y8 



Slika Natalija Marinkovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Natalija Marinkovic - četvrtak, 14. mart 2013, 22:10
 

Prvo sam nacrtala kvadrat dimenzija 30X30cm, opcijom rengtangle pa onda pull/push. Posle toga linijama sam povlacila krakove stepenica pa pull/push. Dodala sam i materijalizaciju Window-Materials.


Slika Marina Cucic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marina Cucic - četvrtak, 14. mart 2013, 22:17
 

do sada se nisam susretala sa sketch up-om. za ovaj ctež sam koristila funkcije rectangle,line, push/pull, move, ereaser.. takođe koristila sam različite materijale i boje



Slika Stefan Kršanin
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Stefan Kršanin - četvrtak, 14. mart 2013, 22:12
 

Pomoću opcije rectangle i measurment toolbar-a sam napravio osnovu 30 ⁄ 30cm.Potom sam pomoću opcije push ⁄ pull izdignuo osnovu da bih dobio kocku.Za pravljenje stepeništa sam koristio alat Line, na jednoj strani kocke sam nacrtao testerastu liniju i zatim pomoću push ⁄ pull alata uvukao prostor okolo testeraste linije da bih dobio stepenice.Za dobijanje svih otvora sam koristio kombinaciju alata Offset i Push ⁄ Pull.Materijalizaciju vode i trave sam uradio pomoću opcije Materials.Na kraju sam renderovao celu strukturu pomoću V-Ray Plugin-a za SketchUp.



Slika Миленко Обрадовић
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Миленко Обрадовић - četvrtak, 14. mart 2013, 22:13
 

Иницијалну коцку димензија 30/30цм сам креирао коришћењем две алатке, Rectangle и Push/Pull. Линијом (опција Line) сам нацртао степениште, а затим сам опет опцијом Push/Pull то претворио у површине, тачније запремине.
Што се тиче материјализације, употребљени су Water_Pool_Light и Vegetation_Blur3.
Приликом сликања модела, коришћен је додатак V-Ray.



Slika Aleksandra Nikolic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Aleksandra Nikolic - četvrtak, 14. mart 2013, 22:14
 

Prvo sto sam koristila jeste alatka RETANGLE. Koristeci i alatku PUSH/PULL napravila sam kocku dimenzije 30/30/30cm. Nakon toga sam koristila alatku PUSH/PULL kako bih napravila razlicite volumene od date kocke. Stepeniste i rampe napravila sam koristeci alatku LINE, a zatim alatku PUSH/PULL kako bih 2D crtez pretvorila u 3D. Za otvore za baste i bazene koristila sam alatku OFFSET, a zatim opet alatku PUSH/PULL kako bi im dala volumen. Koristila sam i alatku PAINT BUCKET kako bih dodala texturu GRASS i WATER. Za prikaz objekta koristila sam SHADED WITH TEXTURES, sa dodatnom senkom (SHADOWS).



Slika Jelena Marković
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jelena Marković - četvrtak, 14. mart 2013, 22:15
 

Model sam nacrtala tako što sam od osnovne kocke izvlačila stepenice i delove push and pull opcijom. U delu materials promenila sam boje i u styles sam promenila izgled modela.

Na prvoj fotogarfiji prikazan je model sa komandom Fog koja bluruje dalji deo modela



Slika Milica Gruicic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milica Gruicic - četvrtak, 14. mart 2013, 22:17
 

Crtala kontrolama Rectangle, Push/Pull i Paint Bucket za finalizaciju pojedinih elemenata.



Slika Irena Zivotic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Irena Zivotic - četvrtak, 14. mart 2013, 22:25
 

Prvo sam uz pomoc alatke Rectangle napravila kvadrat, zatim uz pomoc Push/Pull napravila kocku.. Dalje sam uz pomoc istih oblikovala kocku. Na kraju sam za bojenje povrsina koristina Paint Bucket i opciju Colors.



Slika Marina Cucic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marina Cucic - četvrtak, 14. mart 2013, 22:29
 

za ovaj crtež sam koristila iste funkcije kao i za prthodni, samo sam ovde upotrebila i senku i promenila stil



photo
Одговор: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milana Milankovic - četvrtak, 14. mart 2013, 22:31
 

Prvo sam nacrtala kocku 30 x 30 cm, potom sam je rotirala i koristeći alatke offset, rectangle i push/pull dobila ovu formu. Stepenice sam crtala pomoću alatki line i push/pull. 


Slika Jana Stojanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jana Stojanovic - četvrtak, 14. mart 2013, 22:32
 

Kocku(ivice 30cm) nacrtala sam kombinovanjem komandi rectangle i push/pull.Pomocu alata line i alata push/pull kreirala sam stepenice(testeraste linije).Za materijalizaciju kocke koristila sam Window/Materials odakle sam izabrala materijale Grass i Water_Pool_Light.Za renderovanje prikaza modela korisitla sam vray render.



Slika Nikola Jovičić
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nikola Jovičić - četvrtak, 14. mart 2013, 22:34
 

Za ovaj zadatak sam prvo nacrtao kocku ivice 30 cm pomoću rectangle i push/pull. Koristio am i opciju offset. Takođe sam koristio i grass materijal.



Slika Milan Pejčinović
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milan Pejčinović - četvrtak, 14. mart 2013, 22:34
 

Prvo sam nacrtao kocku 30x30, pa sam je zatim oblikovao dobijanjem formi iz linija koje su kasnije bile smanjene ili uvecane alatkom Push/Pull. Zidovi su obojeni sivom bojom (Materials), dok je od ostalih materijala koriscena jos i voda i trava (Materials>Water,Vegetation).



Slika Aleksandra Obradov
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Aleksandra Obradov - četvrtak, 14. mart 2013, 22:38
 

Za izradu početne kocke koristila sam komande rectangle i push/pull. Deformacija kocke je postignuta kombinacijom komandi push/pull i offset. Stepenice sam nacrtala uz pomoć alatki tape measure tool, line i push/pull, prozore uz pomoć rectangle i move (move +ctrl)...



Slika Aleksandra Petkovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Aleksandra Petkovic - četvrtak, 14. mart 2013, 22:42
 

Kocku ivica 30x30cm kreirala sam pomocu alata Rectangle i Push/Pull. Takodje pomocu istih alatki sam kreirala i stepenice kao i podeste.

Materijl koji sam koristila je Grass.

Opcijom Windows-Styles sam postigla bolju vizuelnu sliku objekta.



Slika Aleksandra Petkovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Aleksandra Petkovic - petak, 15. mart 2013, 23:55
 

.

Slika Rajko Andjelic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Rajko Andjelic - četvrtak, 14. mart 2013, 22:43
 

Nacrtao sam kocku 30x30 i dodao sam stepenice dirketno na samu kocku pomocu opcije push-pull. Za materijalizaciju iskoristio sam vegetation, kako bih dobio travnate povrsine u sklopu terasa.



Slika Milica M. Nikolić
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milica M. Nikolić - četvrtak, 14. mart 2013, 22:43
 

Za izradu kocke 30/30cm koristila sam alatke ristangle i pull/push, zati sam za stepeniste koristila line i pull/push i za platforme takodje ristangle i pull/push.Pri materijalizaciji koristila sam opciju Windows-materials- grass i water poll light, kao i default styles-engenering style. Po prvi put koristim sketchup i super sam se snasla. Skp. datoteka mi je prevelika pa cu je poslati na mail.



Slika Jelena Grozdanic
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jelena Grozdanic - četvrtak, 14. mart 2013, 22:43
 

Prvo sam nacrtala kvadrat dimenzija 30/30 pomocu rectangle , potom sam pomocu push and pull-a dobila 3D formu. Pomocu alatke line sam isrtala formu "propreza" zatim pomocu push and pull dobila dato udubljenje. Iscrtala sam i liniju stepenista i ponovo pomocu push and pull dobila zeljenu formu . Zatim sam pomocu rectangle oznazavala povrsi na kojima sam pomocu push and pull dobijala razne uvucene i zasecene delove. na kraju sam odredjene povrsine obojila  Paint Bucket-Water-Pool i Translucent_Glass_Safety .



Slika Dusan Skoric
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Dusan Skoric - četvrtak, 14. mart 2013, 22:46
 

Poceo sam od kocke koju sam dobio koristeci rectangle i push/pull komande. Zatim sam istu kocku modifikovao koristeci iste komande kao i komandu line. A za stepenice sam pored navedenih koristio i opciju divide kako bi dobio jednaku duzinu gazista. I na kraju sam izvrsio materijalizaciju (window/materials) i ubacio senku (window/shadows).



Slika Iva Teodora Vukovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Iva Teodora Vukovic - četvrtak, 14. mart 2013, 22:48
 

Pocetnu kocku 30/30 cm iscrtala sam sam kombinacijom alata Rectangle i Push/Pull. 
Korišćenjem Line opcije definisala sam stepeniste (testeraste linije), a zatim sam upotrebom Push/Pull  opcije definisala odnose izmedju povrsina tj. zapremina.
Iz kataloga Window / Materials odabrao sam Grass i Water Pool Light za materijalizaciju odredjenih povrsina.




Slika Filip Kantar
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Filip Kantar - četvrtak, 14. mart 2013, 23:00
 

U zadatku sam koristio opcije za crtanje: rectangle i line, za senku: shadow settings, kao i paint bucket za obojene povrsine, takodje sam koristio i opciju push/ pull za produzivanje postojecih povrsina. I za kraj sam koristio vray render plugin za sketchup, za zavrsnu prezentaciju zadatka. Posto mi je .skp fajl veci od predvidjenog za upload evo ovde linka za skidanje: http://www.sendspace.com/file/vpc5w6



Slika Nevena Ciric
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nevena Ciric - četvrtak, 14. mart 2013, 23:08
 

Kocku od 30 cm kreirala sam kombinacijom alata Rectangle i Push/pull.

Pomoću alatke Line sam izvukla testerastu liniju za stepenište, a zatim ponovnom upotrebom alata Push/Pull, definisala njihovu masu. 

Kada je u pitanju materijalizacija, koristila sam opciju Paint bucket/ Vegetation.



Slika Ana Radojkovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ana Radojkovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:03
 

Prilikom izade ovog zadatka, koristila sam opcije rectangle i line,a nakon toga opcije push/pull za deformisanje kocke i formiranje stepeništa. Koristila sam materijale za travu i vodu. U .psk fajlu se nalazi model bez materijalizacije, jer je fajl prelazio 500 KB.



Slika Nemanja Brzaković
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nemanja Brzaković - četvrtak, 14. mart 2013, 23:05
 

Model sam napravio pomocu funkcija line, push/pull i opcija za materijalizaciju trave.



Slika Ana Maria Zgradic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ana Maria Zgradic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:07
 

Inicijalnu kocku ivice 30 cm sam napravila kombinacijom alatki Rectangle i Push/Pull. Stepenište sam definisala korišćenjem alatke Line u kombinaciji sa alatkom Push/Pull. Takodje koristila sam i alatku Offset u kombinaciji sa alatkom Push/Pull. Određene površine sam materijalizovala: Window/Materials- Vegetation_Grass_Artificial, Water_Sparkling.



Slika Minja Martinovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Minja Martinovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:12
 

Zamisljena prostorna struktura dobijena je od inicijalne kocke dimenzija 30x30x30cm i koriscenjem komandi push i pull, rectangle i line, koriscene su teksture vegetation i water.



Slika Vladimir Hlavati
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Vladimir Hlavati - četvrtak, 14. mart 2013, 23:07
 

Krenuo sam od zadate kocke 30/30cm, koja je nastala korišćenjem dve alatke (Rectangle, Push/Pull). Stepenište sam nacrtao testerastom linijom (Line) i transformisao je u stepenice, odnosno pune volumene (Push/Pull). Vegetacija je predstavljena materijalom, odnosno srafurom, Vegetation_Blur3.

Na kraju, model je provučen kroz filter V-Ray...



Slika Aleksa Velickovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Aleksa Velickovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:07
 

Koristio sam komande: line,rectangle,push/pull,offset,paint bucket,shadows,style



Slika Mladen Krstic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Mladen Krstic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:08
 

Za izradu modela sam koristio komande: line i push/pull - za stepeniste, rectangle i push/pull - za osnovni oblik tj. kocku i za deformisanje njenog oblika, line - za staklenu ogradu. Materijali: clear_glass Archetectural - za staklo. Za renderovanje prilozenih prikaza modela sam koristio V-Ray plugin-a za SketchUp. 



Slika Nina Zecevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nina Zecevic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:10
 

Prvo sam uz pomoc alatke Rectangle napravila kvadrat, zatim uz pomoc Push/Pull napravila kocku.. Dalje sam uz pomoc istih oblikovala kocku. Na kraju sam za bojenje povrsina koristila Paint Bucket i opcije Stone i Vegetation.



Slika Ivana Milikic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ivana Milikic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:11
 

Prvobitno sam napravila kocku 30x30cm pomocu alatki Line i Push/Pull, a onda sam pomocu tih istih alatki definisala stepeniste i volumene. Prostore u kojima se nalazi trava (iz Sketchupovih materijala, obojenih pomocu Paint Bucket) definisala sam alatkom Offset i Push/Pull. Render je uradjen u pluginu V-ray.



Slika Ljubica Miskovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ljubica Miskovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:12
 

Najpre sam nacrtala kvadrat 30x30 cm i njega sam pomocu opcije push/pull podigla, tako da sam dobila oblik kocke. Zatim sam koristila line tool i obrisala delove koji su mi nepotrebni i tako napravila i rampe. Kao zavrsnu opciju dodala sam materijalizaciju svojoj formi na  window/materials i izabrala grass.



Slika Milutin Jovanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milutin Jovanovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:14
 

prvo sam nacrtao kocku 30x30, zatim sam sa komandama: push/pull podizao, spustao i menjao dimenzije pojedinih delova kockem i dobio udubljenja za zelene porsine. pomocu olovke (line) spajao sam linije i tako pravio rampe. kad sam sve zavrsio isao sam na view i ukljucio shadows(senka), koja dopunjuje celu prezentaciju.



Slika Ivana Marjanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ivana Marjanovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:16
 

-komanda Rectangle zadatih dimenzija

-Push/Pull

-Line za stepeniste (zatim Push/Pull)

-materijalizacija (Water Pull Light i Grass)

-generisanje pomocu plugin V-Ray

Prilazem jedan prikaz sa materijalizacijom i jedan bez.



Slika Aleksandra Petrovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Aleksandra Petrovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:17
 

Prilikom izrade zadatka,koristila sam opcije rectangle,circle i line,i nakon toga opcije push/pull za deformisanje kocke i pravljenje stepenista.Koristila sam materijale za travu i vodu.



Slika Iris Puzovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Iris Puzovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:19
 

Inicijalnu kocku sam napravila uz pomoc alata Rectangle i Push/PullKorišćenjem alatke Line definisala sam profile stepenišnih krakova. Upotrebom alata Push/Pull i opcije Offset sam dobila zeljene oblike.
Sto se tice materijalizacije, iz kataloga Window / Materials iskoristila sam Grass i Water, kao i Colors da bih postigla boju stakla.


Ja sam okacila prethodno jedan primer, ali nisam mogla da uz to posaljem skp file, pa sam napravila jos jedan model. Nadam se da cete prihvatiti. Ponovila sma isti ostupak, pa sam zato prilozila isti tekst.



Slika Katarina Dekic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Katarina Dekic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:24
 

Kocku 30X30X30 cm sam naravila pomocu alatki Rectangle i Push/Pull.

Pomocu alatke Line sam izvukla testerastu liniju za stepeniste, a zatim alatkom Push/Pull definisala masu.

Kada je u pitanju paterijalizacija koristila sam Paint Bucket Vegetation i Water.



Slika Dragana Stajić
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Dragana Stajić - četvrtak, 14. mart 2013, 23:23
 

Nacrtala sam kocku pomocu komandi rectangle i push/pull,zatim sam pomocu istih alatki definisala volumene i na kraju koristila opiju line i paint bucket.



Slika Teodora Tasic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Teodora Tasic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:26
 

Koristeci komande rectangle i push/pull dobila sam kocku 30x30x30. Zatim koristeci komande line i push/pull postugla sam zeljena ispupcenja i udubljenja, kao i stepeniste, a komandom paint bucket sam postigla efekat vode i vegetacije.



Slika Teodora Tasic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Teodora Tasic - petak, 15. mart 2013, 18:33
 

Uspela sam da smanjim skp. Nadam se da necete zameriti na naknadnom izbacivanju :D

Slika Mina Pavlovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Mina Pavlovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:26
 

Nacrtala sam inicijalnu kocku 30x30 pomocu opcija rectangle i push/pull.Zatim sam izdizala i spustala odredjene jedinice (odredjene rectangle opcijom) , push/pull opcijom.Stepeniste sam definisala line tool-om.Zelene povrsine su naznacene opcijom window-materials-vegetation.



Slika Dusan Jakovljevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Dusan Jakovljevic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:27
 

Kocku dimenzija 30x30x30 cm sam deformisao uz pomoc opcija line, push/pull i offset. Koristio sam teksturu trave i stavio sam senku. 
Prilazem link za .skp file
http://www.sendspace.com/file/tebk5b 



Slika Strahinja Culafic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Strahinja Culafic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:27
 

Zdravo, najosnovnije komande su koriscene i moram da dodam da sam se namucio da nadjem komandu "reverse sides" da bi mi rad bio beo. evo primera



Slika natali kampe
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la natali kampe - četvrtak, 14. mart 2013, 23:28
 

koristeci se onsovnim alatima u ovom programu  dosla sam do zeljene forme...koristila sam opciju rectangle da bih dobila kocku,na cijim sam povrsinama pomocu opcije LIne izcrtala stepenice,da bih na kraju pomocu opcije push and pull izvula dobijenu formu...takodje sam koristila i offset opciju za zlenilo na vrhu.



Slika Jelena Radeč
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jelena Radeč - četvrtak, 14. mart 2013, 23:28
 

Kocku ivice 30 centimetara kreirala sam kombinacijom alata Rectangle i Push/Pull
Koriscenjem alatke Line definisala sam rampe i uklonila nepotrebne delove, a zatim ponovnom upotrebom alata Push/Pull dobila konacan oblik rampi, kao i zeljeni oblik figure. 

Kada je u pitanju materijalizacija, iz kataloga Window / Materials odabrala sam Grass.



Slika Marko Marisavljevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marko Marisavljevic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:28
 

Prvo sam napravio kvadrat 30x30, zatim ga izvukao opcijom push/pull. Potom line tool-om crtao stepenice na stranama, da bi potom deformisao kocku push/pull opcijom.



Slika Vojin Radivojevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Vojin Radivojevic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:30
 

Najpre sam napravio kocku ivice 30 cm pomocu komandi rectangle i push pull.nakon iscrtavanja stepenica nacrtao sam podesnu plocu koju sam koristio i za izradu kocke 



Slika Tamara Tahov
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Tamara Tahov - četvrtak, 14. mart 2013, 23:30
 

za izradu ovog modela koristila sam komadnu rectangle I push/pull da napravim kocku, uglavnom sam iscrtavala linije I push/pull kako bih stvarala udubljenja koristila sam I opciju move za pravljenje stepenista.



Slika Milos Baljosevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milos Baljosevic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:33
 

Ovu formu sam dobio koristeći opcije Rectangle i Push/Pull

Stepenice sam formirao opcijom Line i takođe upotrebio Push/Pull opciju.

Zelenilo sam ubacio preko opcije Window - Materials.



Slika Marija Jelenić
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marija Jelenić - četvrtak, 14. mart 2013, 23:42
 

Pocela sam od  kvadrata kome sam krenula da dodajem visine pomocu alatke push/pull. zatim sam pokusala da ovu formu ucinim dinamicnijom tako sto sam dubila zidove, napravila otvor i natkrila jedan deo gornje povrsine.



Slika Marta Nikolić
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marta Nikolić - četvrtak, 14. mart 2013, 23:35
 

Priložena forma je dobijena transformacijom kocke stranice 30cm. Korišćenjem komandi push/pull, move je kocka deformisana, a zatim je promenjen izgled priloga podešavanjem senke i vidljivosti ivica.



Slika Stasa Petrovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Stasa Petrovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:35
 

Za izradu ovog modela koristila sam kocku 30x30x30. Za izradu stepenica,kao i ostalih detalja, koristila sam opciju line i pull and push. Ubacila sam dva materijala: grass i glass i na kraju renderovala uz pomoc v-ray plugin za Google SketchUp.



Slika Tihomir Dicic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Tihomir Dicic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:36
 

Прво сам направио коцку странице 30 цм, затим сам камандама лине и рецтангле цртао облике убубљења, степеница и греда, а командом пусх/пулл обликовао коцкицу по нацртаним облицима... Избрисиао сам линије тако што сам ишао на ввиев, едге стиле и одштиклирао едге... Обојио сам са дезенима који су понуђени у паинт буцкет-у (она овода треба да рефлектује облике, ал се то нешто не да приметити са ових малих приказа)...



Slika Dušan Nikolić
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Dušan Nikolić - četvrtak, 14. mart 2013, 23:36
 

Inicijalnu kocku ivice 30 centimetara kreirao sam kombinacijom alata Rectangle i Push/Pull
Korišćenjem alatke Line definisao sam profile stepenišnih krakova (testerastih linija), a zatim ponovnom upotrebom alata Push/Pull definisao međuodnose površina, odnosno zapremina. 


Kada je u pitanju materijalizacija, iz kataloga Window / Materials odabrao sam Grass i Water_Pool_Light.



Slika Dimitrije Puzović
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Dimitrije Puzović - četvrtak, 14. mart 2013, 23:36
 

Pri izradi kocki sam koristio komande push/pull, da bih izdigao površine, a kod stepeništa sam iscrtao testerastu liniju i istom tom komandom pravio gazišta.  U prilozima na prvoj slici vidimo običan export u SketchUp-u, kao i onaj koji je uradjen u V-Ray-u



Slika Milan Ostojic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milan Ostojic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:37
 

Od kako sam krenuo na fakultet imao sam prilike nekoliko puta da koristim SketchUp ,izgleda kao jednostavan program ,koji je vrlo pogodan za osnovno 3d modelovanje.Koristio sam push and pull alatku kada sam unosio trecu dimenziju osnovama koje sam dobijao alatkom rectangle ili line.Za zavrsnu obradu koristio sam Paint Bucket da bih materijalizovao neke povrsine i dodao shadow kako bi se bolje osetila prostornost.



Slika Andjela Ratkovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Andjela Ratkovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:39
 

Koriscenjem osnovnih komandi Line, Rectangle, Push/pull i Make components usprela sam da napravim osnovnu kocku i stepeniste. Povrsine gde se nalazi zelenilo koristila sam Paint bucket

.skp falj 



Slika Jovana Lukic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jovana Lukic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:47
 

Kocku 30x30cm oblikovala sam koristeci komande Rectangle, Push/Pull i Offset. Visinu sam podelila na 3 sprata i sracunala odnos b/h za stepeniste, koje sam konstruisala koristeci komandu Line (testerasta linija) i Push/Pull.

Kada je u pitanju materijalizacija, koristila sam Window/Materials - Water Pool i Grass.

Takodje, upotrebila sam i opciju Shadow.



Slika Maša Cvijović
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Maša Cvijović - petak, 15. mart 2013, 18:45
 

Bas ti je gotivna kocka! :D

Slika Jovana Lukic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jovana Lukic - petak, 15. mart 2013, 19:07
 

Hvala koleginice, veoma ste ljubazni!! :DD

Slika Tamara Stojanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Tamara Stojanovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:40
 

Za izradu ovog modela koristila sam komandu line za iscrtavanje stepenista, a zatim push/pull za deformisanje kocke. Takodje sam koristila water materijal. 



Slika Mladen Tepuric
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Mladen Tepuric - četvrtak, 14. mart 2013, 23:50
 

Prvi korak je bio pravljenje kocke 30x30x30cm.Koristio sam komandu Rectangle da nacrtam kvadrat u osnovi i komandu Push/Puh da bi dobio kocku.Nakon toga komandom line iscrtamo delove koje odbacujemo i odstranimo ih komandom cut.Sledeci korak je docrtavanje istom komandom line iscrrtamo novwe povrsine.

Slika Mladen Tepuric
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Mladen Tepuric - petak, 15. mart 2013, 19:35
 

Ja sam delimično promenio oblik koji sam prvobitno postavio kao odgovor na zadatak.



Slika Danica Jovanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Danica Jovanovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:42
 

Nakon iscrtavanja kocke 30x30 sluzila sam se komandom rectangle u kombinaciji sa push and pull. Pomocu pomenutog push and pull i line kreirala sam stepenice.Od razlicito kombinovanih punih i praznih formi stvarala sam odgovarajuce prostore i povrsine koje sam popunila materijalima grass and water.



Slika Andjelka Gligorovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Andjelka Gligorovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:44
 

Kocku dimenzija 30x30, transformisala sam koriscenjem alata Rectangle i Push/pull. Pomocu line tool, iscrtala sam testerastu povrsinu dimenzija 10x10, koju sam kroz dalji rad sa gore pomenutim alatom pretvorila u oblik stepenista. Od materijalizacije iskoristila sam teksture Translucent, Vegetation i Wader iz padajuceg meni-a.

Prilazem link za download .skp fajla.  http://www.sendspace.com/file/x8q6ya



Slika Bojan Vasiljevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Bojan Vasiljevic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:45
 

Nacrtao sam kvadrat dimenzija 30x30 cm, zatim sam uz pomoc alatki push/pull podigao visinu 30 cm. Nakon toga sam koristio razlicite alatke push/pull, move, offset i na taj nacin dobio kubicne oblike sa kojima sam dobio prostornost fome.. Iscrtao sam dve paralelne linije, izmedju njih testerastu liniju tako da su sve visine i sirine steprnika u pravcu x i y ose, odnosno dimenzionalno identicne, a zatim sam uz poomoc alatke push/pull izvukao prostorni oblik, i obrisao suvisne linije... Koristio sam painte bucket za materijalizaciju...



fotografija
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Vladimir Jovanovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:50
 

Prikaz sam kreirao tako sto sam prvo nacrtao kocku pomocu opcije rectangle i push/pull.

Zatim sam opcijom line iscrtao sam model i konstrukciju koju sam zeleo i naravno ponovo upotrebio opciju push/pull.

Stepenice sam resio uz pomoc rectangle I push/pull.

Zbog potreba materijalizacije, posluzio sam se paternom grass.

I na kraju, radi generisanja celog modela, koristio sam plugin V-ray.



Slika Kristina Verusheski
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Kristina Verusheski - četvrtak, 14. mart 2013, 23:50
 

Prvo sam napravila kocku dimenzija 30x30 pomocu komanda rectangle i push/pull, potom sam koristeci iste komande pravila udubljenja na fasadama, za izradu stepenica koristila sam opciju line pomocu koje sam nacrtala testerastu liniju. u finalnoj obradi odabrala sam opciju paint bucket- vegetation grass1, i iskljucila sam opciju edges i dodala sam senku.



Slika Jelena Djordjevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jelena Djordjevic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:56
 

Prvo sam napravila kocku dimenzija 30x30x30 cm koriscenjem komandi Rectangle i Push/Pull. Za pravljenje rampi sam upotrebila Line i Push/Pull. Opcije Offset i Push/Pull sam koristila zapravljenje basti i dela sa vodom, a unutrasnjost sam ofarbala opcijom Paint Bucket, vegetation i water. Takodje sam koristila opcije Shadows Settings i Show/Hide Settings i View.



Slika Andjela Radovanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Andjela Radovanovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:51
 

Inicijalnu kocku dimenzije 30x30cm dobila sam kombinacijom alata rectangle i push/down

Koriscenjem alatke line uradila sam stepenisne krakove, takodje sam koristila i opciju offset. Za materijalizaciju sam koristila grass i water-pool light.



Slika Tamara Boskovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Tamara Boskovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:52
 

Pomocu Rectangle opcije, nacrtala sam kvadrat 30x30, a onda mi je alatka Push/Pull omogucila da taj kvadrat podignem u trecu dimenziju. Koristeci se opcijama Line, Push/Pull i Paint Bucket, moj model je dobio ovakav oblik.



Slika Vladan Stankovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Vladan Stankovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:52
 

Koristeci liniju i push pull tool sam iz baze kocke  izvukao gabarit objekta, izvlacio stepeniste ,pomerao zidove , zatim sam dodao efekat vode i trave pomocu paint bucket tool-a



Slika Jelena Tica
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jelena Tica - četvrtak, 14. mart 2013, 23:53
 

Posto sam iscrtala kocku, opcijama retangle i push/pull tool sam oduzimala i dodavala povrsine, pravila etaze i dobila zapreminski izmenjenu strukturu. Povrsine vode i vegetacije sam na kraju obojila opcijom paint bucket.



Slika Anastasija Djurkovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Anastasija Djurkovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:53
 

Prvo sam nacrtala kocku 30x30. Formu sam oblikovala pomoću alatke push/pull, a zatim sam ubacila materijal (travu) preko komande Window-Material.



Slika Tamara Mihic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Tamara Mihic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:53
 

Kocku ivice 30 centimetara dobila sam uz pomoc alata Rectangle i Push/PullUpotrebom alatke Line nacrtala sam profil stepenika tzv. testerastu liniju, i ponovo u kombinaciji sa alatkom Push/Pull dobila izgled stepenica. Za odredjene segmente, koristila sam i opciju Window / Materials.



Slika Igor Tucakovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Igor Tucakovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:54
 

Pri radu  sam  koristio  push  and  pull alatku  kojom  sam  kontrolisao  formu,  alatku  ofset  za  detalje  kod  stepenista  i  paint  backet za  materijalizaciju

Slika Stefan Stojiljkovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Stefan Stojiljkovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:54
 

Pozdrav, upoznat sam osnovnim funkcijama sketchup-a, smatram da je lak program, i efikasan. U principu sve sam uradio sa kanticom i sa opcijom izvlacenja uvlacanja. 2 primera, drugi je sa senkom.



Slika Grigorije Simović
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Grigorije Simović - četvrtak, 14. mart 2013, 23:54
 

Pri izradi modela sam koristio komande push/pull kako bih izdigao površine, a kod stepeništa sam prvo nacrtao testerastu liniju i takodje komandom push/pull pravio gazišta. 



Slika Djordje Stojsavljevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Djordje Stojsavljevic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:56
 

koristio sam najvise funkciju push-pull.



Slika Jelena Manojlovic
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jelena Manojlovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:58
 
Za početak sam napravila kocku 30cm*30cm*30cm pomocu alatki rectangle i push/pull. Koristeci poligone i push/pull dobila sam interesantne oblike u fasadi. Dok sam radila ovu kocku najpre me je zanimao način na koji se svetlost može inkorporirati unutar kocke. Koristeci providne materijale stvorila sam osećaj prozračnosti i osvetljenosti. Koristeći pencil i poravnanje po osama sam lako mogla da napravim stepeniste vodeci se po sirini i dužini rampe na kojoj sam odredila da se ono nalazi. Jednu stepenicu sam umnožila i postavila na lenjirom i olovkom obeležene trase. Dekoracije u vidu travnatih površi sam takođe pravila pomoću push/pull alatke, kao i alatke offset.


Slika Petar Jakovljevic
Re: Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Petar Jakovljevic - petak, 5. april 2013, 15:00
 

smatram da je sketchUp dosta laksi od auto cad.a i da uopste nije tezak program u sustini. za izradu ove kocke sam koristio opcije rectangle,line i push/pull.



Slika Jasna Milovanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jasna Milovanovic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:58
 

početnu kocke ivice 30 cm uspela sam da dobijem upotrebom alata rectangle i push/pull, a uz pomoc istih dobila sam i stepenište.

zelenilo kao i vodenu površinu dobila sam upotrebom alata window/ materials..., grass- water pool



Slika Mirela Kanalic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Mirela Kanalic - četvrtak, 14. mart 2013, 23:58
 

koriscene su rectangle, line i pull/push alatke, uz materijalizaciju grass teksturom.



Slika Mirela Kanalic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Mirela Kanalic - petak, 15. mart 2013, 14:46
 

model

Slika Огњен Костић
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Огњен Костић - četvrtak, 14. mart 2013, 23:59
 

За почетни облик сам узео коцку, димензија 30м х 30м,
коју сам добио 'Push/Pull' опцијом, затим сам деформисао коцку
опцијама 'Line' 'Push/Pull' 'Rectangle', а зелене површине сам убацио опцијом 'Paint Bucket'



Slika Nikoleta Savic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nikoleta Savic - petak, 15. mart 2013, 00:00
 

koristeci se ovim programom dobila sam arhitektonsku formu inspirisnu predlozenim primjerom.....tokom rada koristila sam opciju rectangle za dobijanje pocetnog kubusa koji sam dalje modifikolala pomocu opcija push and pull i offset.Takodje sam koristila opciju line za crtanje stepenista.

Slika jelena mitic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la jelena mitic - petak, 15. mart 2013, 00:00
 

Prvo sam nacrtala kocku 30x30x30. Koristila sam alatke push tull, move, offset i paint bucket.

Slika jelena mitic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la jelena mitic - petak, 15. mart 2013, 13:51
 

Inicijalnu kocku duzine ivica 30/30/30 cm, sam transformisala koriscenjem alatke push-pull, alatkom line sam nacrtala testerastu liniju, njenim izvlacenjem sam nacrtala stepeniste.Alatkom offset sam uvukla deo povrsine, alatkom Paint-Bucket, sam dodala travnu povrsinu.



Slika Katarina Milanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Katarina Milanovic - petak, 15. mart 2013, 00:02
 

a

Slika Огњен Костић
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Огњен Костић - petak, 15. mart 2013, 00:02
 

За почетни облик сам узео коцку, димензија 30м х 30м,
коју сам добио 'Push/Pull' опцијом, затим сам деформисао коцку
опцијама 'Line' 'Push/Pull' 'Rectangle', а зелене површине сам убацио опцијом 'Paint Bucket'



Slika Olga Srejic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Olga Srejic - petak, 15. mart 2013, 00:02
 

Ovu formu sam dobila praveci inicijalnu kocku 30x30x30 i dalje je modifikujuci dodavanjem raznih pravougaonika koje sam zatim izvlacila i uvlacila pomocu push/pull alatke. Skp fajl je preveliki, ne moze da stane, ali cu vam ga sutra doneti tokom predavanja. Nadam se da je to uredu.



Slika Milena Tomasevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milena Tomasevic - petak, 15. mart 2013, 00:10
 

prvo sam nacrtala osnovu, kvadrat 30x30 i pomocu pull opcije napravila stepeniste, kasnije sam pomocu line sam iscrtala stepeniste i posle bojom obojila sve. 



Slika Anastasija Djurkovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Anastasija Djurkovic - petak, 15. mart 2013, 00:10
 

skp

Slika Милица Николић
Одговор: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Милица Николић - petak, 15. mart 2013, 07:03
 
Za izradu ovog zadatka koristila sam sledeće komande u SketchUp - u:
altke za crtanje (line, rectangle), push/pull alatku, za svo vreme rada koristila sam alatku za navigaciju Orbit (za bolje sagledavanje 3D modela), Paint Bucket za ozelenjavanje nekih površina i Shadow.


Slika Ana Djordjevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ana Djordjevic - petak, 15. mart 2013, 07:06
 

abc

Slika Ana Djordjevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ana Djordjevic - četvrtak, 28. mart 2013, 07:01
 

Na kocki 30x30x30 sam prvo linijom podelila povrsinu koju cu da menjam. Kombinacijom komande push/pull sam izdizala i spustala odredjene povrsi, stepenike sam pravila tako sto sam podelila liniju na odredjen broj delova (opcija divide) i koristila line tool da ih povezem. Opciju materials, sam iskoristila za pokrivanje odredjenih povrsina. 



Slika Goran Tomić
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Goran Tomić - petak, 15. mart 2013, 07:10
 

Napravio sam kvadrat 30x30cm i preko pull/push podigao visinu i napravio kvadrat. Na bočnim stranicama sam iscrtao testerastu liniju (konture stepeništa) i pomoću pull/push napravio krake stepenita neizmeničnim uvlačenjem površi. Docrtao sam kvadrate u kojima se nalazi trava, preko offseta napravio debljinu tih "posuda" spustio malo unutrašnju površ. Preko google werehouse sam pronašao izmodelovanu 3d travu i multiplicirao je popunjvajuću prostor gde treba da postoji trava. Nakon toga jedan prikaz sačuvan je preko 2d exporta, a jedan preko vray rendera.

Link fajla: http://www.sendspace.com/file/np2zu7



Slika Kristina Jovanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Kristina Jovanovic - petak, 15. mart 2013, 07:25
 

Najpre sam nacrtala kocku 30cm uz pomoc komandi rectangle i push/pull.Zatim sam pomocu push/pull udubila i izdubila odredjene strane kocke a potom u istim komandama napravila stepeniste i u teksturama izabrala vodu i biljke koje se nalaze na vrhu objekta.



Slika Kristina Jovanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Kristina Jovanovic - petak, 15. mart 2013, 14:03
 

Najpre sam nacrtala kocku 30cm uz pomoc komandi rectangle i push/pull.Zatim sam pomocu push/pull udubila i izdubila odredjene strane kocke a potom u istim komandama napravila stepeniste i u teksturama izabrala vodu i biljke koje se nalaze na vrhu objekta.



Slika Marko Dragicevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marko Dragicevic - petak, 15. mart 2013, 07:27
 

Prvo sam napravio kvadrat 30x30cm, onda uz pomoc Line tool-a iscrtao posebne segmente, koje sam kasnije povezao stepenicama. Udubljeni delovi sa travom sam dobio uz pomoc Push/Pull tool-a. Obojio sam povrsi u belo i dodao travu kao materijal. Renderovano je uz pomoc V-Ray plugina.



Slika Smiljana Mihajlovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Smiljana Mihajlovic - petak, 15. mart 2013, 07:41
 

Objekat je dobijen od pocetne kocke, prvo izdvajanjem sredisnjeg dela visine trecine kocke pomocu push/pull alatke, zatim izdizanjem i spustanjem razlicitih nivoa istom alatkom i na kraju formiranjem prilaznog i unutrasnjeg stepenista kombinacijom iscrtavanja line alatkom i dodavanja trece dimenzije push/pull alatkom.



Slika Sara Kovacevic
Одговор: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Sara Kovacevic - petak, 15. mart 2013, 07:45
 

Prvo sam nacrtala kocku velicine 30x30x30cm,zatim sam odredjene segmente uradila pomocu line tool-a,a stepenice sam uradila pomocu push/pull tool-a. Za materijalizaciju sam koristila materials/vegetation i water.



Slika Monika Jovanovski
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Monika Jovanovski - petak, 15. mart 2013, 07:56
 

Za pocetak sam na podlozi koristeci Rectangle iscrtala kvadrat zadatih dimenizja 30x30 cm i sa alatkom Push/Pull sam ga izdigla na odredjenu visinu i na tome sam iscrtavala velike kubicne forme koje sam produbila sam Offset alatkom. Stepenice su rucno crtane na vertikalnoj ravni i potom je koriscen Push/Pull. Dodala sam vodu i zelenilo iz Materials a biljku sam importovala iz 3D Warehouse. Koriscen je V-ray render. 



Slika Marija Pantović
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marija Pantović - petak, 15. mart 2013, 07:56
 

Samu kocku ivice 30 centimetara formirala sam kombinacijom alata Rectangle i Push/Pull
Uz pomoć druge alatke -  alatke Line iscrtala sam profile stepeništa (tj testerastu liniju),a onda sam korišćenjem alata Push/Pull definisala njihovu širinu, tj rešila sam granicu objekta i stepeništa.

 Koristeći te iste opcije, kao i opciju Offset, kreirala sam ostale površine, tj postojeća ispupčenja i udubljenja na kocki.

Za materijalizaciju,sam izabrala teksture pondjene u opciji Window / Materials. A sa senkom sam se poigrala uz pomoć opcije Shadows, kako bi našla prikaz koji najbolje pokazuje odnose na mojoj kocki.




Slika Iva Babovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Iva Babovic - petak, 15. mart 2013, 07:57
 

Za izradu modela i izmenu kocke koristila sam alatke Pull i Offset kao i osnovne alatke za crtanje.Biblioteka sketchup-a je koriscena za materijalizaciju a za render je koriscen maxwell



Slika Ivana Grbic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ivana Grbic - petak, 15. mart 2013, 07:59
 

Pomocu programa Sketch up,koristeci alatke recktangle push/pull,line i paint bucket dosla sam do zeljene forme koja je inspirisana kolekcijom IENAMI.



Slika Andrea Djordjevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Andrea Djordjevic - petak, 15. mart 2013, 08:03
 

Prvo sam nacrtala inicijalni kvadrat ivice 30cm (0.3m) i opciom push and pull ga "izvukla" u trecu dimenziju takodje za 0.3m. Zatim sam opcijom line nacrtala stepenista i podeste, na nekim nestima sam koristila opciju offset da nacrtam shupljine a negde sam to radila pravougaonikom. Naravo da ih "udubim" koristila sam push and pull, isto kao i za pravljenje stepenica. Opcijiom paint bucket sam dobila materijalizaciju trave i vode. I za kraj radi lepseg izgleda obrisala sam sve ivice i koristila opciju shadow. Zatim sam ceo crtez prebacila u LayOut i odatle ga eksportovala kao sliku.



Slika Dragana Dobrisavljević
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Dragana Dobrisavljević - petak, 15. mart 2013, 08:12
 

Model je nacrtan uz pomocu komande rectangle,i komandi push/pull.Prvo je napravljen kvadrat dimenzija 30x30cm a zatim je komandom push napravljenja kocka i svi ostali uvuceni ili izvuceni delovi. Stepenice su napravljane uz pomoc komande line i komande push/pull.od materijalizacije korisćena je voda i vegetacija.



prom!
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Katarina Popovic - petak, 15. mart 2013, 08:08
 

*Inicijalnu kocku ivice 30x30 cm kreirala sam kombinacijom alatki Rectangle i Push/Pull

*Korišćenjem alatke Line definisala sam profile stepenišnih krakova (testerastih linija), a zatim ponovnom upotrebom alata Push/Pull definisala međuodnose površina, odnosno zapremina. 

*Takođe, koristila sam i opciju Offset za definisanje ivica travnjaka i vrata koja vodedo bazena.

*Kada je u pitanju materijalizacija, iz kataloga Window / Materials odabrala sam Grass, Glass i Water_Pool_Light.



Slika Vladimir Kuntic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Vladimir Kuntic - petak, 15. mart 2013, 08:08
 

Prvo sam nacrtao kvadrat 30x30 linijom pa sam ga izvukao push/pull funkcijom, zatim sam kocku delio linijama po površini i push/pull funkcijom uvlačio delove. Vrh sam funkcijom offset i push/pull uvukao, a zatim obojio u zeleno, boja colour. Prebacio sam view style na basic da bi linije bile tanje. Slike sam exportovao kao 2D.



Slika Dejan Bursac
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Dejan Bursac - petak, 15. mart 2013, 08:10
 

Zadatu kocku sam napravio uz pomoc komandi rectangle i push/pull, zatim sam takodje uz pomoc istih komandi pravio stepenice i spustao odredjene delove kocke, udubljene povrsine sam prekrio opcijama za materijalizaciju.



Slika Ana Blanuša
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ana Blanuša - petak, 15. mart 2013, 08:20
 

Početnu formu kocke 30x30x30 sam dobila opcijom Rectangle i Push/Pull

Stepenice opcijom Line i zatim, takođe upotrebila Push/Pull opciju.

Zelene površine sam postavila preko opcije Window - Materials.



Slika Nastasja Budjevac
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nastasja Budjevac - petak, 15. mart 2013, 08:22
 

Oba modela sam napravila služeći se osnovno formom (kockom sa zadatim dimenzijama). Zatim sam opcijom push/pull dodala različite elemente (stepenice, šupljine...) koji su učinili ovaj model zanimljivijim. 



Slika Sara Miladinovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Sara Miladinovic - petak, 15. mart 2013, 08:25
 

Ovaj model je nastao od prvobitne kocke ivice 30. Probala sam da na sto jednostavniji nacin formu kocke ucinim zanimljivom, kao i da stepenistem povezem ceo prostor. Od komandi je koricen line,push pull, erase...



Slika Zeljka Ulemek
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Zeljka Ulemek - petak, 15. mart 2013, 08:29
 

Na inicijalnu kocku ivice 30x30 dodavala sam i oduzimala delove oblika kubusa da bih jednostavnu kocku ucinila interesantnijom,a stepeniste postoji radi povezivanja delova. Kocka je nacrtana komandom line i push pull, bas kao i vecina forme.



Nije sa mora, la zato je sa Ade :)
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nikola Marković - petak, 15. mart 2013, 08:34
 

Prvo sam  napravio kocku 30x30cm uz pomoć komande rectangel i push pull, i zatim sam prošavši niz komandi poput: scale, move, copy, select, rotate, line, outher shell, offset, i gumice,.. napravio formu drugačije od one koju sam prvobitno zamišljao. Takođe sam "editovao" materijale i stil prikazivanja. Na kraju sam renderovao sliku uz pomoć V-Ray softverskog dodatka.



Slika Mašan Otašević
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Mašan Otašević - petak, 15. mart 2013, 08:35
 

Kocku ivice 30x30 cm napravio sam pomoću alata Rectangle i Push/Pull. Primenom alatke Line nacrtao sam testerastu liniju stepeništa i, ponovnim korišćenjem opcije Push/Pull, dobio trodimenzionalan oblik. Takođe sam upotrebljavao alatku Offset.

Pojedine površine materijalizovao sam pomocu  Water_Pool.



Slika Mašan Otašević
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Mašan Otašević - petak, 15. mart 2013, 20:29
 

Kocku ivice 30x30 cm napravio sam pomoću alata Rectangle i Push/Pull. Primenom alatke Line nacrtao sam testerastu liniju stepeništa i, ponovnim korišćenjem opcije Push/Pull, dobio trodimenzionalan oblik. Takođe sam upotrebljavao alatku Offset.

Pojedine površine materijalizovao sam pomocu  Water_Pool.



Slika Dusan Bozic
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Dusan Bozic - petak, 15. mart 2013, 08:36
 

Od pocetnog zadatog volumena kocke koji se dobio iscrtavanjem kvadrata i postizanje trece dimenzije komandom push and pull,sam postepeno oduzimao razlicite volumene. Prostor za stepeniste sam dobio tako sto sam iscrtao line komandom nagib stepenista, zatim njegova gazista i cela, komandom push and pull sam ''uvukao'' postignut bazicni oblik. Zid oko stepenista se dobio iscrtavanjem njegovog oblika i udubljivanjem zeljene debljine komandom p and p. Za postizanje jednakih debljina nazidaka na vrhu objekata sam koristio offset komandu. Ove zakrivljene povrsi sam dobio iscrtavanjem kruga komandom circle, zatim brisanjem da bi se dobila samo njegova cetvrtina i na kraju push and pull da bi se dobila visina. Sto se tice materijalizacije, koristio sam ''materials'' za vodu i travu, a ostatak sam ''ofarbao'' u belu boju. Zbog boljeg prikaza celog objekta sam koristio alatku shadow i podesio ''satnicu'' kojom se postize optimalan izgled postignute forme.



Slika Milica Grujicic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milica Grujicic - petak, 15. mart 2013, 08:38
 

Kocku dimenzija 30x30 sam nacrtala koristeći alatke push/pull tako što sam kvadrat (0,3) m. Kasnije sam iscrtala stepenice alatkom line a onda ih oduzimala ili dodavala, zavisi sta mi je trebalo. Kasnije sam se malo igrala , i dobila objekat ispirisan IEANAMI.


Slika Milos Nenadic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milos Nenadic - petak, 15. mart 2013, 08:43
 

Za izradu modela sam prvo pomocu rectangle i push/pull opcija kreirao kocku ivi ce 30x30cm, da bi potom pomocu iscrtavanja linija stepenista i forme kocke, kao i  push/pull deformisao kocku do zeljenog oblika. Korisceni materijali su trava i voda, dok je za renderovanje datih prikaza koriscen program V-Ray for Sketchup.



Slika Danica Cosic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Danica Cosic - petak, 15. mart 2013, 08:45
 

Krenula sam od kocke 30x30 cm koju sam napravila uz pomoc opcije push/pull koju sam primenila na kvadrat zadatih dimenzija. Tu komandu sam primenjivala da bih dobila stepenice, kao i čitavu formu objekta. 



Slika Danica Cosic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Danica Cosic - petak, 15. mart 2013, 22:26
 

caad.skp

Slika Luka Pavelka
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Luka Pavelka - petak, 15. mart 2013, 08:45
 

kocku 30x30cm sam jednostavnim push pull opcijama izoblikovao tako da novonastalo stepenište vodi ka gornjoj površini i navodi na kretanje oko objekta, davajući opciju posmatračima da sagledaju prostor oko ovog objekta, koji može služiti kao osmatračnica.



Slika Ana Radivojevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ana Radivojevic - petak, 15. mart 2013, 08:47
 

Prvo sam uz pomoc komandi rectangle i push/pull napravila kocku. Zatim sam uz pomoc alatke line i push/pull napravila stepeniste. Za materijalizaciju sam koristila water_pool i vegetation_grass_artificial.



Slika Aleksandra Bašić
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Aleksandra Bašić - petak, 15. mart 2013, 08:48
 

Kocka dimenzija nastala je iscrtavanjem kvadrata 30x30cm pomoću komande Rectangle, a treću dimenziju dobila korišćenjem komande Push/Pull. Dobijenu kocku sam dalje transformisala kombinacijom alata Rectangle, Line i Push/Pull. Takodje, koristila sam komandu Offset/Push/Pull za dobijanje udubljenih delova, a za materijalizaciju Window > Materials > Vegetation/Water.



Slika Olga Pantić
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Olga Pantić - petak, 15. mart 2013, 08:52
 

Počela sam sa iscrtavanjem kvadrata u osnovi dimenzija 30x30 cm, onda alatom pull podigla iz onsove kocku iste visine. Zatim sam po stranama crtala bočni izgled stepeništa do visine trećine kocke i alatom push dobila željeni 3d oblik. Svaka naredna komanda se sastojala iz iscrtavanja osnove željene 3d forme, a zatim od push i pull alata, ne bi li se dobio zamišljeni efekat. Za materializaciju sam korsitila Window > Materials > Vegetation/Water. 



Slika Marija Perunicic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marija Perunicic - petak, 15. mart 2013, 08:50
 

Kocku dimenzija 30x30 dobila sam tako sto sam iscrtala ractangle toolom kvadrat a zatim komandom  push/pull izvukla visinu iz osnove.Sve ostalo dobila sam kombinacijom komandi ractangle,line tool-a sa komadom push/pull.Takodje sam koristila  i komandu offset za neke stvari.Posto sam korsitlia V-ray plug in za renderovanje a posle toga nisam mogla da sacuvam sliku u .skp formatu,prilozicu dve slike  u jpgu.



Slika Marija Perunicic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marija Perunicic - petak, 15. mart 2013, 18:55
 

Ispravka

.skp file koji nisam postavila

Slika Marina Milojević
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marina Milojević - petak, 15. mart 2013, 08:53
 

Prvo sam nacrtala kocku 30x30x30, zatim sam koristila alatku pull push pa komandu line kako bih nacrtala ono sto sam htela iseci. Udubljene delove obojila sam pomocu pain bucket.



Slika Ivana Nikolic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ivana Nikolic - petak, 15. mart 2013, 08:53
 

Prvo sam nacrtala kocku 30x30cm, pa sam zatim koristila nekoliko opcija kao sto su pull/push kako bih je deformisala, komandu line kako bih isekla neke delove, zelenu i plavu boju pomocu opcije paint bucket na udubljenim delovima kako bih pokazala ideju na zadatu inspiraciju.



Slika Irena Ivovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Irena Ivovic - petak, 15. mart 2013, 08:56
 

Ove prostorne forme dobijala sam koriscenjem alata za vucenje linija, geometrijskih oblika,alatom "push" za intrudiranje i ekstrudiranje. Takodje,koristila sam "offset" za podizanje "ograda" na terasama. 



Slika Arh bg
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Arh bg - petak, 15. mart 2013, 09:08
 

Uz pomoc komandi rectangle i push/pull napravila sam kocku. Zatim sam uz pomoc alatke line i push/pull napravila stepeniste. Za materijalizaciju sam koristila water pool and vegetation glass.



Slika Tamara Micovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Tamara Micovic - petak, 15. mart 2013, 09:03
 

Najpre sam napravila inicijalnu kocku dimenzija 30cm(300mm) uz pomoc opcija rectangle i push/pull prethodno unosivsi dimenzije. Zatim uz pomoc opcije line iscrtala testerastu liniju stepenista i pomocu opcije push pull dobila ih u 3D obliku. Koristivsi ove opcije line, rectangle, push/pull, kao i uz pomoc opcije offset sam dobila supljine, ispune i ostale zeljene 3D oblike. Za bolje sagledavanje objekta koristila sam opcije pan i orbit. Travnatu povrsinu sam dobila pomocu materials(vegetation).



Slika Jovana Stojiljkovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jovana Stojiljkovic - petak, 15. mart 2013, 09:06
 

Prvo sam nacrtala kocku dimenzija 26x28cm, pa sam alatkom line i Push/Pull dodala stepenice, i izvukla i uvukla delove za vodu i vegetaciju. Opcijom Styles sam dodala zelenu povrsinu i vodu.



Slika Tamara Micovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Tamara Micovic - petak, 15. mart 2013, 09:12
 

Najpre sam napravila inicijalnu kocku dimenzija 30cm(300mm) uz pomoc opcija rectangle i push/pull prethodno unosivsi dimenzije. Zatim uz pomoc opcije line iscrtala testerastu liniju stepenista i pomocu opcije push pull dobila ih u 3D obliku. Koristivsi ove opcije line, rectangle, push/pull, kao i uz pomoc opcije offset sam dobila supljine, ispune i ostale zeljene 3D oblike. Za bolje sagledavanje objekta koristila sam opcije pan i orbit. Travnatu povrsinu sam dobila pomocu materials(vegetation).



Slika Nikola Djurovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nikola Djurovic - petak, 15. mart 2013, 09:06
 

Da bih iscrtao kocku dimenzije 30/30 cm prvo sam koristio opciju LINE za iscrtavanje osnove. Zatim sam opcijom PUSH/PULL osnovi izvukao i trecu dimenziju. Testerastom linijom isctrao nalicje stepenista i takodje PUSH/PULL - om izvukao stepeniste.



Slika Nikola Djurovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nikola Djurovic - petak, 15. mart 2013, 13:25
 

Naknadno stavljam prilog u skp.

Slika Bojana Krstic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Bojana Krstic - petak, 15. mart 2013, 09:21
 

na podlozi sam nacrtala kvadrat pomocu alatke Rectangle i sa Push/Pull podigla visinu i dobila kocku. Zatim sam, opet uz pomoc Rectangle nacrtala kvadrat u osnovi, ali sam ovog puta napravila udubljenje na kocki spustivsi visinu tog kvadrata(Push/Pull). liniju stepenica sam razvukla opet uz pomoc iste alatke .
Za materijalizaciju,sam izabrala teksture ponudjene u opciji Window / Materials. A sa senkom sam se poigrala uz pomoć opcije Shadows.
ovaj proces se zavrsio eksportovanjem slike.



Slika Ana Marija Golob
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ana Marija Golob - petak, 15. mart 2013, 09:29
 

Na početku sam nacrtala kvadrat 30cm x 30cm pomoću alatke Rectangle,a onda sam uz pomoć alatke Push/Pull napravila više prizmi.Stepenište sam radila tako što sam uz pomoć opcije Line nacrtala prvo testerastu liniju a zatim uz pomoć Push/Pull opcije dala sam stepenicama 3 dimenziju.Na prvom radu sam ubacila senku kao detalj,a na drugom sam uklonila ivice objekta.

Slika Ana Marija Golob
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ana Marija Golob - petak, 15. mart 2013, 21:23
 

S obzirom da sam imala tehničkih problema saljem sad kompletan rad u nadi da cete ga pogledati.

Na početku sam nacrtala kvadrat 30cmx30cm pomoću alatke Rectangle,a onda sam uz pomć alatke Push/Pull napravila više prizmi.Stepenište sam radila tako što sam uz pomoć opcije Line nacrtala prvo testerastu liniju,a zatim uz pomoć Push/Pull opcije dala sam stepenisama 3 dimenziju.Na prvom radu sam ubacila senku kao detalj,a na drugom sam ukonila ivice objekta.



Slika Neda Markovski
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Neda Markovski - petak, 15. mart 2013, 09:33
 

Prvo sam napravila kocku 30x30x30 cm uz pomoc opcija Rectangle i Push/Pull. Zatim sam uz pomoc opcija Line i Push/Pull napravila stepenice, a uz pomoc Circle i Push/Pull bazen. Takodje sam koristila i Paint Bucket da bih predstavila vodu i vegetaciju. Da bi objekat izgledao stvarnije koristila sam opciju Shadows.



Slika nenad stijovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la nenad stijovic - petak, 15. mart 2013, 09:37
 

Koristeci se opcijama rectangle i postavljanjem odgovarajucih dimenzija izvukao sam gabarit kocke kao inicijalnu formu.
Za dalju modifikaciju i izradu stepenista koristio sam se line tool-om iscrtavajuci testerastu liniju. Alatkom push/pull dovrsio sam stepenista koristeci opciju offset (sam je racunar prepoznavao).
U opciji materials koristio sam osnovne teksture a prilikom cuvanja fajlova eksportovao sam ih kao 2D grafiku i sacuvao u jpeg formatu koji je dalje modifikovan za potrebe zadatka.



Slika Marko Nikolić
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marko Nikolić - petak, 15. mart 2013, 09:42
 

Prvo sam nacrtao kvadrat veličine 30x30cm alatkom rectangle a zatim sa push/pull izvukao 30cm i dobio kocku. Na jednoj od strana sam pomoću line alatke iscrtao stepenišni krak, podest kao i visinu jednog objekta, a zatim ponovo sa push/pull dobio željeni rezultat. Funkcije tome slične sam ponovio još par puta. Dobijeni objekat sam na nekim određenim mestima materijalizovao.



Slika Djordje Stojsavljevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Djordje Stojsavljevic - petak, 15. mart 2013, 09:42
 

koristio sam funkciju push-pull.



Slika Aleksandra Panajotov
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Aleksandra Panajotov - petak, 15. mart 2013, 09:44
 

Prvo sam napravila kocku 30*30*30 cm,a onda sam je modifikovala uz pomac komandi Rectangle i Push/Pull. Koristila sam i opcije materials i Paint Bucket.



Slika Katarina Sakic
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Katarina Sakic - petak, 15. mart 2013, 09:46
 

Pri izradi kocke korstila sam rectangle tool + pull/ push tool unoseci zeljene dimenzije. Stepenista sam nacrtala koristeci se line tool-om za crtanje testeraste linije pa onda push/pull tool-om za kompletiranje stepenista. Teksture na krovu su izabrane iz opcije materijala.



Slika Isidora Babovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Isidora Babovic - petak, 15. mart 2013, 09:51
 

nacrtala sam inicijalnu kocku 30x30x30 pomocu opcije line i push/pull,zatim sam spustala odredjene jedinice isto opcijom push/pull.stepeniste sam definisala line tool-om.odredjene povrsine sam bojila.



Slika milad nikbakht
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la milad nikbakht - petak, 15. mart 2013, 10:12
 

za izradu ovog modela koristio sam  komandu line za iscrtavanje rampe, a zatim push/pull za deformisanje kocke(koristio sam komandu rectangle za rupe i vrate). za boju komandu paint bucket(water folder i green color).

Slika solawote lukoki
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la solawote lukoki - petak, 15. mart 2013, 10:10
 

za izradu ovog modela koristila sam  komandu line za iscrtavanje rampe, a zatim push/pull za deformisanje kocke(koristila sam komandu rectangle za rupu i vratu). za boju komandu paint bucket(water folder i green color).

 

Slika Stefan Karajovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Stefan Karajovic - petak, 15. mart 2013, 10:34
 

Za pocetak sam pomocu opcije rectangle nacrtao u osnovi kvadrat 30x30. Zatim ga preko opcije line podelio dijagonalama.Nakon toga uz pomoc push/pull izdigao sam, na visini istoj kao sto je duzina stranice kvadrata, izdigao jednu cetvrtinu kvadrata koju sam dobio podelom dijagonalama. To sam uradio sa svim cetvrtinama ostavljajuci mesta za platformu koja vodi do najviseg dela ovog sklopa.Zatim sam na svaku cetvrtinu trouglastog oblika nacrtao identican trougao manje povrsine,zatim sam uz pomoc opcije push/pull udubio te trouglice i srafirao ih zelenisom.Na jednoj od fasada koja mi se cinila praznom uradio sam isto to samo bez srafure.



Slika Stefan Danilovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Stefan Danilovic - petak, 15. mart 2013, 10:32
 

Kao prvo, krenuo sam od kocke 30x30cm. Sledece sto sam uradio smakao sam dva modularna kubusa, jedan veritkalni jedan horizontalni. Koristeci push/pull izvukao sam stepeniste(bez testeraste linije, mislio sam da je mala razmera za tako nesto) i dobio i komunikaciju prostora. U materials sam nasao vodu i travu i komletirao objekat. 



Slika Djordje Jovanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Djordje Jovanovic - petak, 15. mart 2013, 11:35
 

pri iscrtavanju, koristio sam funkcije push/pull.i za bojenje alatku color blecket



Slika Jovana Mandic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jovana Mandic - petak, 15. mart 2013, 11:54
 

Najpre sam napravila kvadrat 30*30 ( opcija rectangle), a zatim sam izvlacenjem ( push/pull) dobila kocku. Istim postupkom sam dobijala uvucene i izvucene oblike. Neke delove sam obojila(paint bucket). Takodje, sakrila sam ivice, a na 2. slici  sam dodala efekte (windows-styles).



Slika Katarina Tasevska
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Katarina Tasevska - petak, 15. mart 2013, 11:57
 

Pomocu komande line i push/pull oblikovala sam stepenice. Istu komandu push/pull i rectangle  koristila sam kako bi izdubila kocku i dobila zeljeni oblik. Zatim sam komandom materials obojila zeljene povrsine.



Slika Sylvia Nyambeki
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Sylvia Nyambeki - petak, 15. mart 2013, 12:07
 

za izradu ovog modela koristila sam  komandu line za iscrtavanje rampe, a zatim push/pull za deformisanje kocke(koristila sam komandu rectangle za rupe i vratu). za boju komandu paint bucket(water folder i green color).

 

Slika David Jeremic
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la David Jeremic - petak, 15. mart 2013, 12:05
 

Za izradu ovog modela koristio sam komandu line za iscrtavanje stepenista, a zatim push/pull za deformisanje kocke. Takodje sam koristio grass materijal. Ova dobijena forma je izvedena iz kocke dimenzija 30x30cm.



Slika Isidora Avramovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Isidora Avramovic - petak, 15. mart 2013, 12:06
 

Kocku ivice 30 cm nacrtala sam kombinacijom komandi rectangle i push/pull. Nakon toga sam kreirala stepenice pomocu alatke line, pa ponovo iskoristila push/pull da bih dobila trodimenzionalni oblik. Sve supljine, ispupcena i ostale varijacije forme sam dobila koriscenjem ovih alatki. Zelene povrsine sam postavila zahvaljujuci opciji materijals/vegetation.



Slika Violeta Zivkovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Violeta Zivkovic - petak, 15. mart 2013, 12:10
 

Kocka, ivice 30 cm, nastala je kombinacijom komandi rectangle i push/pull. Nakon toga sam kreirala stepenice pomocu alatke line, pa sam koristila push/pull da bih dobila trodimenzionalni oblik. Koristila sam materijalizaciju u opciji window, vegetation i water.



Slika Luka Minic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Luka Minic - petak, 15. mart 2013, 12:29
 

nacrtao samo kvadrat 30x30. nakon toga sam opcijom push/pull podigao ga na visinu 30 i dobio kocku. opcijom push/pull sam oblikovao objekat. zelenilo i vodu am ubacio pomocu opcije paint bucket.



Slika Danijel Obradovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Danijel Obradovic - petak, 15. mart 2013, 12:31
 

Kocka, ivice 30 cm, nastala je kombinacijom komandi rectangle i push/pull. Nakon toga sam kreirao stepenice pomocu alatke line, koristio sam push/pull da bih dobio trodimenzionalni oblik. Koristio sam materijalizaciju u opciji window, vegetation, water i glass.



Slika Milica Glavonjic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milica Glavonjic - petak, 15. mart 2013, 12:32
 

Kocku inspirisanu KOLEKCIJOM IENAMI sam dobila tako sto sam prvo, pomocu rectangle tool-a nacrtala kvadrat u osnovi, a zatim pomocu push/pull tool- dobila trecu dimenziju .pomocu istih alata sam dobila i ostale elemente. 



Slika Natalija Cvetanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Natalija Cvetanovic - petak, 15. mart 2013, 12:42
 

Nacrtala sam kocku dimenzija 30x30x30, pomocu komandi LINE i PUSH/PULL. Zatim sam se koristila komandama RECTANGLE i PUSH/PULL cime sam vrsila intervencije na kocki. Materijalizaciju sam dodala komandom PAINT BUCKET.



Slika solawote lukoki
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la solawote lukoki - petak, 15. mart 2013, 12:44
 

za izradu ovog modela koristila sam  komandu line za iscrtavanje rampe, a zatim push/pull za deformisanje kocke(koristila sam komandu rectangle za rupu i vratu). za boju komandu paint bucket(water folder i green color).

Slika Nikola Milic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nikola Milic - petak, 15. mart 2013, 12:54
 

napravio sam model koristeci draw rectangle i line + push pull., oboji fasadu, prozore takodje oboji transparent bojom i oboji travu bojom vegetacije



Slika Eric Talma
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Eric Talma - petak, 15. mart 2013, 13:09
 

koristio sam Rectangle, Line, Push/Pull, Erease i stavio sam senku/shadow i materijal/material. 



Slika ana ivanisevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la ana ivanisevic - petak, 15. mart 2013, 13:16
 

Pri izradi modela kocke stranice 30cm korstila sam komande: line, rectangle tool, pull/ push tool unoseci zeljene dimenzije. Stepeniste sam nacrtala koristeci line tool za crtanje testeraste linije i push/pull tool.



Slika Tijana Petrovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Tijana Petrovic - petak, 15. mart 2013, 13:17
 

Inicijalnu kocku 0.30x0.30x0.30 cm nacrtala sam kombinacijom komandi RECTANGLE i PUSH/PULL. Stepenice sam dobila koristeci komande LINE i PUSH/PULL, a odredjene povrsine obojila alatkom PAINT BUCKET.



Slika Marko Ilic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marko Ilic - petak, 15. mart 2013, 13:18
 

Prvo sam nacrtao kocku ekstrudiranjem kvadrata,zatim sam takodje opcijom ekstrud oduzimao kvadrate i dobijao formu.Stepeniste sam radio tako sto sam na stranicama kocke nacrtao testerastu liniju sa debljinom ploce dobivsi zatvorenu povrsinu koju sam takodje ekstrudirao za sirinu stepenista.Zeleni blokovi su radjeni preko opcije ofset a zatim extrude ka dole za odredjenu visinu.



Slika Aleksa Микић
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Aleksa Микић - petak, 15. mart 2013, 13:29
 

Model nastao inspirisan kolekcijom IENAMI. Prilozeni fajlovi radjeni su u SketchUp-u. Prvobitna forma je bio kvadrat 30x30cm koji je pomoću opcije Push/Pull izdignut u kocku visine takođe 30cm. Stepenice sam odradio pomoću cik cak linije i ponovo opcije Push/Pull. Ubacio sam senku koja je rezultat osunčanosti oko 10-11h ujutru. Zatim sam linije uklonio preko opcije View/Edge Style.


Slika Danijela Strainovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Danijela Strainovic - petak, 15. mart 2013, 13:30
 

Nacrtala nam stepenice pomoci linija pa sam sa push pull napravila debljinu. Onda sam ih sacuvala kao grupu i kopirala. Sve sam crtala u vecoj razmeri pa sam smanjila posle. Imala sam problema sa travom , pa sam je obrisala.



Slika Milica Stankovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milica Stankovic - petak, 15. mart 2013, 13:31
 

Napravljenu kocku 30*30*30 sam komandom push/pull oblikovala i dodala razne teksture.



Slika Bojan Vuckovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Bojan Vuckovic - petak, 15. mart 2013, 13:44
 

Nacrtao sam kvadrat stranice 30.Zatim sam izdigao deo tog kvadrata na isto tolikoj visini. Sa strana sam nacrtao stepenice. I na krovnoj ravni nacrtao zelenilo.



Slika Nikola Stevanović
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nikola Stevanović - petak, 15. mart 2013, 13:47
 

Koristio sam rectangle tool za iscrtavanje osnove kocke, potom push toolom iz osnove kvadrata napravio kocku. Za detalje sam koristio line tool, i/ili push tool, u zavisnosti od određenog detalja. Materijalizaciju opcijom windows>materials. Ivice sam isključio opcijom edge styles.



Slika Milan Beč
Одговор: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milan Beč - petak, 15. mart 2013, 13:51
 

prvo sam napravio kocku dimenzija 30x30x30 koristeci opcije line i push/pull, zatim sam odredjene jedinice spustao istim komandama. odredjene delove sam bojio i tako dobio efekat trave, stakla i drveta. stepeniste sam isto definisao opcijom line. prvi put koristim ovaj program i mislim da sam se dosta dobro snasao.



Slika Izabel Hamza
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Izabel Hamza - petak, 15. mart 2013, 14:09
 

Kocku stranica 30cm napravila sam pomocu alata rectangle i push/pull, stepenista pomocu line i push/pull, linije pomoci line-a, bazen pomocu circle i push/pull i isekla sam ga sa pravugaonikom koji sam napravila sa rectangle-om, travu sam ubacila pomocu window/components, a staklene povrsine sam obradila sa window/materials/water pool light



Slika Bosko Zakula
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Bosko Zakula - petak, 15. mart 2013, 14:05
 

Crtao sam kocku pa sam sa push i pull oduzimao prostor koji sam dobijo iscrtavanjem linija la line funkcijom. Iz materijals sam dodao travu , ali nije to to.



Slika Jelena Dzinovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jelena Dzinovic - petak, 15. mart 2013, 14:27
 

Prvo sam napravila kocku 30x30x30cm. Odredila sam rectangle u osnovi koliki ce biti podest, duzina stepenisnih krakova, i opcijom Push/Pull izdizala sam I spustala sam te povrsine i dobio sam ovaj model. Posle sa rectangle napravila sam povrsine sa kim sam “igrala”. Na kraj, sam postavila I zelene boje gazista.



Slika Isidora Opacic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Isidora Opacic - petak, 15. mart 2013, 14:29
 

Pomoću alata Rectangle i Push/pull sam napravila kocku, zatim sam je preoblikovala i napravila stepenište komandama Line i Push/pull. Dodala sam materijalizaciju iz menija Window > Materials radi dočaravanja funkcije objekta.



Slika Irena Ivovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Irena Ivovic - petak, 15. mart 2013, 14:49
 

Koristila sam linije i geometrijske figure,koje sam opcijom "push-pull" intrudirala i ekstrudirala i tako dobijala razne forme. Takodje,koristila sam opciju offset za dupliranje geometrijskih formi,i alat materials za dodavanje trave.Fotografije sam dobila renderingom.



Slika Nikoleta Savic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nikoleta Savic - petak, 15. mart 2013, 14:51
 

Koristeci se ovim programom dobilja sam zeljenu formu inspirisanu kolekcijom ienami. Pri oblikovanju koristila sam opciju rectangle zatim push and pull, kako bi dobila pocetni kubus koji sam kasnije takodje pomocu opcija rectangle, push and pull, kao i opcije line i offset modifikovala do krajnje forme. Takodje sam koristila pattern iz materials za zelenilo.



Slika Milena Djukic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milena Djukic - petak, 15. mart 2013, 15:09
 

Inicijalnu kocku duzine ivica 30/30/30 cm, sam transformisala koriscenjem alatke push-pull, alatkom line sam nacrtala testerastu liniju, njenim izvlacenjem sam nacrtala stepeniste.Alatkom offset sam uvukla deo povrsine, alatkom Paint-Bucket, sam dodala travnu povrsinu i bazen.



Slika Andreja Milanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Andreja Milanovic - petak, 15. mart 2013, 15:25
 

Prvo sam napravila kocku 30x30x30 cm uz pomoć alatke Rectangle i Push/Pull.Onda sam sa jedne strane kubusa konstruisala testerasu liniju od koje sam formirala stepenice ( Line + Push/Pull ) .Za pravljenje udubljenja u kome se nalazi vegetacija koristila sam Offset + Push/Pull, i za farbanje Paint Bucket. Takođe, za bolji prikaz objekta, iskoristila sam Shadow Settings i Show/Hide Settings kao i View --> brojne opcije ( Style,Shadows, Edge Style, Face Style, itd. )



Slika Anja Djuric
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Anja Djuric - petak, 15. mart 2013, 15:32
 

Kocka ivice 30 cm, nastala je koriscenjem alatke push/pull i bojenjem pojedinih delova pomocu alatke paint bucket.



Slika Anja Djuric
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Anja Djuric - subota, 16. mart 2013, 12:08
 

* skp.

Slika Andjela Ristic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Andjela Ristic - petak, 15. mart 2013, 15:46
 

Najpre sam pomocu alatke line i push//pull definisala strukturu kocke 30x30cm.
Kocku sam podelila opcijom line na 3x3 modula kako bi mi bilo lakse da je modelujem.
Stepeniste sam najpre nacrtala u osnovi pa sam izvlacila pomocu push/pull alata na zeljenu visinu, Teksturu sam podesila pomocu opcija> windows-materials-vegetation. 



Slika solawote lukoki
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la solawote lukoki - petak, 15. mart 2013, 16:06
 

Za izradu ovog modela koristila sam  komandu line za iscrtavanje stepenice, a zatim push/pull za deformisanje kocke(koristila sam komandu rectangle i cicle za rupu i vratu). za boju komandu paint bucket(water, vegetation,wood i fencing folders).


Slika Jelena Vujasin
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jelena Vujasin - petak, 15. mart 2013, 16:10
 

Koristeci opcije Rectangle i Push/Pull, kreirala sam inicijalnu kocku,kojoj sam zatim istim,kao i opcijom Follow me dodala stepenice,visine 18,7cm.

Na vrhu same kocke koristeci opciju Push/Pull, odredila sam medjusobne odnose povrsina i odredila im dubinu odnosno visinu. 

Takodje sam se koristila opcijom materijalizacije, odnosno Window / Materials, tacnije Brick_Rough_Dark, Tranclucent_Glass_Gray i Vegetation_Grass1.

 

 

 

 



Slika Предраг Дачић
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Предраг Дачић - petak, 15. mart 2013, 18:00
 

Prvo sam napravio kocku 30x30x30cm,
zatim testerastu liniju za stepenice,
pa koristio push/pull,
offset i ovie
i dodao teksturu.



Slika Anastasija Kanazarevic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Anastasija Kanazarevic - petak, 15. mart 2013, 19:06
 

Počevši od kocke 30/30/30cm krenula sam da pravim nivoe i stepenice kako bi moglo da se prelazi sa jednog na drugi nivo...stepenice sam pravila pomocu line tool-a, dizala stepenik po stepenik tako da napravim površ koju sam zatim pretvorila u 3D pomoću push/pull tool-a. I na kraju sam na odredjenim mestima, gde mi se činilo da se uklapa, stavljala zelene površine



Slika Olga Srejic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Olga Srejic - petak, 15. mart 2013, 19:09
 

skp uspesno smanjen

Slika Katarina Milanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Katarina Milanovic - petak, 15. mart 2013, 19:37
 

Prvo sam nacrtala kocku 30x30x30, zatim sam nacrtala oblike koje sam zelela na kocki i na kraju uz pomoc opcije push-pull sam pomerala i pravila povrsine. Koristila sam teksturu "water" za bojenje vode i "vegetation" za zelene povrsine.



Slika Ana Rasulic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ana Rasulic - petak, 15. mart 2013, 19:43
 

Na kocki 30x30x30 sam prvo linijom podelila povrsinu koju cu da menjam. Kombinacijom komande push/pull sam izdizala i spustala odredjene povrsi, praveci stepenike i udubljenja. Opciju materials, sam iskoristila za pokrivanje odredjenih povrsina.



Slika Duska Prodanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Duska Prodanovic - četvrtak, 21. mart 2013, 20:06
 

ODLICNO,KOLEGINICE!!! 

Slika Ana Rasulic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ana Rasulic - četvrtak, 21. mart 2013, 20:49
 

.

Slika Александар Гајић
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Александар Гајић - petak, 15. mart 2013, 21:48
 

Kocku sam nacrtao korišćenjem alatke push pull, a ya detalje sam koristio line tool



Slika Igor Mladenović
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Igor Mladenović - petak, 15. mart 2013, 22:33
 

Kocku ivice 30 cm kreirao sam pomocu alata Rectangle i Push/Pull. Primenom alatke Line nacrtao sam testerastu liniju stepenista i, ponovnim koriscenjem opcije Push/Pull dobio trodimenzionalan oblik. Takodje sam upotrebljavao alatku Offset da bih dobio odredjena ponavljanja. 

Pojedine povrsine pokrio sam materijalizacijom Water_Pool i  Translucent_Glass_Tinted.



Slika Ljubica Birač
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ljubica Birač - petak, 15. mart 2013, 22:52
 

Prvo sam nacrtala kvadrat 30*30cm a zatim pomocu push/pull alatke dobila trecu dimenziju. Sa line tool-om sam iscrtala liniju za stepeniste u 2d pa sa push/pull 3d.Takodje sa push/pull i line alatkom sam formirala oblike u prostoru. Za materijalizaciju sam koristila vegetation i water.



Slika Aleksandar Lukic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Aleksandar Lukic - petak, 15. mart 2013, 23:09
 

Na pocetku sam pomocu line tool-a nacrtao kvadrat dimenzija 0.3* 0.3 m a zatim sa push/pull tool-om dobio i trecu dimenziju. Formu sam takodje dobio sa line i push/pull alatkom, uvlacenjem ili izvlacenjem pojedinih delova. Za materijalizaciju sam iskoristio vegetation_ grass.



Slika Jovana Laketić
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jovana Laketić - petak, 15. mart 2013, 23:51
 

Koristeci opciju rectangle, napravila sam kocku dimenzija 30x30x30. Sa line tool-om i push/pull pravila sam odredjene prostorne oblike. Neke od opcija koje sam jos koristila su offset i move. Stepenice sam pravila line tool-om kontrolisuci duzine linija.



Slika Luka Markovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Luka Markovic - petak, 15. mart 2013, 23:58
 

as



Slika Luka Markovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Luka Markovic - subota, 16. mart 2013, 01:07
 

Kocka 30/30/30 je dobijena pomocu rectangle tool-a a svi ostali oblici line i push tool-a.

Slika Jelena Korolija
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jelena Korolija - subota, 16. mart 2013, 03:10
 

inicijalnu kocku duzine ivica 30/30/30 cm, sam transformisala pomocu komandi push/pull i offset. takodje sam dodala teksturu zelenila.



Slika Kristina Ranimirov
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Kristina Ranimirov - subota, 16. mart 2013, 15:23
 

Izvinjavam se, zaboravila sam da prilozim i skp fajl. sad ga prilazem.

Slika Isidora Babovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Isidora Babovic - subota, 16. mart 2013, 19:43
 

zaboravila sam da prilozim skp fajl, sada ga prilazem. 

Slika Milan Beč
Одговор: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milan Beč - subota, 16. mart 2013, 19:47
 

.skp

Slika Nina Aleksic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Nina Aleksic - nedelja, 17. mart 2013, 00:43
 

Nakon konstruisanja kocke zadatih dimenzija, koristila sam line komandu kako bih oznacila ono sto sam isekla, komandom push/pull. Materijalizaciju sam uradila uz pomoc Window/ Materials kataloga.

Za renderovanje sam koristila plugin pod nazivom ArielVision.

 

Slika Aleksandra Mladenović
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Aleksandra Mladenović - nedelja, 17. mart 2013, 02:37
 

Najpre sam napravila inicijalnu kocku dimenzija 30cm(300mm) uz pomoc opcija rectangle i push/pull prethodno unosivsi dimenzije. Zatim uz pomoc opcije line iscrtala testerastu liniju stepenista i pomocu opcije push pull dobila ih u 3D obliku. Koristivsi ove opcije line, rectangle, push/pull, kao i uz pomoc opcije offset sam dobila supljine, ispune i ostale zeljene 3D oblike. Za bolje sagledavanje objekta koristila sam opcije pan i orbit. Travnatu povrsinu sam dobila pomocu materials(vegetation).



Slika Dalibor Tasic
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Dalibor Tasic - nedelja, 17. mart 2013, 20:05
 

Koristio sam komandu Line i iscrtao stepenisne delove, a zatim sam komandom Push/Pull oblikovao te delove kocke. Za materijalizaciju sam izabrao Vegetation_Grass_Artificial.

Slika Ana Milutinovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Ana Milutinovic - ponedeljak, 18. mart 2013, 23:51
 

Pri izradi kocke korstila sam rectangle tool + pull/ push tool i unosila željene dimenzije. Stepeništa sam nacrtala koristeći line tool za crtanje testeraste linije pa onda push/pull tool-om uvlačenjem dobila3D . Teksture su izabrane iz opcije materijala.



Slika Luka Trailovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Luka Trailovic - sreda, 20. mart 2013, 16:53
 

Od kocke koju sam prethodno napravio sam oduzimao i pravio model

 

 

Izvinite Zbog ovolikog kasnjenja imao sam nekih problema za internetom


Slika Sanja Đurić
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Sanja Đurić - nedelja, 24. mart 2013, 23:45
 

U programu Sketch up, koristila sam opcije kao sto su push/pull, offset, divide, line, rectangle i neke materijale, poput trave.



Slika Jelena Bosnjak
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Jelena Bosnjak - petak, 29. mart 2013, 19:45
 

Prvo sam nacrtala kvadrat od koga sam uz pomoc funkcije push and pull napravila kocku 30x30. Posle sam takodje koristila opciju push and pull, kao i offset. Na kraju sam koristila boje i teksture.



Slika Melina Rebronja
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Melina Rebronja - subota, 30. mart 2013, 23:30
 

Korišćeni: rectangle, push/pull, line, offset; za pomoć protractor i tape measure.

Preko window/materials dodate su bela i zelena boja i ,,voda".

Veliki deo ivica je skriven.

Dodata senka preko view/shadows.

Preko window/styles promenjena pozadina.



Slika Božidar Janković
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Božidar Janković - sreda, 3. april 2013, 14:01
 

kocku dimenzija 30/30/30 cm sam napravio koristeci alatke push/pull tako sto sam kvadrat 30/30 cm razvukao do kocke, sa istom alatko sam pravio udubljenja i ispupcenja unutar nje, takodje sam koristio alatku za materijalizaciju (vegetation).



Slika Milena Zivanovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Milena Zivanovic - sreda, 3. april 2013, 14:13
 

Milena Zivanovic



Slika Marija Vukomanović
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marija Vukomanović - petak, 5. april 2013, 20:55
 

uz pomoć komande rectangle konstruisala sam kvadrat određenih dimenzija, a us pomoć komande pull-push dala mu treću dimenziju. takođe koristeći komande rectangle i pull push, kostruisala sam stenpenice. dodala sam teksture koristeći vegetation i water.


Slika Marija Vukomanović
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Marija Vukomanović - petak, 5. april 2013, 21:08
 

slika 2


Slika Mirjana Babic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Mirjana Babic - petak, 19. april 2013, 01:15
 

Opcijom rectangle i line sam iscrtala osnovu, sa push/pull sam napravila 3d model kocke. Potom sam iscrtala stepenice sa opcijom line i podigla ih sa push/pull. Na vrhu sam napravila udubljenje koje predstavlja bazen i za to sam koristila paint bucket. Da bi uredila objekat koristila sam soften edges i shadows.



Sta reci? :D
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Katarina Jolovic - ponedeljak, 22. april 2013, 19:13
 

Koristila sam push/pull, rectangle



Slika Mirjana Devetakovic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Mirjana Devetakovic - subota, 29. juni 2013, 15:06
 

Katarina, pogledajte rad Mašana Otaševića!!!

Slika Katarina Tasevska
Odgovor: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Katarina Tasevska - četvrtak, 9. maj 2013, 14:58
 

Najpre sam nacrtala kocku ivice 30 cm (0.3m) pomocu komandi rectangle i push/pull. Nakon toga sam podelila na vise medjusobno povezanih celina po slobodnom nahodjenju.



Slika Aleksandar Subotic
Re: Zadatak 02 - Kocka inspirisana kolekcijom IENAMI
napisao/la Aleksandar Subotic - utorak, 25. juni 2013, 21:43
 

-prvo sam nacrtao kocku 30x30cm pomocu komande line, i push up,

-zatim sam koristio materials, za promenu boje , u belu,

-zatim sam opet potrebio line, da bih nacrtao ramu i stepenice. tu sam koristio i copy za kopiranje vise stepenika.

-travu i devojcicu sam pronasao na 3D Warehouse

-koristio sam i move komadu , kako bih pomerio travu i devojcicu na zeljeno mesto

-za kraj, sa ukljucio V-ray gde sam i sacuvao ove priloge

 

.skb fajl je na ovom linku (4.5MB) >  http://www.sendspace.com/filegroup/8H%2BlDsptGLoP3npC5DvQFA