Zadatak 2_Dorada Zadatka 1 i bliže definisanje teze

Sonja Kesic

 
Foto van Sonja Kesic
Sonja Kesic
door Sonja Kesic - zaterdag, 3 maart 2012, 11:49
 

_novi termin odrzavanja vezbi

Kolege, molim vas na ovom mestu potvrdite da li vam odgovara novi predlozeni termin vezbi, ponedeljak od 14.00-18.00.

Cilj je da se uklopimo i sa predavanjem koje je ponedeljkom od 18.15.

SonjaK.

Foto van Miomira Ristic
Re: Sonja Kesic
door Miomira Ristic - zaterdag, 3 maart 2012, 19:17
 

Da :)

Foto van Sonja Kesic
Re: Sonja Kesic
door Sonja Kesic - zaterdag, 3 maart 2012, 19:57
 

Da ne ispadne da sam egocentrik, tema se zove "dogovor oko novog termina vezbi" a ne kao ja. :) A sad ne mogu da promenim.

Foto van Jovana Madzarevic
Re: Sonja Kesic
door Jovana Madzarevic - zaterdag, 3 maart 2012, 23:01
 

Odgovara,odgovara :)

Foto van Milica Vujanic
Re: Sonja Kesic
door Milica Vujanic - zondag, 4 maart 2012, 13:47
 

sla\em se!

Foto van Jovana Tosic
Re: Sonja Kesic
door Jovana Tosic - zondag, 4 maart 2012, 17:46
 

Drage kolege,

ja se ne slažem sa promenom rasporeda spajanjem svih časova u jedan dan.

Da je spajanje časova odlična ideja (kako je rekla koleginica Sonja Kesić „da se ne cimamo tri puta nedeljno po dva sata“), verovatno bi to uradili i profesori koji su sastavljali raspored. Smatram da grupisanje časova u jedan dan nije dobro jer se pitanja i problemi akumuliraju u toku nedelje, rešavaju jednom nedeljno, a teza mora biti gotova za 4 nedelje, što bi značilo da imamo još toliko termina za konsultacije do odbrane teze.

Slažem se sa koleginicom Miomirom, koja je rekla da je studio važniji od planiranja slobodnog vremena, pa zato mislim da svako svoje obaveze van fakulteta, ne treba da nameće ostalim kolegama, i utiče na broj i efektnost mentorskih konsultacija, već da ih uskladi prema zvaničnom rasporedu za ovaj semestar.

Mislim da nije kolegijalno zarad ličnih interesa, koji se predstavljaju kao kolektivno dobro, dovoditi u pitanje rad ostalih studenata, i stavljati u neravnopravan položaj prema studentima iz drugih studija koji imaju časove dva puta nedeljno. Da vas podsetim, da je u petak, na času, od 16-19:30 konsultacije obavilo samo pet studenata, i profesor je rekao da sledeće nedelje imamo čas u sredu i u petak.

Vidimo se, pozdrav!

Foto van Sonja Kesic
Re: Sonja Kesic
door Sonja Kesic - zondag, 4 maart 2012, 19:27
 

Jovana, mislim da ti odnos 9 prema 1 mnogo govori.

Nije mi jasno, na vezbama si potvrdila da se slazes sa ostalim kolegama a sada je prica potpuno suprotna.

Takodje, kolege su pristale da ti prepuste pricu u teminu koji ti odgovara i ne preklapa se sa tvojim obavezama.

Takodje, svakom studentu se u jednoj nedelji po kurikilumu "dodeljuje" pola sata konsultacija.

Foto van Jovana Tosic
Re: Sonja Kesic
door Jovana Tosic - zondag, 4 maart 2012, 20:13
 

Sonja, da smo se svi složili na prošlom času, zašto bi uopšte bilo daljeg potvrđivanja na forumu?

Znamo da je to predlog par kolega, ima i nekih koji su suzdržani.

A što se tiče konsultacija od pola sata, valjda znaš da nastava treba da bude interaktivna. Zato i postoji ovaj forum, da bi svi pratili rad svojih kolega, i uključili se na času, kako bi svima bio što potpuniji i bolji projekat.

Sara Miljus
Re: Sonja Kesic
door Sara Miljus - zondag, 4 maart 2012, 21:10
 

Ja se apsolutno i potpuno slazem sa predlozenim terminom.

Foto van Milica Vujanic
Re: Sonja Kesic
door Milica Vujanic - maandag, 5 maart 2012, 00:26
 

ljudi, dogovoricemo se, nepa potrebe za ovakvim situacijama...

profil slika
Re: Sonja Kesic
door Mihailo Pejcinovic - maandag, 5 maart 2012, 04:32
 

Koliko sam ja razumeo, imamo vezbe 2 puta nedeljno sve dok ne formulisemo svoje teme za tezu, zatim imamo vezbe 1 nedeljno dok ne zavrsimo tezu, a posle se ponovo vracamo na 2 puta nedeljno dok budemo radili projekat! Tako je profesor rekao! A slazem se da vezbe budu u ponedeljak!

Foto van Sonja Kesic
Re: Sonja Kesic
door Sonja Kesic - maandag, 5 maart 2012, 09:48
 

Mihailo, i ja sam tako razumela.

Jovana, potvrdjujemo na forumu, iz razloga sto sam dobila zadatak, od profesora i asistenta da pokrenem ovakvu grupu, gde bismo svi javno rekli sta imamo.

Ja sam kolege i putem maila, i sms-a kontaktirala i veruj mi da suzdrzanih i suprotnog misljenja nema.

Foto van Zeljka Gospavic
Re: Sonja Kesic
door Zeljka Gospavic - dinsdag, 6 maart 2012, 13:44
 

Slazem se! :)  Bila sam na putu oprostite na malom kasnjenju,..

Foto van Miomira Ristic
Re: Sonja Kesic
door Miomira Ristic - dinsdag, 6 maart 2012, 22:39
 

Drugari kolege,

Ocito je doslo do nekog nesporazuma cim se ovolika prasina podigla oko promene i spajanja termina vezbi, kao da se radi o povelji casti! Procitala sam svoje ime( tek sada) u odgovoru kolegenice Jovane na celokupnu situaciju i zapitala se cemu sve to? Stojim iza toga da je prioritet studio tj.fakultet ( mada studiram jos jedan fakultet, ali sam odabrala  da 'trpi' zbog primarnih obaveza na arhitekturi). Nesto mora da se zrtvuje zarad drugog. Elem, time sto bi imali jedan termin( jedan radni dan na fakultetu) ne bi se odrazilo na kvalitet rada na tezi i nikog ne bi ugrozili. Zar ne? Time bi dobili na vremenu i za fakultetske i ostale aktivnosti. Ostale kolege nisu odgovorile iz ko zna kojih razloga, a ne zato sto im treba nedelju dana da se odluce. Nasa solidarnost se odrazila u tome da iako neko od kolega ima i drugih obaveza tog dana, zasluzuje prednost u izlaganju, jedan vrlo logican i svrsishodan potez.Time su svi srecni i zadovoljni, niko nije uskracen konsultacija i strucne pomoci.

Mislim da treba vise da se pozabavimo aktuelnim temama sto se tice naseg rada, a ne vaganja da li je ili nije pravedno/ pametno/ podobno spajanje termina vezbi. Tu smo pre svega da pomazemo jedni drugima, da se druzimo u jos ovom semestru pa ko zna kad i da nam kolektivani rad i konsultacije budu inspiracija za dalje.

Puno pozdrav kolege i srecan vam rad!