DOBRODOSLI-predstavite se

Predstavljanje studenata

 
Imagen de Ivica Nikolic
Predstavljanje studenata
de Ivica Nikolic - jueves, 23 de febrero de 2012, 22:55
 

Dobrodošli,još jednom,

očekujemo vaše odgovore - REPLY.

Ubacivanje slika je pomoću ikonice "drveta", koja se nalazi u poslednjem redu editora.

Sara Miljus
Re: Predstavljanje studenata
de Sara Miljus - domingo, 26 de febrero de 2012, 16:05
 

Pozdrav svima!

Moje ime je Sara Miljuš, imam 23 godine i živim u Beogradu.

e-mail: sara16_yu@yahoo.com

mob.tel.: 065/5279113

Oduvek me je privlačila arhitektura, pa sam zbog toga završila Arhitektonsku srednju školu i upisala Arhitektonski fakultet.

Master projekte na Arhitektonskom fakultetu sam radila kod sledećih mentora:

M4_dr Gordana Ćosić (Oblikovni i funkcionalni dizajn denivelacije);

M4 projekat

M5_arh. Zoran Đukanović, docent (Pristanište sa šetalištem u Donjem Milanovcu);

M5 projekat

M6_dr Miodrag Ralević (Koncept ostvarljive vizije)

M6 projekat

Učestvovala sam na nekoliko izložbi:

_projekat M4 izložen u galeriji Opštine Vračar

_projekat M5 izložen u foajeu Jugoslovenskog dramskog pozorišta

_projekat sa Izbornog predmeta "Umetnikova knjiga" (mentor: dr Mariela Cvetić) izložen u prostorijama Univerzitetske biblioteke Svetozar Marković

Do sada nisam učestvovala na arhitektonskom konkursu, pa mi ovaj semestar predstavlja dodatni izazov.

U slobodno vreme volim da putujem i tako upoznajem nove kulture, gradove i predele.

Imagen de Miomira Ristic
Re: Predstavljanje studenata
de Miomira Ristic - lunes, 27 de febrero de 2012, 23:34
 

Pozdrav svima,

Moje ime je Miomira Ristic. Na osnovnim studijama sam imala prilike da budem u studiju prof. Arsica, tako da su nacin rada i sadasnja kompleksna tema uticale na odabir mog diplomskog. Sto se tice interesovanja ona nisu vezana samo za arhitekturu vec i za slikarstvo. Trudim se da u kolikoj je meri moguce spojim ove dve lepe umetnosti koje se medjusobno dopunjuju. Naklonjena sam filozofili i psihologiji, koje su takodje dobrodosle za sveopsti kvalitet jednog rada sto se tice arhitekture. Nisam do sada ucestvovala na konkursima, zato je ova tema izazov. U ostale aktivnosti bih navela desetak ucesca na grupnim likovnim izlozbama u Nisu i Krusevcu, pet likovnih kolonija i strucnu pomoc u radu sa decom u skoli slikanja i crtanja za mlade talente.

prof. Miodrag Ralevic - Perucac, izletni kamp

 prof. Miodrag Ralevic - Perucac, izletni kamp

doc. arh Vesna Cagic Milosevic - kreiranje atmosfere javnih gradskih prostora - poslovno trzni centar na potezu Trga republike

doc. arh Vesna Cagic Milosevic - kreiranje atmosfere javnih gradskih prostora - poslovno trzni centar na potezu Trga republike

prof. Miodrag Mirkovic - prirodnjacki muzej na Malom ratnom ostrvu

 prof. Miodrag Mirkovic - prirodnjacki muzej na Malom ratnom ostrvu

Imagen de Jovana Tosic
Re: Predstavljanje studenata
de Jovana Tosic - martes, 28 de febrero de 2012, 08:44
 

Zdravo svima!


Ja sam Jovana Tošić. Rođena sam u Beogradu, pre 23 godine. Osim kreativnog izražavanja kroz arhitekturu, bavim se time i kroz pisanje. Na takmičenju mladih pesnika u osnovnoj školi, objavljena mi je pesma u zbirci, a kasnije sam dobijala pohvalnice za učešće na konkursima.

Za diplomski rad izabrala sam ovu temu, između ostalog i kako bih otpočela učestvovanje na arhitektonskim konkursima. Nakon diplomiranja, planiram da nastavim sa obrazovanjem i praksom vezanim za arhitekturu. Hobi mi je plivanje, u kom sam se ranije i takmičila. Volim i muziku, pozorišne predstave, velike gradove, jezera i životinje.

 

Studio M4, prof. Miodrag Ralević - Kreiranje sklopova i ambijenata u prirodnom okruženju, Vizitorski centar Perućac

Studio M4, prof. dr. Miodrag Ralević - Kreiranje sklopova i ambijenata u prirodnom okruženju, Vizitorski centar Perućac

Muzički centar

Studio M5, prof. Ivan Rašković - Traganje za identitetom, Muzički centar na Savskoj obali

lazovic

Studio M6, prof. Zoran Lazović - Urbani hibridi - kontekstualni prostori kulture i umetnosti, Gradska scena City bird, na platou Agrobanke u Sremskoj ulici

profil slika
Re: Predstavljanje studenata
de Mihailo Pejcinovic - martes, 28 de febrero de 2012, 21:46
 

Cao svima, moje ime je Mihailo Pejčinović

Konkursni karakter studija je uticao na moju odluku pri odabiru diplomskog rada, kao i  iskustvo od 2 semestra na osnovnim studijama  u studiju prof. Arsića.

U slobodno vreme volim da istražujem i unapređujem svoje sposobnosti izrade 3d modela i rendera.

Na master studijama sam bio kod sledećih profesora:

Studio M4 _ prof. dr. Miodrag Ralević - Kreiranje sklopova i ambijenata u prirodnom okruženju

Studio M4


Studio M5 _ doc. arh. Dejan Miletić – Pijaca – Trg – Kultura

Studio M5


Studio M6 _ prof. dr Milorad Ribar – Savremeni kulturni centar, Muzej slike i zvuka

Studio M6


Imagen de Sonja Kesic
Re: Predstavljanje studenata
de Sonja Kesic - martes, 28 de febrero de 2012, 22:39
 

Dobro vece dobri ljudi... :)

Cilj mi je, u okviru teme, unapredjenje dela rada koji se tice dizajna (kreativni odnos prema nasledju, projektovanje u kontekstu, projektovanje u savremenim okvirima) za sta mislim da ova tema, stvaranje kulturnog distrikta, pruza idealnu osnovu.

 

01_M4 UrbanLAB / REDIZAJN URBANE CELINE NA VRACARU_ Prof. Aleksandra Stupar, Prof. Aleksandra Djukic

02_M5 VALJEVO - Grad u gradu treceg milenijuma_Prof. Miodrag Ralevic

03_M6 KONCEPT OSTVARLJIVE VIZIJE / Smederevo_Prof. Miodrag Ralevic




Imagen de Zeljka Gospavic
Re: Predstavljanje studenata
de Zeljka Gospavic - jueves, 1 de marzo de 2012, 00:05
 

Pozdrav svima i od mene! :)

Rad na diplomskom smatram dobrom pripremom i za buduće zadatke konkursnih rešenja. Pruža kompletne informacije o složenim procedurama i postupcima prilikom realizovanja konkursa i dosta dokumentacije koja nama planerima daje širok dijapazon mogućnosti. Tema kulturnog distrikta Berna omogućava upoznavanje i delovanje u problematizovanoj sredini koja je drugačija od one na koju smo navikli,.. istorija, običaji, kultura, mentalitet, ekonomija, materijalizacija,..

Projekat M4 _ Arhitektonsko - Urbanistički projekat, re-CONTEXT - Formiranjenovog arhitektonskog izraza Bulevara kralja Aleksandra _ Prof. Dejan Miletić

Projekat M5U _ Pristanište sa šetalištem u Donjem Milanovcu _ Prof. Zoran Đukanović

Projekat M6U _ Koncept ostvarljive vizije - Bačka Palanka _ Prof. Miodrag Ralević

Imagen de Jovana Madzarevic
Re: Predstavljanje studenata
de Jovana Madzarevic - jueves, 1 de marzo de 2012, 22:30
 

Pozdrav kolege! :)

Zadovoljstvo mi je sto nam se pruzila prilika da radimo konkurs i da se okusamo u velikom izazovu. Do sada nisam imala prilike da radim za konkurs i smatram da je ovo odlicna prilika za timski rad i zajednicko planiranje i analiziranje. Cini me si kao odlican konkurs za nas urbaniste, kao i dobar pocetak za sve buduce konkurse, nas napredak u buducem planiranju i razvijanju nacina razmisljanja o kompleksnim problemima buducnosti gradova, kao pravih urbanista. 

Nadam se da cemo do kraja ovog kursa svi biti zadovoljni i ponosni autori zanimljivih projekata za grad Bern! Srecan rad! :) 

Projekti na masteru:

Projekat M4 _ Arhitektonsko - Urbanistički projekat, Revizija Cetinja, Prof. dr Vladan Đokić

Projekat M5U _ Pristanište sa šetalištem u Donjem Milanovcu _ Prof. Zoran Đukanović

Projekat M6U _ Koncept ostvarljive vizije - Kladovo _ Prof. Miodrag Ralević




Imagen de Milica Vujanic
Re: Predstavljanje studenata
de Milica Vujanic - sábado, 3 de marzo de 2012, 18:53
 

Poštovanje svima od Milice Vujanić.

Imam 24 godine i živim u Kruševcu. Osim arhitekture, u mom životu postoji širok spektar interesovanja koji je vezan za primenjenu umetnost. Pored arhitekture, nekada sam se bavila grafikom i slikarstvom, od skoro i grnčarstvom, šićem i pravljenjem aksesoara.

Osnovne studije završila sam u Kosovskoj Mitrovici, i nisam imala susreta sa urbanizmom, tako da je to presudilo u mom daljem usmerenju, jednostavno sam htela da se još više informišem. Što se odabira teme za master projekat tiče, sama tema mi je bila veoma veliki izazov obzirom da nisam do sada učestvovala u konkursima, i zato što predstavlja spoj urbanizma i projektvanja.

 

M4._studio projekat_prof. Gordana Ćosić

M4._studio projekat_prof. Gordana Ćosić

M5._studio projekat_prof. Miodrag Ralević

M5._studio projekat_Miodrag Ralević

M6._studio projekat_prof. Miodrag Ralević

M6 studio projekat_prof. Miodrag Ralević

Imagen de Katarina Otovic
Re: Predstavljanje studenata
de Katarina Otovic - martes, 6 de marzo de 2012, 10:52
 

Pozdrav svima! :) (malo zakasneli, izvinjavam se)

Ja sam Katarina Otović. Završila sam Gimnaziju u Kruševcu, a tokom osnovnih studija na Arhitektonskom fakultetu najviše su me zainteresovali predmeti vezani za urbanističko projektovanje i planiranje (pored istorijskih tema i predmeta), pa sam na master studijama birala usmerenje Urbanizam.

Ovaj diplomski studio me je privukao upravo zbog spoja urbanizma i arhitekture na lokaciji sa značajnim istorijskim kontekstom. 

Slede moji radovi sa master studija:

M4 - Kreiranje sklopova i ambijenata u prirodnom okruženju - lokacija Perućac - prof. dr Miodrag Ralević

M5 - Grad u gradu 3. milenijuma - lokacija Valjevo - prof. dr Miodrag Ralević

M6 - Koncept ostvarljive vizije - lokacija Stari Slankamen i Belegiš - prof. dr Miodrag Ralević

Imagen de Marina Vasiljevic
Re: Predstavljanje studenata
de Marina Vasiljevic - miércoles, 14 de marzo de 2012, 02:33
 

Zdravo svima!

Ja sam Marina Vasiljevic. Zavrsila sam Gimanziju u Jagodini i zatim upisala osnovne studije na Arhitektonskom fakultetu (2007.godine).

Tokom studiranja, najvise sam se interesovala za urbanisticko planiranje kao i oblikovanje javnih gradskih prostora. Stoga, na master studija sam odabrala usmerenje "Urbanizam".

Prethodni radovi na master studijama:

_M4 - Kreiranje sklopova i ambijenata u prirodnom okruženju_Perućac_prof. dr Miodrag Ralević

_M5 - Grad u gradu 3. milenijuma_Valjevo_prof. dr Miodrag Ralević

_M6 - Koncept ostvarljive vizije_Treci Beograd_prof. dr Miodrag Ralević