Prvi domaći - projektivna preslikavanja, do 29.10. u 12:00

4) Aplikacija

 
Slika Milan Ilic
4) Aplikacija
napisao/la Milan Ilic - četvrtak, 25. oktobar 2018, 00:43
 

Student: Milan Ilic 18/2015

Programski jezik: Python3

Biblioteke: Numpy, OpenCV

Uradjeno: Naivni algoritam, DLT algoritam, normalizovani DLT algoritam, poredjenje sa vecim brojem korespodencija, aplikacija koja transformise sliku za zadate tacke.

Pokretanjem aplikacije pokrecu se dva prozora, jedan je originalna slika, drugi potpuno crna slika. Od korisnika se ocekuje da misem odredi 4 tacke na originalnoj slici i 4 na crnoj, cim budu unesene iste, prozori se zatvaraju i vrsi se transformacija, nakon koje se otvara prozor sa dobijenom slikom.

 

Izlazna slika zavisi od promenljive "mode":

Vrednost 1, izlaz je slika bez ikakvih modifikacija.

Vrednost 0, izlaz je slika koja koristi gausov filter dimenzije 3x3 na okolinu originalnog piksela koji se slika u odredjeni piksel na modifikovanoj slici.

Vrednost 2: Koristi se bilateral filter nakon dobijanja modifikovane slike.

Slike: Koriscene tacke, rezultat koriscenja samo prvih 4 tacaka u sva 3 algoritma, rezultat koriscenja 6 tacaka u DLT-u i normalizovanom DLT-u, originalna slika, izlazne slike. (bio sam ogranicen na 6 slika)







Slika Milan Ilic
Odgovor: 4) Aplikacija
napisao/la Milan Ilic - četvrtak, 25. oktobar 2018, 13:49
 

Slike koda sam morao poslati u ovom odgovoru zbog ogranicenja na 6 priloga.



Slika Srdjan Vukmirovic
Odgovor: 4) Aplikacija
napisao/la Srdjan Vukmirovic - petak, 26. oktobar 2018, 21:38
 

Deluje dobro. Posaljite i neki primer gde se vidi dejstvo filtera/bez filtera (ako se vidi).  Jeste li koristili python-ovu funkciju za otklanjanje distorzije?

 

Slika Milan Ilic
Odgovor: 4) Aplikacija
napisao/la Milan Ilic - petak, 26. oktobar 2018, 23:17
 

Za svaki piksel projektovane slike sam rucno odredjivao piksel na originalnoj slici (i primenjivao gausov filter). Razlika izmedju slika se koliko-toliko vidi, ali ovde nije moguce slati slike u originalnoj velicini na kojima je razlika primetnija. Mogu Vam pokazati slike na predavanju.