Pomoć i podrška

Dodela uloge predavac

 
Foto van Milan Milovanović
Dodela uloge predavac
door Milan Milovanović - dinsdag, 31 maart 2020, 23:04
 

Postovani,

da li je moguce i kako dodeliti ulogu predavac (sa uredjivackim pravima) drugom ucesniku kursa?

Pozdrav,

Milan Milovanovic

Foto van Ana Dobrota
Odgovor: Dodela uloge predavac
door Ana Dobrota - zondag, 5 april 2020, 17:49
 

Poštovani,

I mene zanima ista stvar (u vezi sa drugim kursom).

Pozdrav

Ana

Foto van Radovan Mitričević
Odgovor: Dodela uloge predavac
door Radovan Mitričević - maandag, 6 april 2020, 09:33
 

Poštovani,

Prilikom pokretanja kursa profesori dobijaju ulogu "Predavač". Svaka od uloga na moodle platformi ima određena odobrenja i ograničenja u radu (osim administratorske uloge). Sa ulogom "Predavač" možete dodeljivati uloge nižih nivoa uređivačkih prava ("Predavač bez uređivačkih prava", "Student") ostalim učesnicima na kursu. Da biste dodelili ulogu "Predavač" morate imati ulogu "Manager".

Ukoliko neko od profesora želi da ima ulog "Manager" na svom kursu, potrebno je samo da pri slanju zahteva za pokretanje kursa u polju "Dodatne informacije koje će pomoći administratoru da proceni ovaj zahtev" to i navede.

Pozdrav!

Radovan

Foto van Ana Dobrota
Odgovor: Dodela uloge predavac
door Ana Dobrota - maandag, 6 april 2020, 11:25
 

Veliko hvala!

Pozdrav

Foto van Sasa Stosic
Odgovor: Dodela uloge predavac
door Sasa Stosic - woensdag, 21 oktober 2020, 08:38
 

Poštovani,

Od prošle godine postoji kurs koji sam formirao i tada sam bio u statusu "Predavač".

Ove godine mi je potreban status "Manager" kako bi kolegama dodeljivao uloge predavača ali ne znam na koji način da vam se obratim da mi dodelite tu ulogu za kurs koji već posotji.

Pokušao sam da se obratim preko forme za zahtevanje pokretanje kursa, ali kad popunim formu, automatski me odbije da jer kurs sa tim nazivom već postoji.



Foto van Radovan Mitričević
Odgovor: Dodela uloge predavac
door Radovan Mitričević - woensdag, 21 oktober 2020, 13:05
 

Poštovani,

Pošaljite zahtev za otvaranje novog kursa za ovu školsku godinu. Samo promenite naziv, npr. "Ime kursa 2020/21".

Ukoliko  želite da materijale od prošlogodišnjeg kursa uvezete u novi, na stranici na kojoj popunjavate zahtev za pokretanje kursa postoji polje "Dodatne informacije koje će pomoći administratoru da proceni ovaj zahtev", i u njemu samo navedite iz kog kursa želite da Vam materijali budu uvezeni. Takođe u ovom polju navedite i da želite da imate ulogu Manager na kursu.

Srdačan pozdrav,

Radovan Mitričević

RCUB