Pomoć i podrška

Једначине у форуму

 
Foto van Jelena Ilic
Једначине у форуму
door Jelena Ilic - woensdag, 27 november 2013, 20:20
 
Пре мање од месец дана, у форуму сам, као и много пута претходних година, нормално писала једначине. А сада је на форуму могуће писати само прост текст. Пошто и на старом форуму, на коме сам већ писала једначине, сада то није могуће, закључујем да се не ради о томе да сам погршно подесила форум. Да ли можете да ми кажете како да и на форуму пишем једначине. Поред тога, иако суштински није битно, занима ме зашто сада све што пишем се види као подвучено - као да је аутоматски укључена провера спеловања за енглески језик. То се недавно појавило. Унапред хвала.
Foto van Bojan Mitrovic
Odgovor: Једначине у форуму
door Bojan Mitrovic - vrijdag, 29 november 2013, 20:47
 

Провера спеловања зависи од веб претраживача. Могуће је да је и проблем са једначинама исте природе. Управо сам унео на овај форум једначине без проблема. Ако бисте написали о којем форуму је реч, проверио бих подешавања на њему.

 \sqrt{ \frac{2}{4 \cdot x} }

 x\ =\ \frac{\sqrt{144}}{2}\ \times\ (y\ +\ 12)

Foto van Jelena Ilic
Одговор: Odgovor: Једначине у форуму
door Jelena Ilic - vrijdag, 29 november 2013, 23:50
 
Изгледа да је проблем са интернет претраживачем, односно нека скорашња промена на њему, али ја не знам која. Ја ни на овом форуму немам низ иконица које сам пре свуда имала (болд, италик, убаци слику, једначину итд.). Сада сам видела да ми се та могућност изгубила свуда - и на старим курсевима, укључујући и креирање питања за тест. Форуми на којима сам то прво приметила су на премету Физика и мерења А13 - Машински факултет у Београду. Пошто је курс у седмичном формату, један од њих је у овој недељи а други у недељи од 5. до 11. новембра.
Foto van Jelena Ilic
Одговор: Odgovor: Једначине у форуму
door Jelena Ilic - zaterdag, 30 november 2013, 00:22
 

Опоравила сам систем на стање од 25.11. и сада је изгледа све у реду. J=\left(hv \cdot \alpha \cdot \lambda \cdot A\right)^{2} Ваш одговор је помогао.

Иначе волим да су ми програми на рачунару ажурирани. И сада не знам коју промену треба да спречим.  Ако имате неку идеју о томе реците ми.

Хвала у сваком случају!

Foto van Bojan Mitrovic
Odgovor: Одговор: Odgovor: Једначине у форуму
door Bojan Mitrovic - zaterdag, 30 november 2013, 09:52
 

Који интернет претраживач и оперативни систем користите?

Foto van Jelena Ilic
Одговор: Odgovor: Одговор: Odgovor: Једначине у форуму
door Jelena Ilic - maandag, 2 december 2013, 22:01
 

Користим Интернет Експлорер. Пошто се у међувремену он сам ажурирао, опет су се јавили исти проблеми.  Зато сада Мудл отварам помоћу Гугл Хрома и за сада је све у реду.

Foto van Bojan Mitrovic
Odgovor: Одговор: Odgovor: Одговор: Odgovor: Једначине у форуму
door Bojan Mitrovic - dinsdag, 3 december 2013, 20:34
 

Проблем заиста постоји за најновију верзију Интернет експлорера. Решење је да се укључи "Compatibility View":

http://windows.microsoft.com/en-us/internet-explorer/use-compatibility-view#ie=ie-11

Ова порука је тако додата на форум коришћењем Интернет експлорера. Међутим, препорука је да се користи други веб претраживач. МООДЛЕ платформа је оптимизована за Фајерфокс.

Foto van Jelena Ilic
Одговор: Odgovor: Одговор: Odgovor: Одговор: Odgovor: Једначине у форуму
door Jelena Ilic - dinsdag, 3 december 2013, 22:39
 

Да, то је вратило Мудлов уређивач текста и није више сав куцани текст подвучен.

Хвала на поуци.